Clearaudio Jubilee Reference

Gramofon Reference Jubilee je navržen tak, aby představil "to nejlepší z minulosti, současnosti a budoucnosti společnosti Clearaudio" a spojil osvědčenou nejmodernější analogovou technologii značky s některými výraznými novinkami. Původní model Reference byl vůbec prvním gramofonem Clearaudio, který byl uveden na trh v 80. letech 20. století. Vyznačoval se charakteristickým šasi ve tvaru bumerangu s optimalizovanou rezonancí, což nový Reference Jubilee opakuje, přičemž dřívější akrylátovou verzi nyní nahrazuje výkonnější konstrukcí ze dřeva a hliníku Panzerholz.

A přestože nový Reference Jubilee obsahuje několik osvědčených inovací Clearaudio, přichází v mírně upravených a přizpůsobených formách. Hlavní talíř o tloušťce 6 cm, vyrobený z vysoce tlumeného polyoxymethylenu (POM), rotuje na speciální verzi proslulého keramického magnetického ložiska ("CMB") značky bez tření.

Pod ním a v 8,5 kg těžkém subtalíři z nerezové oceli je zabudována optická regulace otáček Clearaudio "OSC", v níž optický snímač snímá rychlost otáčení subtalíře (s 1598 impulsy na otáčku) a předává ji řídicí jednotce. Řídicí jednotka pak okamžitě reguluje sebemenší odchylky úpravou napětí motoru prostřednictvím operačního zesilovače, což zajišťuje vynikající stabilitu otáček.

Je tu však ještě jeden zvrat. Zatímco společnost si získala značnou reputaci díky inovacím ve všech analogových věcech, zde konstrukční tým odborně spojil digitální a analogovou technologii, aby dosáhl nové úrovně přesnosti a konzistence otáček.

Dvanáctibitový převodník D/A generuje referenční napětí motoru, které se pomocí diskrétní elektroniky převádí na analogový napěťový signál. Digitální reference se používá pouze ke kompenzaci pomalých pohybů nebo odchylky způsobené teplotou, viskozitou oleje, faktory tření řemene atd., zatímco motor je poháněn výhradně analogovým výstupním stupněm.

Samotný motor je zcela nový: stejnosměrný motor s vysokým točivým momentem, vzduchovým jádrem (nemagnetický), 24 V a řemenovým pohonem, vytvořený pro mimořádně tichý chod. Celá skříň motoru je oddělena od hlavního šasi a zavěšena pomocí důmyslné sítě gumových "těsných lan".

Navenek je nový gramofon Clearaudio Reference Jubilee vizuálně elegantní, kompaktní vzhled a přesto veškerá "váha" špičkových modelů značky z řady Innovation Series, navíc s výhodou ještě většího technologického pokroku, který vytváří nový "referenční" design.

XAVIAN Virtuosa Anniversario & Riviera Labs Levante

Perfect Sound Group

Denon PerL Pro - True Wireless sluchátka do uší

AV Center

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Mareka Audio

TYKON

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

Gramofony Robert Meyer

HIFI GUIDE

Akustik Design | prostorová akustika pro náročné

Audiofeel | LAB12

 

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Felix Sit Annus Novus

Posledních 365 dní poněkud uteklo... Jako by to bylo každý rok rychlejší a rychlejší. Možná je to však i tím, kolik věcí se děje a kolik se jich stalo právě i v roce 2023.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Elevator - Scan-Speak Ellipticor High-End Audio Studio Roth Audio DiokAudio

Perfect Sound Group

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Monitor Audio Hyphn

BSS Praha | Cabasse

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio WDQ | EverSolo & Zidoo & Emotiva & Storm Audio VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies