Melody

Když se řekne elektronkový zesilovač, nemusí se vám nutně vybavit značka MELODY. Ve skutečnosti se o této značce australského původu, která vznikla v roce 1999, zmiňuje nebo zajímá jen málo audiofilů.

Pokud se ústředí a konstrukční a vývojová kancelář nacházejí v Austrálii, výroba je umístěna v čínském Šen-čenu.

Továrna má zřejmě moderní montážní linku, vlastní linku na výrobu transformátorů, vakuové zařízení a řadu exkluzivních špičkových testovacích zařízení a přístrojů.

Action Ultra, který zdaleka není zesilovačem století, je do jisté míry inspirován modelem SP3 Mk2, který jsme v těchto řádcích testovali před 10 lety ZDE. Jedná se o integrovaný zesilovač z počátku řady, který je z hlediska funkcí velmi minimalistický. Ten se vyznačuje výstupním stupněm nakonfigurovaným ve třídě A.

Výrobce chtěl zdůraznit povrchovou úpravu a dát tomuto zesilovači pěkný vzhled díky 24stupňovému potenciometru/attenuátoru vyřezanému z hliníku, který se široce "nezbedně" usmívá jako uvítání do světa elektronek. Stejně jako ostatní modely se i Action Ultra jeví jako seriózně vyrobený: skutečně je v něm hojně použit hliník.

Je zajímavé, že společnost MELODY se podrobněji nezmiňuje o technických aspektech, kterými se řídila konstrukce jejího zesilovače. Víme jen, že jediný push-pull koncový stupeň je svěřen 4 elektronkám 5881, které umožňují řídit širokou škálu reproduktorů s nízkou nebo vysokou citlivostí. Vstupní stupeň je založen na 4 elektronkách 6JT8 (6KT8).

Zadní panel je stejně jednoduchý: 2 pozlacené linkové vstupy RCA přišroubované přímo k šasi a izolované od něj. Nehledejte digitální nebo gramofonové připojení. Vzhledem k rozsahu, do kterého Action Ultra patří, byly tyto možnosti ze specifikací vynechány. Na druhé straně najdeme 6 kvalitních reproduktorových svorek umožňujících volbu výstupní impedance 4 nebo 8 ohmů.

XAVIAN Concerto - výročí 25 let založení firmy

Perfect Sound Group

Polk Audio | hi-fi reproustavy

AV Center - pražské hi-fi studio

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Kohut Audio

Dream Audio

E-shop Mareka Audio

Dynaudio EMIT

HiFi Studio TYKON

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Je dražší nutně lepší?

Všemožné diskuse pod články, ale i s prodejci či dovozci hi-fi techniky, nemluvě o výrobcích posledních týdnů a měsíců mě přivedly k zajímavé otázce – je dražší nutně lepší? Není tím teď nutně míněno „dražší produkt“, ale zejména „dražší součástka“.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Vigo MKII Rodel Audio | hi-fi studio Praha HIFI GUIDE - mbl, Magnat, Q Acoustics 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Musical Fidelity

CPT Praha 17 200 200 aq Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Marantz MODEL 40n

  Studio Špalíček AVHIFI | Storm Audio & Emotiva VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies