High End Praha je již po mnoho let etalonem audiovizuálních výstav v České republice. Nikde jinde zájemce neuvidí špičkové audio a video produkty na jednom místě a v jednom čase. Ročník 2012 se pak podle plánů jednotlivých vystavovatelů začíná jevit jako doslova přecpaný tím nejvyšším high endem. Tak jako každý rok se v před-výstavním seriálu článků na Hi-Fi Voice dozvíte nejvíce informací o své oblíbené výstavě...

AKTUALIZOVÁNO 8.3.

Na začátek by jistě stálo za to zopakovat notoricky známé informace o High End Praha 2012. Výstava se koná v sobotu a neděli 10. a 11. března 2012, pro veřejnost je vždy otevřena mezi 10. a 18. hodinou za lidové vstupné ve výši Kč 100,-. Za svou investici pak návštěvník získá tradiční možnost vyhrát ve slosování hodnotné ceny.

Druhý březnový víkend bude na pražském Vyšehradě skutečným svátkem věrné reprodukce zvuku a obrazu. Aktuální seznam účastníků můžete nalézt na www.high-end-praha.cz

Tak jako každý rok, i letos vám přinášíme horké tipy a novinky o vystavovaných lákadlech. Sledujte tento článek, budeme informace pravidelně aktualizovat!

EUROSTAR OSTRAVA

Expozice Eurostaru letos nabízí několik lákavých novinek, ale hlavně jednu legendu. K poslechu totiž zase po letech budou reprosoustavy Bowers&Wilkins Nautilus, jedna z největších a nejoriginálnějších stálic mezi reprosoustavami. Pro mnohé to tak může být poprvé, kdy uslyší „šneky“ na vlastní uši.

Partnerem jim bude adekvátní sestava Classé Audio – nový předzesilovač CP-800, který má sloužit také jako moderní digitální zdroj signálu, k němu pak budou energii dopovat pětikanálové koncové zesilovače CA-5300. Očekávat se samozřejmě dá kabeláž AudioQuest.

K dispozici ale budou také elegantní monitory PM1 na sestavě Denon, nové multimediální stroje a vůbec široké spektrum elektroniky i reprosoustav všech cenových úrovní.

Více na http://www.eurostar-ostrava.cz/cs/o-firme/135-test-pred-vystavou/ 

PERFECT SOUND GROUP

I výstavní prostory Perfect Sound Group budou nabušené zajímavou technikou. Největším lákadlem je zcela určitě oficiální premiéra skvostného německého high-endového audia od značky Burmester, kterou PSG nově zastupuje. Jaký systém zde bude hrát, to je ještě ve hvězdách, nejpravděpodobnější je řada Classic, ale CD, předzesilovač a koncový zesilovač mohou být také z vyšších řad TOP nebo Reference.

Druhým lákadlem je prezentace špičkových KEF Blade, vlajkové lodě britského výrobce, dost možná právě na sestavě Burmester s kabeláží Neyton. Oficiální premiéru si také odbude pod křídly PSG IsoTek a hlavně model SuperTitan. High end jak má být.

Zajímavá bude také dostupnější elektronika v čele s novým D/A převodníkem Arcam FMJ D33 a „sexy toys“ – malá elektronika typu dokovacích stanic, malých převodníčků nebo sluchátkového zesilovače s logem Arcam. A také samozřejmě kompletní nová řada KEF R, nastupující po úspěšných xQ.

Pro ty, kteří dosud neobjevili důležitost kvalitního napájení tu bude po oba dva dny mít prezentaci Keith Martin, zakladatel a mozek IsoTek, který bude předvádět rozdíly mezi filtry.

PS: Šťastlivci mohou v tombole vyhrát skvělý IsoTek Aquairus...

Více již brzy na http://www.perfectsoundgroup.cz/novinky.html

GOTHIC

První účast na výstavě připravuje sluchátkový distributor a e-shop Gothic (http://www.headphones.cz), který v loňském roce získal zastoupení populární značky Audio Technica (tedy ve spolupráci s ještě jednou společností – pokud ale A-T chcete koupit, Gothic je tím správným místem). Část expozice bude věnována high endu, část pak klasickým spotřebním sluchátkům.

Velká část z produktů bude mít svou českou výstavní premiéru. Nejdůležitější pro audiofily je určitě sortiment sluchátek Audio Technica včetně top modelů W5000, AD1000 nebo AD900, zajímavé může být i expozice Shure SRH940, možná i SRH1440. Dále pak na výstavce najdeme Fostex včetně jejich orthodynamických systémů, top modely Grado (ve spolupráci s organizátorem Finale Audio), možná i AKG K 550 ve spolupráci s distribucí Harman. „Zbytek“ reprezentují Vsonic GR04/07, Phonak Audéo, Hisoundaudio (včetně několika dosud neuvedených prototypů) a DigFi Opera – bezdrátové špunty s technologií Kleer.

Z elektroniky to bude široký sortiment značky NuForce, z levnějších pak FiiO a také M2Tech. Pokud se zadaří, budou k vidění též D/A převodníky a sluchátkové zesilovače australských Burson Audio.

Více o produktech na http://www.gothic.cz 

PANTER PRAHA

Panter Praha se sice primárně věnuje profesionální elektronice, ve svém portfoliu má ale určitě i několik audiofilních značek, které stojí za pozornost. V jejich čele bezpochyby stojí sluchátkový gigant Sennheiser.

Prezentovat se budou hlavně velmi dobrá bezdrátová RS220, dost možná též DJ sluchátka Amperior a pokud se hvězdy sejdou, tak i nový model 700, který stojí jen o kousek níže než vlajková loď 800 a má za úkol konkurovat třeba beyerdynamic T70p.

Pravděpodobně se dočkáme i tradičních reprosoustav ELAC, v jejichž sortimentu se ale žádná převratná novinka od loňska neobjevila. Sluchátka budou tradičně prezentována na sluchátkových zesilovačích a převodnících Benchmark.

Více o produktech na www.panter-praha.cz 

XAVIAN

Kladenský Xavian se poslední dobou rozjíždí a chrlí jeden zajímavý model reprososutav za druhým. To se projeví i na letošní expozici – tam, kde loni hlavní místo zaujímaly reprosoustavy Orchestra Preludio bude letos zářit dokonce čtveřice novinkových modelů. Vlastně kompletně revitalizovaná řada XN – skvělé mini-monitory XN 125 Junior a trojice sloupků Piccola, Carisma a Virtuosa.

Poslední jmenované budou na výstavě dokonce ve světové premiéře.

K poslechu všech reprosoustav a lehce pozměněného zvuku Xavian bude asistovat koaxiální kabel Mondiale. Průvodcem světem novinek bude již tradičně sám šéfkonstruktér Roberto Barletta.

Více o jednotlivých modelech na www.xavian.cz 

INTER AUDIO

To nejlepší, co uvidíte na stánku slovenského distributora jsou nové reprosoustavy Zu Audio Definition MkIV. Půjde o česko-slovenskou, dost možná i evropskou premiéru. Dle dobré tradice Zu Audio se jedná o vysoce citlivý monitor s integrovaným aktivním subwooferem ve třídě D. Vysokou citlivostí se zde rozumí neobvyklých 101 dB, přičemž sloupky jsou schopny sáhnout si až na 14 Hz. Bez zajímavosti není ani sebevědomé prohlášení výrobce, že reprosoustavy mají očekávanou dobu životnosti 100 let – jak ozvučnice, tak měniče.

Více na www.interaudio.sk 

AQ

AQ je firma známá svými hi-fi reprosoustavami a také výhradním zastoupením značky Pro-Ject. Na pražském High Endu představí nový model právě od tohoto výrobce – známý a oblíbený Debut ve verzi Karbon. Je osazen raménkem z uhlíkových vláken a tradičně nabízen v široké škále barev. S přenoskou Ortofon OM 10e bude k mání za Kč 7 500,- a s lepší Ortofon 2Mred za 8 750,-, tedy v hladinách víc než dostupných.

Z vlastního portfolia bude AQ ukazovat řady Donna, Labrador a novou řadu Wega. K dispozici bude též nástupce populárního Labrador 26 s přídomkem mk2, v němž hraje středový reproduktor značky Scan-Speak.

Více na www.aq.cz 

HOSHI

Na letošní High End zavítá i značka málo propíraná a to německý Audio Exklusive. Přestože nepatří mezi nejdiskutovanější, jejich tradice sahá až do roku 1979. Od roku 2009 ale vyvíjí zcela nové produkty v čele s hybridními dělenými zesilovači, elektrostavy a gramofony.

K vidění u HOSHI bude třeba gramofon Reference, phono P0.2, integrovaný zesilovač P12, dělený zesilovač P7 / P11 nebo elektrostatické reprosoustavy P3.1. Jako zdroj signálu pak bude použit kromě gramofonu i CD přehrávač. Pod přístroji pak budou antirezonanční podložky. Audio Exklusive a jejich první pořádná prezentace na High Endu určitě stojí za návštěvu!

Více na www.hoshi.cz 

KAS AUDIO

Pražské KAS Audio se v letošním roce bude na High Endu soustředit na prezentaci britského zvuku v kombinaci High End Pardubice. K vidění a slyšení bude průřez katalogy značek Naim a Kudos v čele s referenčními modely řady 500 od Naimu a velkých Kudost Titan T-88 v české premiéře.

Tradičně již bude k dispozici prodej širokého sortimentu audiofilních CD a LP.

Více na www.kasaudio.cz  a www.highendpardubice.cz 

BASYS CS

Pražský BaSys CS se letos na High End Praha vytasí s „koulemi“ – druhým nejvyšším modelem firmy Cabasse, odvozeným od vlajkové lodi La Sphére. Model L´Ocean nabízí kompaktní rozměry a velký zvuk v kombinaci s extravagantním designem. Prostě aktivní reprosoustavy pro náročné. Druhou hvězdou bude již představený tv systém Bose VideoWave s integrovaným prostorovým zvukem. Pro příznivce kompaktnějšího audia bude k vidění a slyšení iPod dok s aktivními reprosoustavami Monster Clarity HD. A samozřejmě nebude chybět průřez komponenty Marantz či beyerdynamic a Pioneer.

Více na www.basys.cz 

CPT PRAHA

CPT přiveze hlavně nové modely A/V receiverů Onkyo – TX-SR313 a TX-NR414. K nim budou k dispozici aktivní ozvučovaní systémy od Jamo – P 404 a P 102, ukázka bezdrátového připojení subwooferu z katalogu Klipech a kompaktní řada téhož výrobce s názvem Gallery. Již samozřejmou stálicí jsou high endové Jamo R909 a R907 v kombinaci s referenční řadou Onkyo (koncový zesilovač M-5000R, předzesilovač P-3000R a CD přehrávač C-7000R). Vše bude uloženo v nábytku od značky Spectral Scala.

Svůj samostatný salonek si vysloužily značky Piega a Scandyna, první jmenovaná s reprosoustavami Coax 70 a Premium 5.

Více na www.cptpraha.cz 

AUDIO SALON

Audio Salon se soustředí výhradně na produkty britské legendy Audio Note. I proto najdete v salonku Elbe dvě sestavy od tohoto výrobce. Kompletní set třetí úrovně pro náročné (a majetné), spadající do kategorie high endu a vedle toho ještě takzvaný „Level Zero“, neboli absolutní entry level pro milovníky elektronek (byť stále finančně poměrně náročný).

Velkou prezentaci bude po oba dva dny mít také zástupce firmy Audio Note Mario Binner, jehož úkolem je všechny produkty Audio Note správně prezentovat veřejnosti. Můžeme se tak těšit na lehce retro elektronkový zážitek vysoké úrovně.

Více na www.audiosalon.cz 

RP AUDIO

Ostravské RP Audio přinese k tradičním vystavovaným značkám Vivid Audio (s modely Giya G1 a G2), Soulution, Audionet, Finite Elemente, Wharfedale (vč. nové řady Jade), Tangent a XSymphony i horkou novinku – zastoupení známého výrobce elektroniky Gryphon.

K poslechu bude CD přehrávač Mikado Signature, integrovaný zesilovač Diablo a reprosoustavy Mojo.

Pro zájemce bude k dispozici zástupce firmy Audionet Andreas Sehlhorst.

Více na www.rpaudio.cz 

KRAUTWIRE

Na stánku KrautWire v pokoji 907 bude k vidění vedle klasického katalogu kabeláže v čele s novým modelem napájecího kabelu Integral hlavně průřez portfoliem konektorů WBT. Nově budou vystaveny reproterminály nové generace Nextgen 0703 a 0708, vedle nich pak cinch střední kategorie 0114.

Budou zde i nové generace kabelů Orbit PA III, Ultima III a inovovaný Fractal. Signálové kabely nové generace zastupuje Guru SX s cinch 0114. A samozřejmě, přímo na místě malá překvapení.

Více na www.krautwire.cz 

HORIZON TRADING PRAGUE

Není to obvyklé, ale hlavním tahákem této expozice nebude premiéra, ale „jen“ před-premiéra. Zato ale pořádná – po představení v Tokiu a Amsterodamu se teprve potřetí ukážou světu referenční Dali Epicon 6. Půjde o poslední ukázku před oficiální premiérou v Mnichově.

Ozvučnice z šesti vrstev MDF desek, nové měniče a schopnost sáhnout až k 35ti Hertzům jsou lákadlem stejně jako nádherný vzhled a špičkové zpracování. Další přírůstek k referenčním modelům na letošní výstavě.

Více na www.horizontrading.cz 

Další informace již brzy!

XAVIAN Concerto - výročí 25 let založení firmy

Perfect Sound Group

Polk Audio | hi-fi reproustavy

AV Center - pražské hi-fi studio

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Kohut Audio

Dream Audio

E-shop Mareka Audio

Dynaudio EMIT

HiFi Studio TYKON

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 avs Elfton Vigo MKII Rodel Audio | hi-fi studio Praha HIFI GUIDE - mbl, Magnat, Q Acoustics 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Musical Fidelity

CPT Praha 17 200 200 aq Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Marantz MODEL 40n

  Studio Špalíček AVHIFI | Storm Audio & Emotiva VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies