Bose QuietComfort  Ultra

Přetiskujeme zprávu společnosti Bose:

Sluchátka Bose QuietComfort Ultra na našem trhu: prostorový zvuk, individuální reprodukce podle anatomie uší a nejlepší ANC

Krátce po uvedení novinek v Americe uvádí Bose své prémiové modely ANC sluchátek i Evropě. Na český a slovenský trh se v těchto dnech dostává nejvyšší model bezdrátových sluchátek přes uši Bose QuietComfort Ultra Headphones a prémiový model špuntů Bose QuietComfort Ultra Earbuds. Jejich uživatelé se mohou mimo jiné těšit na nový prostorový zvuk tvořený technologií spatial audio, opět zdokonalené aktivní potlačení okolních ruchů (ANC), přizpůsobení zvuku individuálně každému uchu a výrazný atraktivní design.

Praha, 23.10. 2023: Označení „QuietComfort“, často zkracované na „QC“, patří už od roku 2000 sluchátkám amerického výrobce Bose s funkcí aktivního potlačení okolních ruchů (dnes známé pod zkratkou ANC neboli „Active Noise Cancelling). Tehdy se jednalo o vůbec první sluchátka Bose prodávaná široké veřejnosti a zmíněné označení i značka Bose se stala symbolem této technologie. Od té doby se aktivní potlačení okolních ruchů neustále vyvíjí a výrobci se předhánějí v jejím zdokonalování. Nyní, po 23 letech od uvedení prvního modelu, představuje Bose nejnovější generaci svých ANC sluchátek nejvyšší třídy, které označuje jako „QuietComfort Ultra“.

Bose QuietComfort  Ultra

Ztlumení okolí, zvýraznění okolí a prostorový zvuk
Oba modely sluchátek Bose Ultra je možné využívat ve třech režimech. První nabízí plynule nastavitelné aktivní potlačení okolních ruchů nejvyšší světové úrovně. V Bose vyšli z technologie ANC použité v loni uvedených QC Earbuds II, které byly v recenzích často hodnoceny jako sluchátka s vůbec nejlepším aktivním potlačením ruchů, a vylepšily ji. Použili nové mikrofony, využili výpočetního výkonu nového čipu Snapdragon a výsledek vyladili k dokonalosti. Druhý režim „Aware“ naopak do uší okolní zvuky vpustí a uživatelé ho ocení hlavně při komunikaci s lidmi bez nutnosti sundávání sluchátek a v dalších speciálních situacích. V tomto režimu umí navíc oba modely sluchátek Bose QC Ultra bleskově využít ANC pro potlačení nečekaných hlasitých zvuků, jako je například signalizace zavíraných dveří v autobuse. Třetí režim je zcela nový a nabízí prostorový zvuk spatial audio, který vytváří dojem poslechu kapely hrající před posluchače a dává realistické podání podobné jako při použití velkých reproduktorových soustav.

Individuální vyladění zvuku pro každé ucho: Technologie Custom Tune
V loni uvedeném modelu QC Earbuds II použili v Bose poprvé vlastní technologii Custom Tune, která změří během okamžiku odezvu sluchovodu a individuální vliv anatomie ucha na poslech. Výsledkům měření přizpůsobí reprodukci. Tím se eliminuje vliv rozdílného vnímání hudby různými posluchači při použití stejných sluchátek. Test probíhá při každém nasazení sluchátek na hlavu. Reproduktor sluchátek vyšle krátký zvuk, mikrofony vestavěné na vnitřní straně sluchátek měří jeho odezvu, která se vrací ze zvukovodu a elektronika upraví reprodukci.

Bose QuietComfort  Ultra

Bose QuietComfort Ultra Headphones: Top model sluchátek přes uši
Novým top modelem značky v kategorii sluchátek přes uši se stávají Bose QC Ultra Headphones s novou konstrukcí i designem, který však nezapře typické znaky Bose. Dosud nejlepší mikrofony a výkonný čip posunují ANC na novou úroveň. Sluchátka tak vytváří ideální poslechové podmínky v rušném prostředí nebo optimální soustředění v open space kancelářích. Úroveň potlačení okolí lze podle individuálních preferencí a aktuální situace řídit pomocí aplikace Bose Music. Pro snadné nalezení správného bodu pro pohodlné dotykové ovládání hlasitosti je pravý náušník vybaven výliskem. Na baterie vydrží až 24 hodin. Kombinace velmi pohodlné konstrukce umožňující celodenní nošení sluchátek a použitých technologií založených na letitých zkušenostech a tradici značky dělají z Bose QuietComfort Ultra Headphones jedny z nejzajímavějších velkých bezdrátových sluchátek na trhu.

Bose QuietComfort  Ultra

Bose QuietComfort Ultra Earbuds: To nejlepší i v malých špuntech
Design nové vlajkové lodi Bose mezi špunty vychází designově z modelu QC Earbuds II, který rozvířil diskuzi o návratu značky Bose na trůn bezdrátových ANC sluchátek. QC Ultra Earbuds jsou přesto podstatně výraznější a díky jejich lesklým částem působí v uších téměř jako šperk. Navíc mají nově řešenou dotykovou plošku pro lepší ovládání a vylepšený systém uchycení v uších, který zajišťuje ideální poslechové vlastnosti, lepší ANC i pevné držení při sportu. Systém uchycení využívá stále dvě silikonové části (samotný špunt a přepracovaný kroužek pro zašroubování do boltce), každou dodanou ve třech velikostech. Pomocí aplikace Bose Music a speciálního testu je možné najít ideální kombinaciobou částí tak, aby bylo dosaženo co možná nejlepšího ANC i pasivního odhlučnění od okolí. Sluchátka hrají až 6 hodin a baterie vestavěná v pouzdru umožňuje 3 další plná nabití.

Sluchátka Bose QuietComfort Headphones a Bose QuietComfort Earbuds busou se na český i slovenský trh dostání právě v těchto dnech, prozatím v omezeném množství. Oba modely jsou k dispozici v černém a kouřově bílém provedení. Doporučená koncová cena ANC sluchátek přes uši Bose QC Ultra Headphones bude při uvedení na trh 12.490 Kč a špunty Bose QC Ultra Earbuds stojí 8.990 Kč.

Bose QuietComfort  Ultra

O společnosti Bose:
Společnost Bose založil v roce 1964 profesor elektrotechniky na Massachusetts Institute of Technology, pan Amar G. Bose. Již první audiosystém Bose přinesl revoluční způsob řešení a revoluci v zážitku reprodukované hudby. Až do dnešní doby je společnost řízena jejími původními principy, kterými jsou investice do dlouhodobého výzkumu s cílem vývoje nových technologických řešení, které přinesou reálný přínos zákazníkům. Kromě audiotechniky vyvíjí a vyrábí Bose také zařízení pro několik dalších průmyslových
odvětví. S produkty a patentovanými technologiemi Bose se setkáváme v domácnosti, autě, na cestách i na veřejných prostranstvích.

XAVIAN Virtuosa Anniversario & Riviera Labs Levante

Perfect Sound Group

Denon PerL Pro - True Wireless sluchátka do uší

AV Center

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Mareka Audio

TYKON

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

Gramofony Robert Meyer

HIFI GUIDE

Akustik Design | prostorová akustika pro náročné

Audiofeel | LAB12

 

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Felix Sit Annus Novus

Posledních 365 dní poněkud uteklo... Jako by to bylo každý rok rychlejší a rychlejší. Možná je to však i tím, kolik věcí se děje a kolik se jich stalo právě i v roce 2023.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Elevator - Scan-Speak Ellipticor High-End Audio Studio Roth Audio DiokAudio

Perfect Sound Group

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Monitor Audio Hyphn

BSS Praha | Cabasse

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio WDQ | EverSolo & Zidoo & Emotiva & Storm Audio VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies