T+A Caruso

Přetiskujeme zprávu společnosti Altei:

Již na podzim 2008 představila německá společnost T+A první model Caruso tedy stereofonní systém nahrazující tehdejší konvenční mini systémy a stolní FM přijímače. A mise byla splněna! Ve velmi krátké době se Caruso stal oblíbeným společníkem a během pěti let produkce si našlo mnoho nadšených uživatelů. Jeho následníkem byl potom Caruso Blue, který pokračoval v nastoupené cestě, ovšem s přidáním prvních síťových služeb. A nyní společnost T+A následuje tento příběh úspěchu a nabízí zcela revidovanou verzi, která zcela reflektuje současný vývoj internetových technologií.

Název Caruso je již zavedenou značkou pro kompaktní systém all-in-one a je synonymem pro zařízení, které je moderní, aniž by bylo poplatné momentálním módním trendům, a které upřednostňuje podstatu před povrchními efekty a jednoduše oslavuje hudební požitek.

Nový Caruso vychází z celohliníkové konstrukce. Využívá tedy materiál, jehož pevnost a odolnost je ověřena v leteckém a kosmickém průmyslu.

Tato konstrukce zaručuje, že zařízení bude vaším společníkem po mnoho let, nikoli jen jako krátkodobý módní doplněk. Společnost T+A má více než čtyřicetileté zkušenosti v oblasti navrhování a výroby zvukových zařízení a tyto byly plně využity k vytvoření přístroje s malou stopou, které ovšem poskytuje mimořádně dobrý zvuk. To jednoduše znamená, že audiofilní zvuk již není jen doménou velkých systémů pro rozměrné místnosti.

Stejně jako jeho předchůdci je Caruso velmi kompaktní hudební systém v designovém hávu, který osloví i nastupující generaci milovníků dobrého zvuku. Jedenáct let po svém uvedení si zachovává řadu charakteristických prvků svých předchůdců a dodržuje konstrukční principy T+A i nadčasový design. Změny exteriéru jsou ovšem minimální jen nová o něco větší jednotka vypadá ještě elegantněji a exkluzivněji. Vnitřní design je ovšem zcela nový a samozřejmě využívá nejnovější komponenty a technologie. Caruso je nyní schopen reprodukovat hudbu ze všech v současnosti používaných zdrojů:

CD , internetové rádio, servery pro síťovou hudbu, paměťové médium USB, přenos hudby Bluetooth z mobilních zařízení, rádio DAB + a FM, analogové zdroje jako gramofon s předzesilovačem, digitální zdroje, jako jsou televizory a set-top boxy atd.

Přístroj přehrává ve stereu všechny tyto zdroje ve vynikající kvalitě prostřednictvím 7 integrovaných reproduktorových systémů. Výkonové zesilovače, z nichž každý generuje až 300 W výkonu, jsou připojeny přímo k reproduktorům zatímco aktivní výhybka zajišťuje, že signály do jednotlivých reproduktorů jsou přesně definovány. Integrovaný digitální procesor umožňuje uživateli vybrat různé zvukové charakteristiky, což umožní nastavit zvukové parametry pro umístění na stole stejně jako v polici knihovny. Přístroj přináší při své velikosti neuvěřitelnou zvukovou energii. Caruso je první T+A zařízení vybavené operačním systémem NavigatorOS se 7palcovou dotykovou HD obrazovkou, která poskytuje intuitivní ovládání všech funkcí systému, a také zobrazuje působivým způsobem obaly přehrávaných zdrojů. Přístroj lze pochopitelně ovládat i dodávaným dálkovým ovládáním a pomocí aplikace pro iOS a Android.

V případě potřeby lze spodní část Carusa osvětlit pomocí integrovaného LED pásu (lze pochopitelně vybrat mezi různými barevnými režimy a řídit intenzitu osvětlení).
Nový Caruso bude k dispozici od začátku února 2020.

Výstupní výkon
300 W pro vestavěné reprosoustavy
Soundsystém
DSP ovládané stereo, 7 reproduktorů
Vstupy
2 x analogový, 3 x digitální, USB, LAN, WLAN
Výstupy
PRE-Out, Subwoofer Out, sluchátka
Zdroje
CD mechanika, FM a DAB+ radio, Bluetooth, Streamovací klient

Hudební služby
Tidal, Deezer, Amazon Music, qobuz, Spotify Connect
Další možnosti
Gracenote Music ID Services, Airplay 2, Amazon Alexa

Rozměry
29 x 29 x 27 cm
Hmotnost
12 kg

Přenosky Ortofon

XAVIAN - ručně vyráběné reprosoustavy

Audio kabely Dynamique Audio

200 200 epaudio

200 200 soundstyle

05 200 200 tykon

200 200 hifi guide

200 200 horn

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 voix

200 200 rpaudio

Rodel Audio

Kabely Supra

31 200 300 bose

32 200 200 wdq

33 200 200 amarock

 

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

Pozitivní vlny

Musím přiznat, že potom, co až nečekaně hladce proběhla Audio Video Show Praha 2020, měl jsem pocit, že je všechno v pohodě a klidu. Stačilo ale pár dní a situace se zamotala do toho nepříjemného a vlastně trochu depresivního stavu, ve kterém se celý svět nachází. Kdy víc než právě teď tak je dobré uvědomit si pozitivní sílu hudby (zesílené samozřejmě adekvátně pozitivním aparátem...).

Číst dál...

 

Všechny nepravidelníky

HiFiGram

Dynaudio Contour i 200 200 avs 13 200 200 elfton Mareka Audio 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Amarock Studio