Soulnote A-3 core

Notu v duši (od té doby) mají, všichni kdo znají (slyšeli nějaký výrobek značky) integrovaný zesilovač Soulnote A-3. To výrobce potěšilo a rozhodl se "houšť" a "přidat" a tak vytvořil jeho kvintesenci (podle Aristotela "pátá jsoucnost" - ke 4 pozemským živlům; po našem zachytit podstatu, zhuštěně zachytit - jádro věci toho něčeho),  jádro tedy (anglicky) core. Proto se dnešní novinka jmenuje Soulnote A-3 core - a je to zachycená zhuštěná podstata integrovaného zesilovače - ve formě (stereo) zesilovače koncového.

Soulnote A-3 core

Soulnote A-3 core

Výše 2x (integrovaný) A-3 / níže (koncový) A-3 core

Soulnote A-3 core

Po předzesilovači P-3, mono koncovém zesilovači M-3 a integrovaném zesilovači A-3 je tu tedy jeho "jádro" - stereo koncový stupeň A-3 core

Viz úvodní obrázek dosažení úplného oddělení levého a pravého GND (uzemnění) v běžném stereo zesilovači je něco, co tu dosud nebylo, říká Soulnote. A-3 core vybaven technologií kompletní separace GND realizované již v P-3. Tím se u své novinky chlubí high-endoví nadšenci původem od Marantz a jsou zřejmě opravdu první, kteří v jednokrabicovém (cenově dostupném) modelu kde vládnou  velké proudy, optimalizované obvody bez zpětné vazby, minimalizace velkých proudových smyček a eliminace indukčních komponent  - zvládli aby levý a pravý GND byly zcela absolutně odděleny.

Soulnote M-3

Soulnote M-3

Koncový stupeň A-3 core používá 1 push-pull obvod SEPP využívající bipolární tranzistor TO3 používaný v špičkovém monobloku Soulution M-3 (990.990 Kč/pár - 2x obr. výše). Aby bylo možné tento tranzistor snadno řídit, jsou pro budič a předbudič použity ultravýkonné tranzistory TO3P, čímž je dosaženo dokonalého přívodu proudu do spodního konce, který odolá kolísání vysokých proudů při vysokých proudech.

Hlavní chlazení používá malé lehké chladiče z měděné desky (obr. pod odstavcem). Ta zároveň slouží jako napájecí sběrnice (vodič) pro tranzistor TO3 a vývody tranzistoru procházejí sběrnicí a jsou namontovány přímo na desce přímo pod. To eliminuje kabeláž, která je nevýhodou tranzistorů TO3, a eliminuje nestabilitu způsobenou indukčními součástmi, stejně jako eliminuje zhoršení kvality zvuku způsobené vysunutím izolační fólie na zařízení. Kromě toho, tím, že je chladič fyzicky nezávislý na šasi, vytváří nejen efekty na kvalitu zvuku, jako je pocit otevřenosti a průhlednosti, ale také slouží jako konstrukční prvek, který spojuje desku napájecího zdroje a desku zesilovače a vytváří blok, říká, že je to "chladič, který může zabít dvě mouchy jednou ranou."

Soulnote M-3

Pro zesílení napětí značka vyvinula nový jednostupňový obvod GND s vysokým ziskem typu R. Říká že pro všechny odpory, které se podílejí na provozu zesilovače, se velkoryse (zdánlivě zbytečně - ale o tom je HiFi - jedním z jeho základních termínů je právě předimenovanost) používají fóliové rezistory. Kromě toho je GND levého a pravého kanálu instalována na levé a pravé straně kovy  izolovanými keramickými podložkami se speciální konstrukcí pouzdra, která funguje jako uzemnění.

Sekce napájecího zdroje je vybavena třemi neimpregnovanými trojitými napájecími transformátory 700 VA pro hlavní použití - 2 vlevo a vpravo plus 1 řídícím napájecím transformátorem. Všechny jsou namontovány svisle (viz úvodní obrázek) takže siločáry magnetického pole jsou rovnoběžné s podkladem.

Soulnote A-3 core

Usměrňovací kondenzátor je speciálně vybraný 470µF vysokonapěťový nízkokapacitní fóliový filtrační kondenzátor s malým zvětšením. Optimalizací kapacity a snížením zátěže výkonového transformátoru se dále zlepšila vlastní regulace ultravýkonného transformátoru. Usměrňovací dioda navíc používá SiC diody s nejnovějšími specifikacemi se zvýšenými povolenými hodnotami zapínacího proudu, což z ní činí ``nejsilnější a nejvyšší možnou konfiguraci napájení, jakou si lze představit''. Spínače pro 2 hlavní výkonové transformátory jsou 2 velká výkonová relé s vynikající kvalitou zvuku umístěna nezávisle, pro každé jedno, aniž by byla fixována. Hlavní vypínač na předním panelu je určen pro řídicí subtransformátor.

Blok zesilovače, každý terminál, AC vstup, horní kryt a spodní kryt mají plovoucí, nepevnou strukturu (jak je poslední dobou standardem u japonské značky Soulnote, ale i Esoteric a v zjednodušené verzi u nových modelů TEAC - viz závěrečný obr. materiálu, na modelu E-2). Zejména blok zesilovače využívá 3bodovou boční skluzovou strukturu s titanovými jezdci, číms ho izoluje od vibrací výkonového transformátoru a zároveň uvolňuje vlastní přirozené vibrace.

Soulnote A-3 core

SPECIFIKACE (Soulnote A-3 core)
Maximální výkon: 2x 120W / 4Ω
Harmonické zkreslení: 0,27% (8Ω/1W)
Frekvenční odezva: 2Hz - 200kHz (±3dB/8Ω/1W)
Vstupní citlivost / impedance: 480mV/24 kΩ
Zisk: 33dB
Barvy: Premium Silver / Premium Black
Příslušenství: antivibrační deska, distanční vložka, hroty, napájecí kabel
Rozměry: 454 x 189 x 435 mm (včetně nohou)
Hmotnost: 29 kg

Soulnote A-3 core

Doporučená cena: 1,4 milionu japonských jenů (což bohužel evropan leda opláče, ráj Hi-Fi, především domácích značek, je "-náct" hodin letu vzdálen a ekonomicky ještě dál - ceny jsou vždy pouze orientační, konkrétní koncová cena v daném místě záleží na lokálním DPH a dalších ekonomických faktorech jako cena dopravy, clo..)

Soulnote A-3 core

Hi-Fi Voice & Soulnote:

Zpomaluje stárnutí | SOULNOTE - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

Soulnote A-2 - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

Soulnote D-2 - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

Další nota v duši | SOULNOTE - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

Zpomaluje stárnutí | SOULNOTE - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

Nejaktuálnější zpráva ze světa HiFi | SOULNOTE - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

Soulnote

XAVIAN Virtuosa Anniversario & Riviera Labs Levante

Perfect Sound Group

Denon PerL Pro - True Wireless sluchátka do uší

AV Center

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Mareka Audio

TYKON

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

Gramofony Robert Meyer

HIFI GUIDE

Lab12 | Audiofeel

Audio Video Kino Bratislava 2024

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Felix Sit Annus Novus

Posledních 365 dní poněkud uteklo... Jako by to bylo každý rok rychlejší a rychlejší. Možná je to však i tím, kolik věcí se děje a kolik se jich stalo právě i v roce 2023.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Elevator - Scan-Speak Ellipticor High-End Audio Studio Roth Audio DiokAudio

Perfect Sound Group

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Pure Sound Karlovy Vary

BSS Praha | Cabasse

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio WDQ | EverSolo & Zidoo & Emotiva & Storm Audio VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies