Ortofon rameno

Společnost Ortofon uvede v zimě na trh 9palcový model AS-212R a 12palcový model AS-309R se staticky vyváženými tónovými rameny. Předběžné ceny by se měly pohybovat kolem 400 000 jenů bez daně.
12palcový model "AS-309R" (fotografie vlevo) 9palcový model "AS-212R" (fotografie vpravo)

Nejnovější model z řady "AS" staticky vyvážených tónových ramen s opěrkami a zvedáky na samotném rameni. Koncepce výrobku je "referenční" a společnost tvrdí, že se snaží dosáhnout přesnosti a robustnosti, aby se stal referenčním standardem pro mnoho tónovacích ramen.

Tento model používá jako materiál pro trubku ramene ve tvaru písmene S hliník, aby bylo možné využít vysoké citlivosti dosažené staticky vyváženou konstrukcí a vysoce přesným čepem a ložiskem. Uvádí se, že má menší vlastní náhodný hluk než mosaz nebo nerezová ocel a že efektivní hmotnost ve směru konce trubky ramene byla snížena ve srovnání s těžšími kovovými materiály.

Vnitřní drát vedený uvnitř trubky ramene je rovněž vyroben z velmi jemného měděného drátu s měkkým povrchem, který zabraňuje snížení citlivosti ramene.

Kloubové pouzdro ve středu ramene, základní část a hřídel nesoucí zvedák, opěrka a protiskluzová část jsou vyrobeny z obráběného mosazného materiálu s vynikající tuhostí. Umístěním materiálu s hmotností ve střední části v blízkosti opěrného bodu ramene a v základní části, která se během přehrávání nepohybuje, se správně kontroluje stabilita reprodukovaného zvuku a těžiště. Délka od hrotu jehly k zadnímu konci mušle je stanovena na 52 mm, aby bylo možné přehrávat těžké kazety s celkovou vlastní hmotností mušle a kazety přesahující 30 g, uvádí společnost.

Materiál mosazi pro konektor pláště na konci trubky ramene se používá s ohledem na opotřebení způsobené častým vkládáním a vyjímáním pláště hlavy. Černá část konektoru s pojistnou maticí má na povrchu jemně vyryté vroubkování a materiál je ztenčený. Hmotnost byla co nejvíce snížena při zachování pevnosti, a to i přes použití těžkých materiálů.

Základna hřídele závaží je opatřena pryžovým kloubem pro tlumení, aby se zabránilo částečné rezonanci v nízkofrekvenčním pásmu. Hřídel závaží je zavěšena na těle ramene, aby se potlačila částečná rezonance. Údajně se podařilo dosáhnout silných protiopatření zpětné vazby a zlepšit citlivost S/N.

Efektivní délka je 214 mm u modelu AS-212R a 311 mm u modelu AS-309R, s přesahem 18 mm u modelu AS-212R a 12,5 mm u modelu AS-309R. Průměr hřídele ramene je u obou modelů φ18 mm a doporučená hodnota otvoru pro hřídel ramene je u obou modelů φ20-22 mm.

Předběžné specifikace společné pro oba modely zahrnují rozsah tlaku jehly 0-3 g (se standardními závažími) a hmotnost nábojnice 18-28 g (se standardními závažími, včetně nábojnice). Hmotnost AS-212R je 600 g a AS-309R 670 g.

XAVIAN Virtuosa Anniversario

Perfect Sound Group

DENON SHOP | e-shop hi-fi a domácí kino

AV Center - hi-fi studio Praha Vinohrady

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Kohut Audio

Dream Audio

Mareka Audio

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

High-End Audio Studio

200 200 hifiguide

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Nakupujte! Nebudou!

Ceny, respektive jejich nárůst, nepřiměřenost, výška či cokoliv, co se zrovna namane na jazyku (či přesněji pod prsty) při shlédnutí mnoha posledních novinek a recenzí, jsou tématem mnoha místních komentářů. Ty často opakují téma „To za to už nestojí“ nebo „To je zlodějina“. Jenže mám špatnou zprávu – bude to o dost horší.

Číst dál...

200 200 avs 200 200 elfton 2021 200 200 rodel audio Roth Audio Panter | dovozce značek Sennheiser a ProAc

Musical Fidelity

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio AVHIFI | Storm Audio & Emotiva VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies