Rotel RA-1572 MKII

Přetiskujeme zprávu společnosti BaSys CS:

ROTEL UVÁDÍ VERZE MKII OCEŇOVANÝCH INTEGROVANÝCH ZESILOVAČŮ S TECHNOLOGIEMI PŘEVZATÝMI ZE SÉRIE MICHI

Zdokonalené obvodové řešení a upgrade součástkové základny přináší vyšší úroveň akustického výkonu Rotel s nadšením oznamuje akustické a výkonové vylepšení, cenami ověnčených, tří integrovaných zesilovačů série 14 a 15. Upgrade se opírá o přepracované zapojení a výměnu součástkové základny v klíčových obvodech, které jsou převzaté z uznávané série Michi.

A14MKII, RA-1572MKII a RA-1592MKII jsou hrdými nositeli akustických vylepšení, jenž jsou výsledkem tříletého vývoje komponentů Michi.

A14MKII je vlajkovou lodí mezi integrovanými zesilovači Rotel série 14. Postaven je na základě úspěšného a mnohokrát oceněného předchůdce, modelu A14. Nový A14MKII těží především z vylepšeného DA převodníku Texas Instruments s rozlišením 32bit/384kHz a z náhrady 25 součástek v jeho výstupních filtračních obvodech. Přepracovaný konstrukční návrh napájecího zdroje následuje modelovou řadu Rotel Tribute. Navíc, nové zapojení signálových cest slibuje bohatší, plnější a realističtější reprodukci.

Nový A14MKII podporuje připojení všech v současnosti oblíbených zdrojů včetně bezdrátového Bluetooth aptXTM a AAC, streamování audio souborů 32bit/384kHz z počítače přes USB se schopností zpracovat kodek MQA. Nechybějí klasické analogové a digitální vstupy, ani vstup Phono s předzesilovačem pro přenosky Moving Magnet. Pro spolehlivý provoz se softwarem Roon je A14MKII držitelem certifikace Roon Tested.

RA-1572MKII je další vývojový stupeň držitele mnoha ocenění, integrovaného zesilovače RA-1572. V jeho konstrukci došlo k vylepšení důležitých obvodů a kritických komponentů včetně DA převodníku Texas Instruments 32bit/384kHz s podporou streamování z počítače přes USB s možností rozbalení a dekódování nahrávek MQA. Výměnou 33 součástek v signálových cestách a ve zdroji napájení bylo dosaženo rozšíření a prohloubení hudební scény, zlepšení přesnosti a prostorové lokalizace. Předzesilovač pro přenosky Moving Magnet, symetrický vstup XLR, koaxiální a optické digitální vstupy, přední USB pro připojení iPodu, nebo bezdrátový Bluetooth aptXTM a AAC slouží jako rozhraní všem oblíbeným zdrojům. RA-1572MKII je také Rotel Electronics Co., Ltd. nositelem pečetě Roon Tested pro spolehlivé streamování populárním softwarem Roon z počítače zapojeného do zadního
portu USB.

Jako vlajkový model mezi integrovanými zesilovači Rotel v sérii 15, dodává RA-1592MKII výstupní výkon 200 wattů v zapojení ve třídě AB při impedanci reprosoustav 8Ω. Jeho ještě lepšího zvukového přednesu bylo dosaženo přepracováním všech důležitých obvodů. Signálové cesty DA převodníku Texas Instruments s rozlišením 32bit/384kHz nyní obsahují sestavu 12 nových typů kondenzátorů s vylepšenou kmitočtovou odezvou a přísnější tolerancí parametrů. Nové kondenzátory se také nacházejí v důležitých obvodech cest signálu a společně s přepracovaným napájecím zdrojem jsou osazeny celkem 28 novými součástkami. Dynamika, kontrola basové energie, výjimečně detailní a živá reprodukce reagující i na nepatrné změny signálu s přesnou lokalizací jsou vlastnosti, které zesilovač RA-1592MKII zaslouženě opravňují nosit označení MKII.

Rotel RA-1592MKII je plně vybaven sestavou vstupů včetně bezdrátového Bluetooth aptXTM a AAC, USB portem pro streamování audio souborů s rozlišením až 32bit/384kHz a možností dekódování MQA. Nechybí vstup Phono s
předzesilovačem pro přenosky Moving Magnet, ani baterie analogových a digitálních vstupů včetně symetrického XLR. Do USB na předním panelu lze zapojit zařízení iOS. Certifikace Roon Tested je zárukou bezproblémové spolupráce se skvělým uživatelským rozhraním softwaru Roon.

Pro snadnou integraci do řídicích systémů jsou všechny nové modely vybaveny rozhraním Ethernet a RS232, dále pak IR dálkovým ovládáním, stavovým grafickým displejem na předním panelu, chytrým řízením napájení, režimem Direct Tone Bypass a dvojící reproduktorových terminálů umožňující připojení reprokabelů s libovolným zakončením. Modely MKII jsou dostupné v provedení Silver a Black.

CENY A DOSTUPNOST
Zesilovače A14MKII, RA-1572MKII a RA-1592MKII budou k dispozici u autorizovaných prodejců v průběhu května 2021.

Doporučené prodejní ceny (včetně DPH):
• A14MKII – 37.000kč
• RA-1572MKII – 50.000kč
• RA-1592MKII – 72.000Kč

O ZNAČCE ROTEL
Audio komponenty Rotel jsou známé po celém světě díky své kvalitě, spolehlivosti, hodnotě a především výjimečné kvalitě zvuku. Rotel, jako rodinná firma založená roku 1961, využívá svého mezinárodního vývojového týmu a vyrábí výrobky ve své vlastní továrně. Rotel Electronics hrdě nabízí ucelenou řadu elektroniky, která soustavně získává příznivé hlasy kritiků a prestižní ocenění v oboru. Díky značným investicím do nových technologií a výroby je Rotel připraven čelit výzvám rozvíjejícího se specializovaného trhu s elektronikou.

Přenosky Ortofon

Xavian Quarta Evoluzione

Marantz | luxusní audio z Japonska

GMG Power

Perfect Sound Group

AV Center

Dynaudio se slevou

Thrill Audio

200 200 horn

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 voix

RP Audio

Rodel Audio | hi-fi studio Praha

Dream Audio

200 200 soundstyle

05 200 200 tykon

Kabely Supra

31 200 300 bose

32 200 200 wdq

Amarock Studio

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

 

Dynaudio Contour i 200 200 avs Elfton Vigo MKII Mareka Audio 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Hornmanufaktur - jen hudba Denon - hi-fi legenda HIFI GUIDE Superhifi Lepší Zvuk

16 200 200 cpt 17 200 200 aq Kohut Audio Dynamique Audio 200 200 wdq zidoo 

VPI gramofony a pračky LP Studio Špalíček - Ostrava 24 200 200 hifistyl Amarock Studio 200 200 htp

Amarock Studio