Transparent gramofon

Viz titulek, takto jednoznačně se pojmenovala švédská firma, kterou najdete na adrese transpa.rent (aby jste si jí nespletli s americkým výrobcem kabeláže https://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/kabely-reproduktorove/3620-transparent-musicwave-speaker-cable Transparent Audio https://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/kabely-signalove/3570-transparent-super-balanced )

Transparent gramofon

Nejde o samoúčelné "jinak", jak vám sami zakladatelé společnosti Transparent - Per (Brickstad), Magnus (Wiberg) a Martin (Willers) vysvětlí: "Jméno značky také znamená touhu po otevřených, čestných a udržitelnějších obchodních praktikách. Naše produkty jsou navrženy pro cirkulární hospodářství. Kromě dlouhodobé kvality a vzhledu to znamená modulární design, který lze časem opravovat a modernizovat s neustále se vyvíjejícími technologiemi. Tímto způsobem mohou uživatelé aktualizovat svůj produkt podle svých preferencí a měnit pouze malou část namísto výměny celé jednotky. Transparentní produkty se budou s věkem zlepšovat a my uděláme, co můžeme, abychom odstranili elektronický odpad ze světa." Základním nejznámějším výrobkem TRANSPARENT jsou (ve více variantách a velikostech) reprosoustavy:

Transparent repro

"Transparentní produkty také zapadají do jakéhokoli pozadí. To je samozřejmě také naše myšlenka, zanechat technický objekt, aby se stal součástí jakéhokoli stylu, jakéhokoli místa nebo kdykoli. Design se často používá k umístění efektního povrchu na něco. My chceme udělat pravý opak. Chceme produkty ukázat takové, jaké skutečně jsou. Hlavní materiály našich výrobků – hliník a sklo – jsou vybírány pro jejich dlouhou životnost a existenci v tocích recyklovaných materiálů. Neustále pracujeme na zvyšování recyklovaných zdrojů s cílem uzavřít materiálovou smyčku.

Transparent gramofon

Být transparentní znamená zastavit firemní kecy a mluvit upřímně na úrovni očí s našimi uživateli, podporovateli a rozšířenou kreativní komunitou. Transparentní znamená, že otevřeně sdílíme naši vášeň a cestu."

Transparent gramofon

Transparentní novinkou v nabídce švédů je gramofon nazvaný TRANSPARENT TURNTABLE. Má v sobě vestavěný phono stage (v nabídce firmy je i samostatný phono předzesilovač - v Británii u Rega vyráběný Fono Mini A2D - za 100€) a konektivitou Bluetooth 5.0, což znamená, že se můžete připojit přímo k bezdrátovým aktivním reproduktorům, aniž byste potřebovali samostatný zesilovač. Transparent gramofon je osazen přenoskou Ortofon OM5SE s pohyblivým magnetem a má zcela modulární konstrukci, což by mělo v budoucnu usnadnit snadnou modernizaci a opravitelnost. Gramofon je k dispozici v černé nebo bílé.

Transparent gramofon

Rozměry: 410 x 125 x 320 mm
Hmotnost: 6,5 kg
Doporučená cena: 1.100/1.300/1.300 GBP/USD/EUR

Audiohappening 2024

XAVIAN Virtuosa Anniversario & Riviera Labs Levante

Perfect Sound Group

Denon PerL Pro - True Wireless sluchátka do uší

AV Center

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Mareka Audio

TYKON

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

Gramofony Robert Meyer

HIFI GUIDE

Akustik Design | prostorová akustika pro náročné

AAI - ultimativní audiofilské kabely

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Felix Sit Annus Novus

Posledních 365 dní poněkud uteklo... Jako by to bylo každý rok rychlejší a rychlejší. Možná je to však i tím, kolik věcí se děje a kolik se jich stalo právě i v roce 2023.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Elevator - Scan-Speak Ellipticor High-End Audio Studio Roth Audio DiokAudio

Perfect Sound Group

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Monitor Audio Hyphn

HiFi Morava - Audiovector

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio WDQ | EverSolo & Zidoo & Emotiva & Storm Audio VOIX

Audiohappening 204

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies