Audio Video Show Praha 2019

Již popáté se otevřely dveře hotelu Don Giovanni a na jeho pěti patrech se konala výstava Audio Video Show Praha. V letošním roce hostila vyprodaná akce ve více než 70 expozicích na 300 značek ze všech koutů světa. A opět, tak jako každý rok, bylo k vidění nejen spousta a spousta přístrojů, ale také několik desítek všemožných premiér, prezentací od samotných konstruktérů nebo různých workshopů a srovnávaček.

Pro ty, kteří chtějí vědět, oč vlastně přesně přišli v tomto ohledu, doporučujeme nahlédnout do obsáhlého seznamu na https://www.audio-video-show.cz/workshopy-prednasky-a-ukazky-2019 ; stejně tak můžete nahlédnout sem https://www.audio-video-show.cz/soutez-pro-navstevniky-2019#ceny, abyste zjistili, zda náhodou nepatříte mezi šťastné vylosované.

Nyní se pojďme podívat do jednotlivých expozic v abecedním pořadí:

LOBBY

Tradiční fronty u vstupu byly k vidění i letos a to v řádném rozsahu. Nově ale byly k vidění sličné dívky z pražského showroomu Voix, které lákaly návštěvníky na další a další zážitky právě v high-endu zasvěceném prostoru v centru města.

1. PATRO

Ochoz - VĚCNÉ CENY - KRAUTWIRE - NEO HIGH END - AB-CD

Své kabely jako již tradičně ve vitrínce ukázal František Kraut a značka KrautWire, na druhém konci ochozu byl k vidění sortiment krásných stojanů slovenské značky NEO High End. A pochopitelně nesměla chybět velká nabídka nosičů všeho druhu.

Foyer - AB-COM

Slovenští AB-COM představili širokou škálu způsobů jak přijímat kvalitní satelitní signál.

Leporello - AMAROCK STUDIO

Svou českou premiéru si odbyly hned tři značky - mimořádně neutrální reprosoustavy Rockport Technologies, extrovertní přehrávač Kalista a méně pompézní přehrávač z téže stáje pod jménem Métronome.

Don Ottavio - AQ

Krom tradičního průřezu vlastním portfoliem reprosoustav (včetně limitované edice na základě modelů Passion) a gramofonů a elektroniky Pro-Ject jste mohli v tomto salonku vidět i novou značku v nabídce firmy - v ČR vyráběné mocné elektronky KR Audio nebo maličké výrobky amerických Well Round Sound, vyráběné v Července.

Donna Anna - AUDIO CENTER CZECH

Pod novým jménem, ale s klasickou nabídkou se objevila firma Audio Center Czech, která se soustředila na nové "koule" Cabasse za přítomnosti samotného konstruktéra, ale také třeba nově na zastoupení značek Chord Cables a dalších.

Don Pedro - AV INTEGRA

Minimalisticky a s důrazem na design se AV Integra rozhodla prezentovat nové řady Dynaudio - Evoke a Confidence. Partnerem jim pak byly nové modely NAD - hlavně pak multimediální M10.

Donna Elvira - CPT PRAHA

Na výroční Jamo D590, ale i klasické portfolio Klipsch se soustředili u CPT Praha.

BSC - IBD CZECH

Krom osvědčené kombinace elektroniky Accustic Arts a reprosoustav Fischer&Fischer s možností promluvit si přímo s konstruktérem přivezli z IBD Czech také sestavu osciloskopů, na nichž demonstrovali rušivá napětí v běžné síti - a také možnost jejich odstranění filtrem Mudra Akustik.

Masetto - RP AUDIO

Na mocný zvuk značky Gryphon, ale také přesný a svižný sound nové řady Kaya od Vivid Audio se rozhodli vsadit u RP Audio.

Teatro - SOUNDSTYLE

Jen průřez svým velmi obsáhlým portfoliem (ultra)high-endových značek představili v Soundstyle, kde dominovala sestava velkých sloupků Paradigm na stereofonních komponentech od Anthem, kde se mimořádně osvědčila sofistikovaná kalibrace.

Zerlina - XAVIAN
Velkou premiéru si přichystal český Xavian - nová řada Classic Series se skutečně drží klasických postupů konstruktérských i estetických, nabízí v tuto chvíli jeden model Quarta, ale slibuje ucelenou nabídku uzavřených, mimořádně rigidních a přitom přiměřeně velkých modelů. Tak trochu to připomíná typický Xavian s britským dotekem.

2. PATRO

Don Giovanni 1 - TYKON

U Tykonu se pravidelně střídaly tři sestavy, dvě s reprosoustavami Estelon a jedna s novými Avantgarde Acoustic - v té se blýskly i nové modely od severských Copland.

Don Giovanni 2 - EUROSTAR GROUP

V jednom salonku se letos sešly klasické Nautily s neméně klasickými komponenty McIntosh, což by nebylo nic zase tak šokujícího, kdyby přes tento systém několikrát denně neprobíhal koncert Ravena...a kdyby se to mimořádně skvěle neposlouchalo. Perličky typu výroční edice komponentů McIntosh nebo nových řad Sonus faber Sonetto tu byly jen na ozdobu.

Don Giovanni 3 - HORN DISTRIBUTION

U Horn sáhli po minimalisticky pojatém velkém sálu s velkými Focal Stella Utopia a elektronikou Naim Audio řady 500.

Foyer

V předsálí bylo k nakoupení mnoho nosičů a k objevení mnoho různých držáků na cokoliv, co potřebujete doma dát na zeď.

3. PATRO

300 - WDQ

Svou premiéru si v ČR odbyl multikanálový procesor Emotiva RMC-1, ale k vidění byla i různá řešení pro přenos (nejen) UHD signálu.

302 + 304 + 328 - BASYS CS

BaSys letos rozložil své síly do tří prostorů - ve dvou byly jednoduše, ale mimořádně čistě postavené stereo sestavy, ukazující to nejsilnější z katalogu Pioneer, Marantz a ELAC, ve třetí pak sluchátkový koutek, ve kterém se dalo příjemně vydechnout.

306 - MEDINCO

Na stále častější potřebu distribuce video signálů na větší vzdálenosti v maximálním rozlišení a případně také na potřebu zkombinovat jinak obtížně kompatibilní různá rozlišení odpovídala řešení firmy Medinco - třeba včetně možnosti vést 4K signál v maximální kvalitě až na vzdálenosti 2 000 m.

308 - BLU-SHOP
Širokou nabídku nosičů a jejich ukázky na domácím kině předvedli z blu-shop.cz

312 - SROLL

Svou prý konečně úplně odladěnou sestavu v čele s mocnými reprosoustavami v akusticky pečlivě ošetřeném prostoru představil Luděk Šroll - a bylo to opravdu působivé.

314 - MAREKA AUDIO

Extravagantní German Physiks na fantastické elektronice MOON by Simaudio přivezli Mareka Audio a byla to kombinace s působivou prostorovostí a energií.

316 + 318 - AUDIO-VISUAL TECHNOLOGY

V jedné místnosti měla plzeňská značka RIHA průřez svými stereo systémy, v druhé pak ukazovala nové projekční desky Vision 2.35, na nichž byl i bez zatemnění promítaný obraz překvapivě dobrý.

317 - RDACOUSTIC

Ke klasickým dvěma modelům reprosoustav přidali RDacoustic letos ještě mimořádně složitý modulární difuzor, který nejen vypadá, ale také skutečně funguje.

319 - DEEPTIME

Designové reprosoustavy Deeptime v neméně designově upraveném prostoru představili konstruktéři s chutí a zdálo se, že je až překvapivé, jak snadno pokoj vyplňují svým zvukem.

320 - KAS AUDIO

Jeden z nejbáječnějších systémů na výstavě - HD Series od švýcarské Nagry - poněkud brzdily reprosoustavy Spendor, ale i tak stálo za to jít se podívat na to, kolik technologie se po vzoru tamního hodinářského průmyslu podařilo legendární značce vtěsnat do malých produktů.

321 - ROTH AUDIO

322 - HORNMANUFAKTUR

Rakouští specialisté na horny přivezli zcela nepřekvapivě reprosoustavy. Na lampovém zesilovači a s přehrávačem Ayon.

323 + 332 - HORN DISTRIBUTION - DENON SALONY

Doplnění ke svému velkému sálu na 2. patře měli Horn ve dvou pokojích, kde se soustředili zejména na značku Dali.

324 + 326 - PANTER PRAHA

Tradičně v jednom pokoji se značkou Quadral a v druhém se sluchátky Sennheiser se ukázal pražský Panter.

325 - ELFTON

Svůj nový a opravdu hodně čerstvě dokončený sloupek Ringo přivezl český Elfton.

334 - IMAGE AUDIO

Srovnání analogu s digitálem na elektronice YBA a sloupcích Raidho prezentovalo slovenské studio Image Audio a stálo to za pozornost.

336 - HEED AUDIO

Svou premiéru v ČR si užili také maďarští Heed Audio se svými maličkými komponenty.

338 - STARK AUDIO + CANOR

Bezdrátovou novinku, ale hlavně klasické elegantně tvarované sloupky přivezli slovenští Stark Audio a podporovaly je v tom respektované elektronkové stroje od taktéž slovenských Canor.

340 - GRAVELLI

Svůj projekt aktivních, všestranných a kompaktních reprosoustav z betonu přišel prezentovat za značku Gravelli sám konstruktér Ondřej Chutný.

342 + 344 - PROJEKTOR DOMA

Ať už s projektorem od BenQ, tak s projektorem od Optomy specialisté na projekci Projektor doma dokázali zaujmout velkými plátny, čistým obrazem a přitom schopností se s tím vším vejít do kompaktních prostor.

346 + 380 - PERFECT SOUND GROUP

Premiéra značky Fyne Audio, přednášky o technologiích Nordost s konkrétním předvedením výsledků, to vše bylo k dispozici ve dvou malých pokojích, doplňujících u Perfect Sound Group jejich velkou expozici.


348 - SUPERHIFI

Po dlouhé době bylo na výstavě možné potkat olomoucké Audio Studio, které se soustředilo na prezentaci čerstvé novinky v portfoliu - japonských serverů Melco Audio, které byly doplněné převodníkem od Balanced Audio Technologies a zesilovačem Plinius.

354 - HIGH&STYLE

Netypicky v roli vystavovatele se ukázal slovenský magazín HIGH&Style, když jeho šéfredaktor Oliver Dráb prezentoval (tedy nejen on) moderní obrazovky od LG a Philips.

355 - HIFI GUIDE

Jako na jednom z prvních míst na celé planetě se ukázaly v pokoji 355 nové regálovky Concept 300 od anglických Q Acoustics. Reprosoustavy vychází ze sloupku Concept 500 a mají mimořádně originálně pojatý stojan.

356 - GRANDINOTE

Svou typicky jednoduchou sestavu se sloupky Mach 4 s hliníkovými ozvučnicemi, integrovaným zesilovačem a hlavně novou verzí streameru Volta MKII přivezl Max Magri pod značkou Grandinote.

357 - MEDIA TRADING

Media Trading se vždy snaží nabídnout spíše prezentaci technologií, než opulentní prezentaci - letos to tak byla kupříkladu premiéra JVC RS-1000 / RS-2000 / RS-3000, nativních 4K projektorů, kdy ten nejvyšší má i 8K e-Shift.

358 - LECTOR AUDIO - PEARL EVOLUTION - PORTENTO AUDIO

Trojice italských značek předvedla své produkty jako zoptimalizovanou sestavu.

359 - SPAUDIO + VMAUDIO

I dvojice českých výrobců se sešla v jednom pokoji a krom toho, že elektronika SPaudio doplňovala reprosoustavy VMAudio, oba pánové doladili hlavně akustiku prostoru svými panely.

360 - NLG AUDIO

Úplně novým objevem byla taktéž česká značka NLG Audio, soustředící se hlavně na zakázkový nábytek s klasickým dřevěným feelingem, ale třeba i s reprosoustavami osazenými širokopásmovým reproduktorem a s cenou posazenou těsně pod 130 000,- Kč za pár.

361 + 362 + 363 - ALTEI

Altei se krom klasického kina na bázi projektorů SONY nebo klasické kombinace sluchátek STAX, elektroniky Musical Fidelity a gramofonů Dr. Feickert (mimo jiné...) prezentoval hlavně jako nový zástupce působivého portfolia německé značky T+A.

364 + 366 - HORIZON TRADING PRAGUE

Pražští Horizon Trading vsadili hlavně na ukázky, hrál totiž jen multimediální přehrávač Rose.

368 - HIGH-END AUDIO STUDIO

Dvoje až nepravděpodobné reprosoustavy od Pathos a Diapason přivezli pražští High-End Audio Studio a doplnili je o subwoofery SVS - bylo toho v malém prostoru až až.

370 - INTERVOX

Své designové reprosoustavy ukázal fotograf Martin Dandar, který je vyrábí pod značkou InterVox.

374 + 376 - EUROSTAR GROUP

Nabídku značky Polk Audio (v kombinaci s elektronikou Denon) ukázali ve dvou pokojích z Eurostar Group a ukázali, že ani vlastně velmi dostupné hi-fi může bez problémů fungovat.

378 - HI-END BOUTIQUE

Ultra přesný studiový aktivní monitor Kii Audio Three letos doplnil výrobce o basovou věž BXT s výkonem zesilovačů 7 000 Wattů. Rychlý, plnorozsahový, zaostřený zvuk má sice stále spíše "profi příchuť" díky mocným DSP korekcím, ale jak málo omezení lze s cenou kolem 700 000,- Kč mít, to je působivé - možná i takhle bude vypadat jedna z cest moderního high-endu.

12. PATRO

Mozart Lounge - PERFECT SOUND GROUP

Zejména kombinaci šťavnatných Tannoy GRF a přímočaré elektroniky Burmester ukazoval Perfect Sound ve velké kruhové místnosti v 11. patře, působivé podobně jako výhled z nedaleké terasy. Občasné přehození na KEF R11 ukázalo, jak moc se zvuk může lišit, aniž by ale reálně o cokoliv přišel.

Mozart Room - PERFECT SOUND GROUP

V malé místnosti bylo možné v komorním prostředí ochutnat třeba aktivní maličké KEF LSX nebo další více či méně multimediální produkty.

VYHLÁŠENÍ NÁVŠTĚVNICKÉ ANKETY

Výsledky každoroční návštěvnické ankety o nejlepší elektroniku, reprosoustavy, zobrazovače a celkově nejúspěšnější expozici najdete zde: https://www.audio-video-show.cz/soutez-pro-navstevniky-2019 . 

A nyní už jen přečkat plus mínus 365 dní do dalšího ročníku výstavy... Těšme se!

Přijďte si poslechnout Xavian Quarta

Audio kabely Dynamique Audio

200 200 epaudio

200 200 soundstyle

05 200 200 tykon

200 200 hifi guide

200 200 horn

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 voix

200 200 rpaudio

Rodel Audio

31 200 300 bose

32 200 200 wdq

33 200 200 amarock

 

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

Pozitivní vlny

Musím přiznat, že potom, co až nečekaně hladce proběhla Audio Video Show Praha 2020, měl jsem pocit, že je všechno v pohodě a klidu. Stačilo ale pár dní a situace se zamotala do toho nepříjemného a vlastně trochu depresivního stavu, ve kterém se celý svět nachází. Kdy víc než právě teď tak je dobré uvědomit si pozitivní sílu hudby (zesílené samozřejmě adekvátně pozitivním aparátem...).

Číst dál...

AV Integra - akce Peníze zpět 200 200 avs 13 200 200 elfton Mareka Audio 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

16 200 200 cpt 17 200 200 aq Bowers Wilkins Formation 200 200 psg 200 200 wdq zidoo 

Gramofon VPI Studio Špalíček - Ostrava 28 200 200 440audio 24 200 200 hifistyl 200 200 melco 

26 200 200 ibd 27 200 200 hiendboutique 25 200 200 grandinote Amarock Studio 200 200 htp

Amarock Studio