AKTUÁLNÍ VÝPRODEJ REDAKČNÍCH KOMPONENTŮ

Plně funkční krásné kousky, které prostě jen zbytečně a dlouho leží nevyužívané v redakční sbírce. Udělejte si radost.

PŘEHLED ZDE

 

 

Ayre CX8

Společnost Ayre z Colorada představila nový modulární přehrávač CD. Model CX-8 je součástí řady 8 a stejně jako všechny ostatní produkty Ayre je plně vyvážený. Na podzim jsou ohlášeny volitelné moduly, kterými lze základní verzi přehrávače rozšířit o audio vstup USB a síťový streamer.
CD přehrávače Ayre měly vždy pověst přehrávačů, které reprodukují hudbu z audio CD čistě a velmi přirozeně, což je dáno především plně vyváženými obvody bez zpětné vazby a sofistikovanou technologií převodníků. Na rozdíl od svého předchůdce CX-7 nepoužívá CX-8 čip Burr-Brown, ale ES9028Q2M od společnosti ESS Technology. Stejně jako u všech současných D/A převodníků Ayre implementovali vývojáři vlastní minimální fázový digitální filtr, aby optimalizovali zpracování signálu podle svých představ. Tento filtr nabízí velkou výhodu: absenci pre-ringingu, artefaktu, který se projevuje jako krátké "pre-echo". Na druhou stranu se nelze vyhnout následnému zvonění, které by však mohlo být výrazně minimalizováno.

Plně zapouzdřená mechanika Teac byla vybrána z několika desítek testovacích subjektů kvůli velmi vysoké spolehlivosti vzorkování a nízkému šumu. Vzhledem k tomu, že byl použit již v poslední verzi předchozího modelu CX-7, může společnost Ayre u tohoto pohonu hlásit také dlouhou životnost. Plně symetrická konstrukce je součástí firemního kréda společnosti Ayre: vyšší nároky na konstrukci jsou odměněny potlačením okolního rušení, a tedy vyšší věrností signálu. Lineární napájecí zdroj s transformátorem s jádrem EI byl zvolen také proto, že je méně náchylný k rušení.

Od podzimu plánuje společnost Ayre nabízet dva moduly pro CX-8, které bude možné dodatečně namontovat. Prvním z nich je audio vstup USB, který umožňuje použít interní D/A převodník přehrávače CD pro hudební server nebo počítač. Druhý modul promění CX-8 v plnohodnotný síťový přehrávač, který dokáže přehrávat hudbu z místního serveru, Tidalu, Qobuzu nebo jiných streamovacích služeb prostřednictvím aplikace Mconnect Control pro iOS a Android. Díky možnosti připojení k síti je QX-8 kompatibilní s bohatým softwarem pro přehrávání hudby Roon.

XAVIAN Concerto - výročí 25 let založení firmy

Perfect Sound Group

Polk Audio | hi-fi reproustavy

AV Center - pražské hi-fi studio

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Kohut Audio

Dream Audio

E-shop Mareka Audio

Dynaudio EMIT

Audio Video Kino Bratislava 2022

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Je dražší nutně lepší?

Všemožné diskuse pod články, ale i s prodejci či dovozci hi-fi techniky, nemluvě o výrobcích posledních týdnů a měsíců mě přivedly k zajímavé otázce – je dražší nutně lepší? Není tím teď nutně míněno „dražší produkt“, ale zejména „dražší součástka“.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Vigo MKII Rodel Audio | hi-fi studio Praha HIFI GUIDE - mbl, Magnat, Q Acoustics 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Musical Fidelity

CPT Praha 17 200 200 aq Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Marantz MODEL 40n

  Studio Špalíček AVHIFI | Storm Audio & Emotiva VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies