AKTUÁLNÍ VÝPRODEJ REDAKČNÍCH KOMPONENTŮ

Plně funkční krásné kousky, které prostě jen zbytečně a dlouho leží nevyužívané v redakční sbírce. Udělejte si radost.

PŘEHLED ZDE

 

 

Dali Kore

Společnost Dali se vrací do segmentu ultra-high-endových reproduktorů s podlahovým reproduktorem Dali Kore. Dali Kore je mistrovské dílo s úžasným designem a převratnými technologiemi. Dalí Kore představuje vrchol tradice Dalího reproduktorů a desetiletí výzkumu.

Dali Kore využívá inovativní technologie a zcela přepracované měniče, které byly speciálně vyvinuty a zdokonaleny pro nový referenční reproduktor. Patentovaný systém Balanced Drive SMC společnosti Dali kombinuje druhou generaci technologie SMC (Soft Magnetic Compound), která se používá ve špičkových modelech reproduktorů posledních let, s konceptem symetrického pohonu dvěma kmitacími cívkami. Protože v této složité konstrukci se jedna kmitací cívka pohybuje vždy dovnitř a druhá ven magnetickým polem, nelinearity závislé na směru se vzájemně ruší. Výsledkem je výrazné snížení zkreslení, zejména subjektivně únavných a nehudebních podtónů lichého řádu. Technologie Balanced-Drive-SMC je použita ve dvou 290milimetrových wooforech, z nichž každý je umístěn v samostatné skříni bassreflexu o objemu 72 litrů, a zajišťuje neuvěřitelně impulzivní a dynamickou reprodukci basů.

Nový hybridní výškový reproduktor EVO-K je dalším vývojem hybridního výškového modulu řady Dali Epicon. Kombinuje nový 35milimetrový kopulovitý výškový reproduktor vlastní výroby a přepracovanou pásku. Díky rozšířené frekvenční odezvě směrem dolů zajišťuje modul plynulý přechod do středního pásma. Tento 18centimetrový (7'') reproduktor, navržený od základu, zajišťuje výjimečně přirozenou vřelost a hudební soudržnost ve velmi důležitém středním pásmu. Je také vybaven řadou technologických inovací, včetně přepracované verze charakteristické dřevovláknité membrány DALI, Balanced Drive SMC s kratší kmitací cívkou, výkonným a kompaktním neodymovým magnetem a obzvláště úzkým a nízkohmotnostním surroundem.

Kromě vysoce kvalitních vzduchových cívek využívá crossover Dali Kore nově vyvinuté cívky s jádrem z materiálu SMC Gen-2. Ve srovnání se standardními cívkami se vzduchovým jádrem umožňuje tato technologie nižší stejnosměrný odpor, kratší cestu signálu a vyšší útlum přeslechů mezi cívkami, zejména při vysokých indukčnostech. Výroba Dalího Kore probíhá výhradně v Dánsku. Od výroby reproduktorových měničů a crossoverů až po konstrukci a lakování skříní je Dali Kore vyráběn výhradně ve výrobních závodech Dali nebo u místních specializovaných výrobců ve středním Dánsku.

Vizuálně i technicky jedinečná skříňka Dali Kore je vyrobena z ohýbaného dřevěného laminátu s lesklou dýhou Amara ebony. Pro výškové a středotónové měniče je použita tlakově litá hliníková přepážka a 34kilogramová základna vyrobená z kompozitu na bázi cementové pryskyřice tvoří pevný základ celkové hmotnosti reproduktoru přesahující 150 kilogramů. Dali Kore reprodukuje hudbu co nejvěrněji. Nedochází prakticky k žádnému zkreslení ani zabarvení, nic se nepřidává ani neubírá. Jedná se o jakousi konečnou realizaci Dalího principu reprodukce s co nejmenšími ztrátami. Od nejjemnějšího nádechu až po orchestrální tutti - Dali Kore reprodukuje každou hudební nuanci v detailu a se zdánlivě nekonečnou dynamikou - při jakékoli hlasitosti.

XAVIAN Concerto - výročí 25 let založení firmy

Perfect Sound Group

Polk Audio | hi-fi reproustavy

AV Center - pražské hi-fi studio

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Kohut Audio

Dream Audio

E-shop Mareka Audio

Dynaudio EMIT

Audio Video Kino Bratislava 2022

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Je dražší nutně lepší?

Všemožné diskuse pod články, ale i s prodejci či dovozci hi-fi techniky, nemluvě o výrobcích posledních týdnů a měsíců mě přivedly k zajímavé otázce – je dražší nutně lepší? Není tím teď nutně míněno „dražší produkt“, ale zejména „dražší součástka“.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Vigo MKII Rodel Audio | hi-fi studio Praha HIFI GUIDE - mbl, Magnat, Q Acoustics 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Musical Fidelity

CPT Praha 17 200 200 aq Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Marantz MODEL 40n

  Studio Špalíček AVHIFI | Storm Audio & Emotiva VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies