Infigo

Infigo Audio, prestižní kanadská společnost, která navrhuje a vyrábí zesilovače, převodníky a kabely pro milovníky hudby a audiofily, kteří jsou připraveni investovat do skvěle navržené elektroniky, dnes oznámila dvoukanálový zesilovač Method 6.

Nový Method 6 (SRP: 20 000 USD), který se vyznačuje mnoha stejnými vlastnostmi jako uznávaný monoblokový zesilovač Method 3, je příkladem přístupu společnosti Infigo Audio k navrhování produktů "bez zkratek". Stejně jako jeho předchůdce je Method 6 vybaven architekturou třídy A, ale s jedinečnou konstrukcí, která udržuje nízkou teplotu, která není pro zesilovače třídy A typická.

"Třída A je standardem pro nejvýkonnější a zvukově nejpříjemnější zesilovače, ale někdy je elektronika tak horká, že dokáže vytopit místnost," říká Hans Looman, generální ředitel společnosti Infigo Audio, Inc. "Tento problém se nám podařilo vyřešit vývojem nízkoteplotní třídy A, která obsahuje více menších, chytře zkreslených výstupních zařízení namísto běžnější praxe, kdy se do zesilovače začleňuje méně a větších zařízení. Tímto způsobem jsme rozprostřeli teplo na větší plochu bez silné koncentrace, která často vede k elektronice, která je příliš horká na dotek."

Nízkoteplotní třída A se vyznačuje eliminací křížového zkreslení s velmi rychlou přechodovou odezvou. Díky tomuto vývoji zůstává zvuk úderný, ostrý a čistý, zatímco zesilovač zůstává chladný na dotek. Nižší provozní teplota nízkoteplotní třídy A časem maximalizuje životnost zesilovače.

Vrcholem zesilovačů Infigo Audio je firemní systém DCBA™. DCBA neboli DC Bias Adjustment vyrovnává výstupní úroveň stejnosměrného proudu, aniž by omezoval nízkofrekvenční výstup. Odezva basů je hutná, mohutná, s eliminací fázového zkreslení na nižších frekvencích díky odstranění kondenzátorů ve zvukové cestě. Rozsah nízkých frekvencí sahá až k 0 Hz, přičemž samostatný ochranný obvod odpojí reproduktory, pokud úroveň stejnosměrného proudu ve vstupním signálu dosáhne příliš vysoké úrovně.

Z estetického hlediska se Method 6 pohodlně hodí do jakéhokoli špičkového audio systému, ale zejména v kombinaci s komponenty Infigo Audio. Je k dispozici ve stříbrné a černé barvě a stejně jako u veškeré elektroniky Infigo je pevná horní část odnímatelná, což umožňuje pohled na vnitřní obvody, které jsou chráněny průhledným krytem.

Výrazný průmyslový design modelu Method 6 s rozměry 6 "V x 16,5" Š ve spodní části x 18" Š v horní části x 13" D přispívá k jeho schopnosti reprodukovat detaily, rozměry a pocit z živého vystoupení. Jmenovitý výkon je 2 x 100 W při 8 ohmech, šířka pásma je 0 Hz - 200 kHz (-3 dB), zisk 26 dB, citlivost 2 V pro maximální výkon a jmenovité napětí 120 V AC / 240 V AC s možností volby, 50/60 Hz.

Dodává pan Looman: "Každý výrobek s logem Infigo Audio je to, čemu říkám 'FAB' - kombinace funkcí, výhod a přínosů. Stejně jako naše ostatní elektronika, i Method 6 splňuje jasnou a specifickou roli v tom, co jsme si předsevzali vytvořit jako štíhlý, vysoce zaměřený výběr produktů."

XAVIAN Virtuosa Anniversario & Riviera Labs Levante

Perfect Sound Group

Denon PerL Pro - True Wireless sluchátka do uší

AV Center

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Mareka Audio

TYKON

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

Gramofony Robert Meyer

HIFI GUIDE

Lab12 | Audiofeel

Audio Video Kino Bratislava 2024

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Felix Sit Annus Novus

Posledních 365 dní poněkud uteklo... Jako by to bylo každý rok rychlejší a rychlejší. Možná je to však i tím, kolik věcí se děje a kolik se jich stalo právě i v roce 2023.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Elevator - Scan-Speak Ellipticor High-End Audio Studio Roth Audio DiokAudio

Perfect Sound Group

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Pure Sound Karlovy Vary

BSS Praha | Cabasse

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio WDQ | EverSolo & Zidoo & Emotiva & Storm Audio VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies