Dali 40 let

Přetiskujeme zprávu společnosti DALI:

Na mnichovském veletrhu High End Show v květnu 2023 představila společnost Danish Audiophile Loudspeaker Industries (DALI) dva převratné přírůstky do svého produktového portfolia: reproduktor EPIKORE 11 a revoluční sluchátka IO-12. Oba produkty využívají vlastní špičkovou technologii SMC společnosti DALI; nastavují nový standard pro kabelové i bezdrátové audio zážitky.

Rok 2023 připomíná pozoruhodnou 40letou cestu od skromných začátků společnosti DALI v dánském sklepě. Během uplynulých čtyř desetiletí se DALI vypracovala na jednu z nejoblíbenějších a nejznámějších světových značek reproduktorů, která rok co rok přináší inovace.

Rok 2023 má být pro společnost DALI dalším rokem ve znamení inovací a expanze. Společnost pokračuje v posouvání hranic ve snaze o dokonalost zvuku a slibuje další inovace při uvedení reproduktorů pro domácí kino.

Jak společnost DALI začínala?
Dánsko má dlouhou historii, pokud jde o lásku k vysoce kvalitnímu zvuku. V roce 1915, krátce poté, co komercializace prvních gramofonových desek umožnila lidem kupovat si hudbu k přehrávání ve svých domovech, představil dánský inženýr, podnikatel a budoucí čestný člen Audio Engineering Society Peter L. Jensen světu koncept dynamických reproduktorů s pohyblivou cívkou.

V roce 1983 založil dánský prodejce Hi-Fi Klubben na základě zkušeností z výroby reproduktorů NAD o několik let dříve ve sklepě domu svého zakladatele Petera Lyngdorfa značku DALI. Jejich snaha, motivovaná neutuchající vášní pro hudbu a touhou nabídnout spotřebitelům cenově dostupné reproduktory vysoké kvality, vedla ke vzniku prvního reproduktoru DALI, modelu DALI 2. Reproduktor DALI 2, který poskytoval vynikající výkon v kompaktním provedení a jehož cena byla o polovinu nižší než u konkurence, byl pozoruhodným reproduktorem, který mnoha spotřebitelům posloužil jako vstupní brána do vzrušujícího světa hi-fi.

Zpočátku působila začínající společnost DALI na dvou místech v Dánsku: Ry a Skanderborg. V roce 1986 však úspěch první modelové řady připravil půdu pro založení nové specializované továrny přímo v srdci současného sídla společnosti DALI v dánském Nørageru. To, co začalo ve sklepě, se nyní proměnilo v celosvětový fenomén.

Dnes se reproduktory DALI prodávají ve více než 70 zemích a poskytují potěšení milovníkům zvuku po celém světě.

XAVIAN XN Virtuosa Anniversario

Perfect Sound Group

Marantz Hi-Fi / AV TradeUp

AV Center

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Dream Audio

Mareka Audio

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

High-End Audio Studio

HIFI GUIDE

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Audiophilia Nervosa #1

Všichni chceme, aby "to hrálo" co nejlépe, že? Proto řešíme nejen zesilovač a reprosoustavy, ale i všemožná vylepšení digitálních i analogových zdrojů, ti odvážnější též kabelů a napájení, takoví ti úplně nejzapálenější jdou i po akustice místností nebo bižuterii jako jsou podložky, nožičky, tlumítka a neopak rozvibrovávátka (s trochou snahy v audio oboru najdete úplně cokoliv). Ale to hlavní, tedy samotné nahrávky, bereme jaksi jako samozřejmost.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Elevator - Scan-Speak Ellipticor HiFi ROSE - streamery Roth Audio Panter | dovozce značek Sennheiser a ProAc

Perfect Sound Group

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Monitor Audio Hyphn

HiFi Morava - Audiovector

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio AVHIFI | Storm Audio & Emotiva VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies