Omm

Vždycky mě velmi potěší, když mohu objevit novou značku a podělit se o plody tohoto objevu se čtenáři těchto stránek.

Tentokrát míříme do Lucemburského velkovévodství, kde má OM SPEAKERS své kořeny. Program začíná dvoupásmovou sloupovou reproduktorovou soustavou s bassreflexem. Je součástí řady vysoce výkonných reproduktorů. Přednes Originu není ani konvenční, ani diskrétní. Vzbuzuje však zvědavost.

Srdcem reproduktoru Origin je papírový kuželový reproduktor o průměru 20 cm s plným rozsahem. Ten je doplněn výškovým reproduktorem HI s titanovou kopulkou o průměru 25 milimetrů. Tyto měniče jsou vyrobeny ve Francii. Komponenty crossoveru jsou pečlivě vybrané. Pocházejí od dánských výrobců.

Zatížení bassreflexu je dvojnásobné. Zajišťuje ji laminární clona umístěná na předním panelu. Původní myšlenkou je dosáhnout hlubokých, dobře udržovaných nízkých frekvencí bez parazitních vibrací. Jeho umístění navíc umožňuje umístění v blízkosti zadních stěn.

Pro optimální instalaci a zamezení nežádoucích vibrací se OM Origin dodává se standardními zlatými hroty nebo 20mm gumovými nožičkami.

Woofer je umístěn tak, aby vysoké, střední a nízké frekvence byly plně ve fázi. Toto uspořádání zlepšuje stereofonní zobrazení a 3D hloubku. Díky vysoké směrovosti je zvuk zaměřen na posluchače, nikoli na stěny.

Reproduktory jsou kompletně navrženy a ručně vyrobeny v Lucembursku, jsou Made in Luxembourg, mají certifikáty CE a ROHS a jsou očíslovány a lze je různě povrchově upravit. Standardně: černá APL & OAK, plná OAK a bílá. Na vyžádání jsou k dispozici zakázkové povrchové úpravy, například Pink Face, Smoked Oak a Natural Walnut.

Technické specifikace:

- Frekvenční odezva: 44 Hz až 28 kHz (+-3DB)
- Citlivost: 93 dB SPL (2,83 V RMS / 1M)
- Jmenovitá impedance: 8 Ohmů
- Rozměry: 120 x 30 x 46,2 cm
- Hmotnost jednotky: 21,8 kg

XAVIAN Virtuosa Anniversario

Perfect Sound Group

McIntosh TradeUp Program

AV Center - hi-fi studio Praha Vinohrady

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Kohut Audio

Dream Audio

Mareka Audio

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

High-End Audio Studio

HIFI GUIDE

HEXMAT

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Audiophilia Nervosa #1

Všichni chceme, aby "to hrálo" co nejlépe, že? Proto řešíme nejen zesilovač a reprosoustavy, ale i všemožná vylepšení digitálních i analogových zdrojů, ti odvážnější též kabelů a napájení, takoví ti úplně nejzapálenější jdou i po akustice místností nebo bižuterii jako jsou podložky, nožičky, tlumítka a neopak rozvibrovávátka (s trochou snahy v audio oboru najdete úplně cokoliv). Ale to hlavní, tedy samotné nahrávky, bereme jaksi jako samozřejmost.

Číst dál...

200 200 avs 200 200 elfton 2021 200 200 rodel audio Roth Audio Panter | dovozce značek Sennheiser a ProAc

Musical Fidelity

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio AVHIFI | Storm Audio & Emotiva VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies