Malbork Warszaw

Daniel Fajkis, generální ředitel společnosti Malbork, se s námi spojil, aby nám o značce a jejích reproduktorech Malbork Warsaw s charakteristickým vzhledem řekl více.

REPRODUKTORY MALBORK WARSAW
Společnost Malbork je pojmenována podle polského hradu a byla založena s myšlenkou překonat standardy akustického designu a poskytnout klientům nejen reproduktor, ale spíše sochu.

CNC OBRÁBĚNÝ HLINÍK
Výroba reproduktorů Malbork Warsaw je intenzivní - tři týdny nepřetržitého CNC obrábění trvá výroba hliníkových těles pro pouhý jeden pár reproduktorů. Každý reproduktor začíná jako 220 kg masivního hliníku, z něhož po opracování zbývá 100 kg pro vlastní reproduktor.

RIBBON TWEETER
Daniel nám sdělil, že použití hliníku jako skříně umožňuje dosáhnout vynikající tuhosti, což umožňuje hutnou reprodukci basů, stejně jako výkonnou reprodukci středních frekvencí. Kuželovitá geometrie vnitřních komor ve tvaru válce je navržena tak, aby eliminovala rezonance, protože nemá žádné stěny, od kterých by se mohlo odrážet stojaté vlnění. Komory jsou také bohatě vyloženy izolací ze skleněných vláken, která ještě více tlumí zvuk skříní. Areostrikční páskový výškový reproduktor je umístěn ve skříni s otevřenou zadní stěnou, která využívá jeho možnosti zadního vyzařování a prohlubuje zvukovou scénu, protože vysoké frekvence se odrážejí od zadní stěny poslechové místnosti.

TRI-AMPING
Reproduktory Malbork Warsaw jsou také navrženy jako trojité zesílení, mají tři páry svorek na zadní straně komory wooferu pro individuální poslech pro ty, kteří to vyžadují. Pokud se reproduktor nepoužívá, je dodáván s vysoce čistými pevnými měděnými opracovanými můstky, které přemosťují vstupy dohromady pro použití pouze s jedním zesilovačem.

XAVIAN Concerto - výročí 25 let založení firmy

Perfect Sound Group

Polk Audio | hi-fi reproustavy

AV Center - pražské hi-fi studio

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Kohut Audio

Dream Audio

E-shop Mareka Audio

Dynaudio EMIT

HiFi Studio TYKON

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Je dražší nutně lepší?

Všemožné diskuse pod články, ale i s prodejci či dovozci hi-fi techniky, nemluvě o výrobcích posledních týdnů a měsíců mě přivedly k zajímavé otázce – je dražší nutně lepší? Není tím teď nutně míněno „dražší produkt“, ale zejména „dražší součástka“.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Vigo MKII Rodel Audio | hi-fi studio Praha HIFI GUIDE - mbl, Magnat, Q Acoustics 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Musical Fidelity

CPT Praha 17 200 200 aq Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Marantz MODEL 40n

  Studio Špalíček AVHIFI | Storm Audio & Emotiva VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies