Piega Ace

S estetickými reproduktory Ace 50 Wireless a Ace 30 Wireless představuje Piega kompaktní zvukový systém "vše v jednom" s integrovanými platformami pro streamování a prvotřídní kvalitou zvuku.

Elegantní hliníkové skříně jsou k dispozici ve stříbrném, černém a bílém provedení. Ikonický eliptický tvar skříně vytvořil designér Stephan Hürlemann také pro novou řadu Piega Ace Wireless.

S využíváním online streamovacích služeb se změnily podmínky pro poslech hudby. Místo otáčení desky nebo CD se oblíbené skladby přenášejí do stereofonního systému prostřednictvím chytrého telefonu nebo hudebního streameru. Na základě toho se trend v oblasti hi-fi silně ubírá směrem k "aktivní technologii", a proto Piega dále optimalizuje bezdrátové přehrávání hudby a zdokonaluje kvalitu zvuku.

1. prosince 2021 představí specialisté na akustiku sídlící u Curyšského jezera ve Švýcarsku novou řadu Ace Wireless - nádherně navržené kompaktní streamovací reproduktory, které lze harmonicky začlenit do jakéhokoli obytného prostoru. Řada původně zahrnuje podlahové reproduktory Ace 50 Wireless a kompaktní regálové reproduktory Ace 30 Wireless. Společné pro reproduktory jsou integrované streamovací platformy Google Chromecast, Spotify Connect (včetně Spotify HiFi), Bluetooth, možnost integrace do systému správy hudby Roon ("Roon Ready") a také integrace televizního zařízení prostřednictvím HDMI eARC nebo WiSA.

Protokol HDMI eARC ("Enhanced Audio Return Channel") je součástí současného standardu HDMI 2.1 a umožňuje kromě obrazového signálu přenášet i zvuková data a prostorové formáty včetně Dolby Atmos a DTS:X. WiSA je název mezinárodní asociace Wireless Speaker & Audio Association, která certifikuje televizory, zesilovače, streamery a řídicí centra tak, aby tyto komponenty mohly být použity i k bezdrátovému ovládání kompletního systému domácího kina.

Bezdrátové reproduktory Ace společnosti Piega lze přeměnit na univerzální zvukový systém, který lze ovládat pomocí chytrého telefonu, tabletu nebo dálkového ovladače televizoru. Stereofonní pár bezdrátových reproduktorů Ace se skládá z jednoho reproduktoru Tx a jednoho reproduktoru Rx. Tx (vysílač) vysílá hudbu ve vysokém rozlišení bezdrátově do jednoho (nebo více) Rx (= přijímač). Naproti tomu vícekanálový systém Ace Wireless se skládá pouze z reproduktorů Rx. V tomto případě přebírá funkci vysílání televizor podporující WiSA nebo rozbočovač WiSA. Specializovaní prodejci společnosti Piega sestavují správnou kombinaci pro každého zákazníka individuálně.

Navzdory svým kompaktním rozměrům překvapí Piega Ace 30 Wireless obrovským výkonem: kombinace 12cm basového a středového reproduktoru, páskového výškového reproduktoru Piega AMT, digitálního signálového procesoru (DSP) a integrovaného 100wattového zesilovače zajišťuje silné basy a vyvážený, detailní zvuk. Ještě působivější jsou štíhlé podlahové reproduktory Ace 50 Wireless, které jsou navrženy jako klasický třípásmový systém. Kromě výškového reproduktoru AMT a 120mm středotónového reproduktoru integrovaného v samostatné komoře skříně jsou k dispozici čtyři 120mm basové reproduktory MDS. DSP zajišťuje optimální vyladění zvuku, zatímco bohaté 200wattové zesilovače dynamicky a výkonně ozvučí jakoukoli hudební či kineastickou produkci.

XAVIAN Concerto - třípásmové sloupové reprosoustavy

Perfect Sound Group

Polk Audio | hi-fi reproustavy

AV Center - pražské hi-fi studio

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

200 200 soundstyle

Dream Audio

E-shop Mareka Audio

Dynaudio EMIT

HiFi Studio TYKON

Fischer&Fischer high end reprosoustavy

Amarock Studio | KEF - PASS LABS - HARBETH

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

Je dražší nutně lepší?

Všemožné diskuse pod články, ale i s prodejci či dovozci hi-fi techniky, nemluvě o výrobcích posledních týdnů a měsíců mě přivedly k zajímavé otázce – je dražší nutně lepší? Není tím teď nutně míněno „dražší produkt“, ale zejména „dražší součástka“.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Vigo MKII Rodel Audio | hi-fi studio Praha HIFI GUIDE - mbl, Magnat, Q Acoustics

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Musical Fidelity

XAVIAN 16 200 200 cpt 17 200 200 aq Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Marantz MODEL 40n

PASS LABS Studio Špalíček - Ostrava Marantz AVHIFI | Storm Audio & Emotiva VOIX

Audio Video Show Praha 2022

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies