Melody

Když se řekne elektronkový zesilovač, nemusí se vám nutně vybavit značka MELODY. Ve skutečnosti se o této značce australského původu, která vznikla v roce 1999, zmiňuje nebo zajímá jen málo audiofilů.

Pokud se ústředí a konstrukční a vývojová kancelář nacházejí v Austrálii, výroba je umístěna v čínském Šen-čenu.

Továrna má zřejmě moderní montážní linku, vlastní linku na výrobu transformátorů, vakuové zařízení a řadu exkluzivních špičkových testovacích zařízení a přístrojů.

Action Ultra, který zdaleka není zesilovačem století, je do jisté míry inspirován modelem SP3 Mk2, který jsme v těchto řádcích testovali před 10 lety ZDE. Jedná se o integrovaný zesilovač z počátku řady, který je z hlediska funkcí velmi minimalistický. Ten se vyznačuje výstupním stupněm nakonfigurovaným ve třídě A.

Výrobce chtěl zdůraznit povrchovou úpravu a dát tomuto zesilovači pěkný vzhled díky 24stupňovému potenciometru/attenuátoru vyřezanému z hliníku, který se široce "nezbedně" usmívá jako uvítání do světa elektronek. Stejně jako ostatní modely se i Action Ultra jeví jako seriózně vyrobený: skutečně je v něm hojně použit hliník.

Je zajímavé, že společnost MELODY se podrobněji nezmiňuje o technických aspektech, kterými se řídila konstrukce jejího zesilovače. Víme jen, že jediný push-pull koncový stupeň je svěřen 4 elektronkám 5881, které umožňují řídit širokou škálu reproduktorů s nízkou nebo vysokou citlivostí. Vstupní stupeň je založen na 4 elektronkách 6JT8 (6KT8).

Zadní panel je stejně jednoduchý: 2 pozlacené linkové vstupy RCA přišroubované přímo k šasi a izolované od něj. Nehledejte digitální nebo gramofonové připojení. Vzhledem k rozsahu, do kterého Action Ultra patří, byly tyto možnosti ze specifikací vynechány. Na druhé straně najdeme 6 kvalitních reproduktorových svorek umožňujících volbu výstupní impedance 4 nebo 8 ohmů.

Xavian Terza Evoluzione

Perfect Sound Group

Polk Audio | hi-fi reproustavy

AV Center - pražské hi-fi studio

Thrill Audio

200 200 horn

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

200 200 soundstyle

Dream Audio

Mareka Audio

Dynaudio EMIT

05 200 200 tykon

Fischer&Fischer high end reprosoustavy

Amarock Studio | KEF - PASS LABS - HARBETH

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

Je dražší nutně lepší?

Všemožné diskuse pod články, ale i s prodejci či dovozci hi-fi techniky, nemluvě o výrobcích posledních týdnů a měsíců mě přivedly k zajímavé otázce – je dražší nutně lepší? Není tím teď nutně míněno „dražší produkt“, ale zejména „dražší součástka“.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Vigo MKII Rodel Audio | hi-fi studio Praha HIFI GUIDE - mbl, Magnat, Q Acoustics

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Musical Fidelity

Hornmanufaktur - jen hudba 16 200 200 cpt 17 200 200 aq Amarock Studio - špičkový zvuk HIFI STYL

    Bowers & WIlkins Zeppelin

PASS LABS Studio Špalíček - Ostrava Marantz AVHIFI | Storm Audio & Emotiva VOIX

Audio Video Show Praha 2022

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies