Analog Grand Prix 2024

Kompletní přehled všech zahraničních "zkušeností a závěrů" viz (na konci materiálu - všechny odkazy) Jak to slyší v zahraničí - díl VI. - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení dnešní díl speciál - ANALOG GRAND PRIX 2024. Chcete se vnořit hluboko do analogu? Ok - jak to v Japonsku probíhá? 4 profesionálové, kteří dlouhodobě usilují o vysoce kvalitní analogové přehrávání, (před)vybírají vrcholné výjimečné aktuální modely absolutna analogového přehrávání. Analog Grand Prix magazínu 『季刊・アナログ (čtvrtletník Analog) začal v roce 2008 hledat a oceňovat zařízení - poskytující analogový pocit. Produkty která jsou nepostradatelné pro analogové přehrávání,  jenž si svou výjimečností zaslouží doporučení audiofilům. 

Gran Prix Analog 2024

Kategorie produktů zahrnují přenosky, raménka, phono ekvalizéry / předzesilovače, (elektronkové) zesilovače, gramofony. Posuzování je provedeno hlasováním čtyř zvukových kritiků (odborníků profesionálů) a 23 specializovanými Hi-Fi studii po celé 130ti milionové zemi - finále a  „soudný den“ rsp. zlomové (rozhodující)  setkání letos proběhlo 1. března, výsledky byly vyhlášeny v dubnu. Tentokrát je to 9 modelů kategorie Analog Grand Prix Gold Award a 1 výrobek získal Best Cost Performance Award. Dalších 11 modelů získalo  Analog Grand Prix a speciální ceny. Začínáme tím nejlepším - Gold Award:

Analog Grand Prix 2024

Technics SL-1200GR2

Analogový přehrávač Technics SL-1200GR2
Nejnovější reinkarnace klasického analogového přehrávače (jak v Japonsku hezky říkají gramofonům)  Technics řady SL-1200 který se v průběhu let neustále vyvíjel ( Kdo ne(po)zná tento komponent nechť spáchá seppuku | TECHNICS - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení ). Hlavním rysem je nová technologie motorového pohonu „ΔΣ-Drive“, která využívá technologii kultivovanou vývojem plně digitálních zesilovačů, a skutečnost, že tradiční metoda přímého pohonu byla dále evolučně vyvinuta, aby bylo dosaženo ještě větší popisné síly. Velmi je chválena i rozumná cena - a bylo hotovo.

Technics SL-1200GR2

Analogový přehrávač DENON DP-3000NE
Pokračování legendárního gramofonu DENON s přímým pohonem „DP-3000“, jenž byl představen Léta Páně 1972. DP-3000NE zdědil toto jméno a byl v moderní době obnoven / vrácen do nabídky. Začleněním moderní technologie do napájecího zdroje, motoru atd. výrobce dosáhl vysoké úrovně přesnosti, stability a spolehlivosti. Vlajkový přehrávač, který se může pochlubit tradičním zvukem Denonu, stejně jako nepřehnanou cenou. 

Denon DP3000NE

Denon DP3000NE

Analogový přehrávač REGA NAIA with APHELION2
REGA je prestižní britská značka, která od svého založení soustavně vyvíjí analogové přehrávače. De facto vlajkový stroj „NAIA“, který spojuje to nejlepší z 50 let technologie, a MC přenoska „AMPHELION2“ byly oceněny GOLD AWARD. Při dosažení vysoké úrovně tuhosti a přesnosti konstrukce skeletu byla také snižena hmotnost. Jedná se o model Nová jména v matrice (britského analogu) M8xTT a NAIA / MUSICAL FIDELITY & REGA - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení  o kterém lze říci, že je vrcholem (nejen u) REGA

Rega Naia

Rega Aphelion 2

Rega Naia

Rega Aphelion 2

Analogový přehrávač YUKISEIMITSU AUDIO AP-01
Společnost Yuki Seimitsu je známa jako výrobce přesných dílů pro letectví a lékařské přístroje. Jejich první gramofon „AP-0“ představený v roce 2020 překvapil trh svými originálními nápady, designem a precizní technologií zpracování. "AP-01" je založen na různých znalostech získaných z těchto zkušeností a dále sleduje kvalitu zvuku. Dostalo se mu pochvaly za další dokonalost v oboru audio zařízení.

Yuki Semitsu AP-01

Yuki Semitsu AP-01

Přenoska typu MC Ortofon SPU GTE 105
Legendární Ortofon „SPU GT“ byl oživen pro 21. století. Jedná se o unikátní technologii, která zahrnuje zvyšovací transformátor uvnitř pláště G SPU a je pooprvé za zhruba 40 let od ukončení původní výroby modernizována a znovuuvedena do výroby.  Transformátor exkluzivně pro tento model byl vyvinut ve spolupráci se společností Lundahl. Skořepinové tělo bylo také nově navrženo tak, aby bylo dosaženo lehké a robustní konstrukce. V rámci oslav 105. výročí byl oceněn přístup k rozvoji, který je věrný historii. Výjimečné spojení historie a současnosti.

Ortofon SPU GTE 105

Ortofon SPU GTE 105

Ortofon SPU GTE 105

Ortofon SPU GTE 105

Ortofon SPU GTE 105

Fotoelektrický přenoskový/phono ekvalizér / zesilovač DS Audio DS Master3
DS Audio je japonská značka která je velmi uznávaná po celém světě jako firma Děláme to jinak | DS AUDIO - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení jenž oživila fotoelektrické kazety do moderní doby. „DS Master3“ je polovlajkový model 3. generace, jehož ekvalizér Nový základ v 3. generaci | DS AUDIO - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení byl také aktualizován novými díly a napájecími obvody, aby odpovídaly 3. generaci přenosky. Byl oceněn za své úspěchy v dalším zvyšování kvality zvuku analogových desek. 

DS Audio Master 3

DS Master3 Equalizer

Raménko LUXMAN LTA-710
Univerzální gramofonové rameno "LTA-710" Netisková zpráva | LUXMAN - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení s ložiskem se strukturou "ostří nože", které je sestaveno s vysokou mechanickou přesností. Nově vyvinuté rameno pro analogový přehrávač „PD-191A“, který byl uveden na trh před 2 lety a byl velmi dobře přijat a bude nyní k dispozici i samostatně. Konstrukce upoutala pozornost pro svou vysokou spolehlivost a schopnost vynést přesné přirozené tóny s velkým počtem volitelných přenosek.

luxman LTA-710

luxman LTA-710

luxman LTA-710

Elektronkový předzesilovač TRIODE EVOLUTION PRE
První předzesilovač značky Triode v řadě EVOLUTION TRIODE vsadili na triodu - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení více o výrobci Triode - FROM JAPAN WITH LOVE - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení . Šasi je osazeno čtyřmi dvojitými triodovými elektronkami 12AX7, vyrobeno z masivní černé oceli a hliníku, což působí. Jedná se o model  dále rozšiřující / posouvající možnosti elektronkových zesilovačů.

Triode Evolution Pre

Triode Evolution Pre

Triode Evolution Pre

Elektronkový monofonní zesilovač Phasemation MA-5000
Představení vlajkové lodi monofonního výkonového zesilovače MA-5000'' společnosti Phasemation překvapilo fanoušky elektronek po celém světě (je držitelem absolutna v řešení phono předzesilovačů Megalomanské phono - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení ). Výkonový zesilovač čisté třídy A využívající PSVANE WE-211 v paralelním single módu, pro kryt elektronky používající  tradiční japonský design "Cloisonné." Jedinečný, nevídaný zvuk byl porotci velmi oceněn (i při ceně 139.990€).

Phasemation MA-5000

Phasemation MA-5000

Cena za výjimečný poměr cena / výkon:

Best Coast Performance

Analogový přehrávač JBL TT350
Řada Classic Components od JBL má klasický ( Retro JBL invaze - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení ) design a(le) je vybavena nejnovější technologií za nízké ceny, aby přilákala nové audiofily. Analogový přehrávač „TT350“ byl vybrán jako vítěz  Best Cost Performance Award. Oceněn za svůj systém přímého pohonu, univerzální raménko a politiku vývoje, která zohledňuje snadné použití a rozšiřitelnost.

JBL TT350

JBL TT350

JBL TT350

JBL TT350

Analogové velké ceny:

Analog Grand Prix 2024

Gramofon EAT C-Dur

EAT C-dur

Bůh ti dá následovatele (či) Bůh ti přidá | E.A.T. - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

EAT C-dur

Gramofon Acoustic Solid Solid Classic Wood MPX

acoustic solid classic wood MPX

Gramofon GOLD NOTE PIANOSA

gold note pianosa

gold note pianosa

gold note pianosa

Gramofon LUXMAN PD-191AL 

Luxman PD-191A

Dvě jsou lepší než jedna | LUXMAN - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

Luxman PD-191A

Luxman PD-191A

Analogový přehrávač EMT EMT928 + EMT909X

EMT 928

EMT 909

Retro-futuristický gramofon - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

EMT 928

EMT 928

Přenoska typu MC ZYX Ultimate-EX100

ZYX Ultimate 100

 Zyx Ultimate - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

ZYX Ultimate 100

ZYX Ultimate 100

Přenoska typu MC ANALOG RELAX EX2000  

Analog Relax EX2000

Stradivariho dřevo pojaponsku | ANALOG RELAX - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

Analog Relax EX2000

Phono ekvalizér / zesilovač Phasemation EA-220

Phasemation EA-220

Phasemation EA-220

Phono ekvalizér / zesilovač DVAS MODEL 1B

DVAS Model 1B

DVAS Model 1B

DVAS Model 1B

Phono ekvalizér / zesilovač AUDIO NOTE GE-7

Audio Note GE-7i

Japonské sedmičky | KONDO AUDIO NOTE - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

Audio Note GE-7i

Hybridní integrovaný zesilovač Aurorasound HFSA-01

Aurorasound HFSA-01

HFSA první přichází - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

Aurorasound HFSA-01

Zvláštní ocenění:

Analog Grand Prix 2024

Raménka Ortofon AS-212R a AS-309R

Ortofon 209/309 R

Dánská radiální 9" a 12" s eR navíc | ORTOFON - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

Ortofon 209/309 R

Ortofon 209/309 R

Porotci:
角田郁雄氏(předseda poroty)、石原 俊氏、井上千岳氏、小原由夫氏

XAVIAN Virtuosa Anniversario & Riviera Labs Levante

Perfect Sound Group

Denon PerL Pro - True Wireless sluchátka do uší

AV Center

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Mareka Audio

TYKON

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

Gramofony Robert Meyer

HIFI GUIDE

Lab12 | Audiofeel

Audio Video Kino Bratislava 2024

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Felix Sit Annus Novus

Posledních 365 dní poněkud uteklo... Jako by to bylo každý rok rychlejší a rychlejší. Možná je to však i tím, kolik věcí se děje a kolik se jich stalo právě i v roce 2023.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Elevator - Scan-Speak Ellipticor High-End Audio Studio Roth Audio DiokAudio

Perfect Sound Group

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Monitor Audio Hyphn

BSS Praha | Cabasse

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio WDQ | EverSolo & Zidoo & Emotiva & Storm Audio VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies