Accuphase E.700

Něco končí něco začíná (je u Accuphase časté a "normální", jsou totiž dá se říct Král inovací - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení ). Po nedávno představeném SA-CD přehrávači DP-770 (v předchozím odkazu - v druhé části článku) přichází japonská manufaktura oslavivší nedávno 50 let produkce (nadstandardně povedenými modely - pozn. redakce Jak to slyší - v zahraničí - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení ), přichází s novinkou "s kvalitou zvuku blížící se vlajkové lodi" Accuphase E-800 - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení ). Mělo by tentokrát prý jít o razantní vylepšení proti předchozímu E-650 ( Accuphase E-650 - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení ). 

Accuphase E.700

E-700 je čistý stereo integrovaný zesilovač třídy A, který spojuje pokročilou designovou technologii pěstovanou po dobu 50 let a využívá nejnovější obvody a vysoce kvalitní materiály k výraznému zlepšení výkonu a kvality zvuku. Sekce předzesilovače je vybavena ''vyváženým ovládáním hlasitosti AAVA'' a celý tok signálu od vstupního terminálu k výstupnímu terminálu je zcela symetrický, což umožňuje vysoce čistý přenos signálu. Bylo optimalizováno umístění součástek, vzor základní desky a uspořádání uzemnění a použit firemní jedinečný „ANCC“ pro obvod konverze proudu a napětí. Tím bylo dosaženo nižšího zkreslení a šumu.

Accuphase E.700

Sekce výkonového zesilovače využívá nejnovější metodu přístrojového zesilovače, má vyváženou signálovou cestu a je vybavena pokročilým obvodem ``MCS+'' a obvodem zesílení proudové zpětné vazby pro zlepšení různých charakteristik. Navíc plným využitím materiálů, obvodů a technologie vzorů nejvyšší kvality dosahujeme nízké impedance, garantovaného tlumícího faktoru 1000 a ideálního pohonu pro jakýkoli reproduktor. Výkonové MOS FETy jsou použity jako výstupní prvky a každý kanál je řízen 4 paralelními push-pull čistě provozem třídy A. Výkonná napájecí část s velkokapacitním toroidním transformátorem a velkokapacitním filtračním kondenzátorem dosahuje lineárního výkonu 35W/8Ω, 70W/4Ω, 140W/2Ω, 160W/1Ω (s absolutní stabilitou i při extrémní zátěži 1-2Ω). V rámci provozního rozsahu třídy A je spotřeba napájecí části vždy konstantní a vykazuje neochvějnou schopnost reagovat na změny jakéhokoli vstupního signálu. „E-700“ je integrovaný zesilovač, který dosahuje výkonu a kvality zvuku blížící se vlajkovým modelům.

Accuphase E.700

Sekce předzesilovače používá jedinečný "obvod pro ovládání hlasitosti vyváženého AAVA." Jedná se o vyváženější verzi AAVA (Accuphase Analog Vari-gain Amplifier), která ze vstupního signálu vytváří více signálů různých velikostí a upravuje hlasitost přepínáním kombinace těchto signálů. Realizuje zcela vyváženou konfiguraci pro všechny toky signálu.

Accuphase E.700

Designově navazuje na image modelů vyšší třídy, s laserem vyrytým displejem názvu modelu a pozlacenými kroužky kolem voliče/volby. Konstrukce měřiče byla také vylepšena, aby bylo snazší odečítat (jsme zvědavi - pozn. redakce).

Accuphase E.700

"Power MOSFET" 4 paralelní push-pull provoz třídy A
Lineární výkon 35W/8Ω, 70W/4Ω, 140W/2Ω
1Ω zátěžový výstup 160W (hudební signál)
Integrovaný zesilovač s "plně vyváženou konfigurací" od vstupu po výstup
Ovládání hlasitosti metodou "Balanced AAVA".
Vysoká přesnost a vysoká tuhost "mechanismu snímače hlasitosti"
Sekce výkonového zesilovače konfigurace přístrojového zesilovače
Vysoký tlumicí faktor: 1000
Výkonná napájecí část s velkým, vysoce účinným toroidním transformátorem a velkokapacitním filtračním kondenzátorem
Vybaveno sloty pro vložení dvou volitelných desek:

Pro analogové nahrávky je dostupná vstupní deska phono předzesilovače  "AD-60" (prodává se samostatně)

Accuphase AD60

To samé platí pro digitální signál - digitální vstupní deska „DAC-60“ (prodává se samostatně)

Accuphase DAC60

SPECIFIKACE
Výkon: 35W / 8Ω; 70W / 4Ω; 140W / 2Ω; 160W / 1Ω  (třída A)
Damping faktor: 1000
Rozměry: 465 x 191 x 428 mm
Hmotnost: 24,9 kg 

Accuphase E.700

Dooručená cena: 946t. ¥ (ceny jsou vždy pouze orientační, konkrétní koncová cena v daném místě záleží na lokálním DPH a dalších ekonomických faktorech jako cena dopravy, clo... japonské ceny HiFi ovlivňuje dokonce soubor "kladů")

Accuphase E.700

XAVIAN Virtuosa Anniversario & Riviera Labs Levante

Perfect Sound Group

Denon PerL Pro - True Wireless sluchátka do uší

AV Center

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Mareka Audio

TYKON

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

Gramofony Robert Meyer

HIFI GUIDE

Akustik Design | prostorová akustika pro náročné

Audiofeel | LAB12

 

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Felix Sit Annus Novus

Posledních 365 dní poněkud uteklo... Jako by to bylo každý rok rychlejší a rychlejší. Možná je to však i tím, kolik věcí se děje a kolik se jich stalo právě i v roce 2023.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Elevator - Scan-Speak Ellipticor High-End Audio Studio Roth Audio DiokAudio

Perfect Sound Group

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Monitor Audio Hyphn

BSS Praha | Cabasse

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio WDQ | EverSolo & Zidoo & Emotiva & Storm Audio VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies