Cayin

Společnost Cayin vyvinula model Soul-170i na základě výkonové elektronky Tungsol KT170. S touto pentodou poskytuje elektronkový integrovaný zesilovač výkon 130 wattů na kanál v ultralineárním režimu nebo 75 wattů v triodovém režimu. V obvodu, který je navržen v konfiguraci push-pull třídy AB, má Cayin Soul-170i dvě výkonné elektronky KT170 na kanál. Elektronka 22DE4 se používá jako elektronkový usměrňovač pro napájení vstupního řídicího stupně, který je osazen elektronkami ECC83S a 6SN7. Tento elegantní integrovaný zesilovač nabízí dva provozní režimy: triodový a ultralineární. Uživatel si tak může vybrat mezi dvěma různými zvukovými signaturami pomocí kvalitního kovového dálkového ovládání. Režim triody zní jemně, harmonicky, měkce a něžně. Díky tomu je ideální pro vokální a instrumentální hudbu. Režim Ultralinear nabízí výkonnou a kontrolovanou reprodukci. To je ideální pro hudbu s razancí a dynamikou.

Na zadní straně zesilovače jsou tři páry linkových vstupů, pár symetrických vstupů XLR a pár vstupů pro připojení předzesilovače, takže zesilovač lze použít i jako čistě výkonový zesilovač. K dispozici je také stereofonní výstup subwooferu pro případ použití dalšího systému subwooferu. Napětí předpětí výkonových elektronek KT170 může uživatel snadno sledovat a nastavovat pomocí indikátoru na horní straně pevné skříně. Soul-170I používá zapojení bod-bod. Celý obvod, včetně signálové cesty, je pečlivě ručně propojen vysoce kvalitními kabely.

Je samozřejmé, že společnost Cayin používá u modelu Soul-170i pouze vysoce kvalitní komponenty: Patří mezi ně ovladače hlasitosti Alps, porcelánové lampové patice, vybrané kondenzátory a uhlíkové rezistory nejvyšší zvukové kvality, toroidní transformátor velkých rozměrů pro napájecí zdroj a výstupní transformátory EI se širokou šířkou pásma. Ty patří k nejdůležitějším součástem každého lampového zesilovače. Ty určují kvalitu basů a rozlišení ve vysokofrekvenčním pásmu je těmito složkami významně ovlivněno. Proto společnost Cayin vyrábí a vyvíjí výstupní transformátory sama a spoléhá na složité vícevrstvé vinutí s optimálním impedančním přizpůsobením pro připojené převodníky.

XAVIAN Concerto - třípásmové sloupové reprosoustavy

Perfect Sound Group

Polk Audio | hi-fi reproustavy

AV Center - pražské hi-fi studio

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

200 200 soundstyle

Dream Audio

E-shop Mareka Audio

Dynaudio EMIT

HiFi Studio TYKON

Fischer&Fischer high end reprosoustavy

Amarock Studio | KEF - PASS LABS - HARBETH

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

Je dražší nutně lepší?

Všemožné diskuse pod články, ale i s prodejci či dovozci hi-fi techniky, nemluvě o výrobcích posledních týdnů a měsíců mě přivedly k zajímavé otázce – je dražší nutně lepší? Není tím teď nutně míněno „dražší produkt“, ale zejména „dražší součástka“.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Vigo MKII Rodel Audio | hi-fi studio Praha HIFI GUIDE - mbl, Magnat, Q Acoustics

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Musical Fidelity

XAVIAN 16 200 200 cpt 17 200 200 aq Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Marantz MODEL 40n

PASS LABS Studio Špalíček - Ostrava Marantz AVHIFI | Storm Audio & Emotiva VOIX

Audio Video Show Praha 2022

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies