Philips PL9636

Společnost Philips TV uvedla na český trh dva nové modely svých Mini LED televizorů série PML9506 a PML9636. Televizory mají obrazový procesor P5, čtyřstranný Ambilight a PML9636 dokonce zvukový systém od Bowers & Wilkins. Oba modely jsou k dispozici ve velikostech 65 a 75 palců již od 46 790 Kč.

Technologie Mini LED
Jak už název Mini LED napovídá, nový typ podsvícení pracuje s výrazně menšími diodami. Obrazovka je rozdělená na 1024 zón, z nichž každá zóna dokáže regulovat kontrast nezávisle na jiných zónách. V každé zóně se poté nacházejí jednotlivé LED diody – v 65palcových obrazovkách je jich 8, v 75palcových poté 12 v každé jednotlivé zóně. V 65palcové variantě je tedy celkem 8192 LED diod, 75palcová varianta nabízí celkem 12 288 LED diod. Díky tomu může celý systém na reálný obraz reagovat mnohem jemněji a přesněji.

Mini LED televizory jsou vhodné například pro hráče konzolových her, kteří chtějí televizi se špičkovými parametry, ale mají strach z vypálení pixelů. Díky větší svítivosti, který dosahuje až 2000 nitů, je televizor vhodný pro nezatemnělé prostory s nadbytkem slunečního světla.

Pomáhá i umělá inteligence
Základem všech zmíněných modelů je LCD obrazovka s rozlišením 4K s podsvícením Mini LED, které tvoří několik tisíc diod, dokonce i samostatně ovladatelných zón je přes tisíc. To vše je ovšem podpořeno výkonem řídícího procesoru P5, který využívá i postupy umělé inteligence. Vynikající zobrazovací parametry – jako je 10bitové zpracování barev, zaručující nejméně 95 % všech možných odstínů, či vynikající maximální jas (1500 nitů u PML9506 a 2000 nitů u PML9636) jsou předpokladem i pro úspěšné zvládání videa v nejvyšší kvalitě, tedy s vysokým dynamickým kontrastem (HDR, High Dynamic Range), který dnes využívají jak disky Ultra HD 4K Blu-ray, tak i prémiové verze předních streamovacích služeb jako je Netflix či Prime Video. Aby byla zajištěna maximální kompatibilita s HDR videem, podporují televizory Philips všechny aktuálně užívané formáty této vlastnosti, tedy HDR10/HDR10+, HLG a Dolby Vision.

Operační systém Android TV, který televizory Philips používají, nabízí přes pět tisíc aplikací pro využití v televizorech, mezi nimiž nechybějí ani aplikace prakticky všech tuzemských internetových televizí a dalších serverů.

Hry na velké obrazovce
Sledování televizních pořadů či filmů ale není jediným využitím TV přijímačů. Stále oblíbenější jsou i pro hraní počítačových her – ostatně velká obrazová plocha zajišťuje intenzivnější dojem ze hry. Nové televizory Philips proto pamatují i na hráče: automaticky rozpoznají připojení herní konzole a nastaví herní režim, který využívá funkce VRR (Variable Refresh Rate) a FreeSync, zajišťující plynulý vjem bez rušivého zadrhávání. Kromě toho mají tyto televizory Philips pro připojení externích přístrojů konektory HDMI ve verzi 2.1, které dokážou přenášet obrazový signál tvořený až 120 snímky za sekundu, což právě využívají i nejnovější herní konzole. Zážitek z hraní doplňuje čtyřstranný Ambilight.

Zvuk od britských specialistů
Celkový dojem ze sledování televize ovšem netvoří jen obraz, důležitou složkou je i zvuk. V případě televizorů řady PML9636 je součástí modelu zvuková lišta, která je pevně připojena ke stojanu přijímače, provedení je ale využitelné i při montáži televizoru na zeď. Na řešení zajišťujícím maximální kvalitu se podílela uznávaná britská firma Bowers & Wilkins. Zvukové řešení nabízí reproduktory v konfiguraci 3.2.1 o výkonu 70W směrovaných k divákovi i vyzařujících vzhůru pro odraz od stropu (jak to předpokládají moderní audio formáty Dolby Atmos a DTS:X). Výsledkem je nesmírně plastické zvukové pole dotvářející realistický vjem schopný vtáhnout diváka ještě více do děje.

Xavian Terza Evoluzione

Perfect Sound Group

Polk Audio | hi-fi reproustavy

AV Center - pražské hi-fi studio

Thrill Audio

200 200 horn

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

200 200 soundstyle

Dream Audio

Mareka Audio

Dynaudio EMIT

05 200 200 tykon

Fischer&Fischer high end reprosoustavy

Amarock Studio | KEF - PASS LABS - HARBETH

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

Je dražší nutně lepší?

Všemožné diskuse pod články, ale i s prodejci či dovozci hi-fi techniky, nemluvě o výrobcích posledních týdnů a měsíců mě přivedly k zajímavé otázce – je dražší nutně lepší? Není tím teď nutně míněno „dražší produkt“, ale zejména „dražší součástka“.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Vigo MKII Rodel Audio | hi-fi studio Praha HIFI GUIDE - mbl, Magnat, Q Acoustics

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Musical Fidelity

Hornmanufaktur - jen hudba 16 200 200 cpt 17 200 200 aq Amarock Studio - špičkový zvuk HIFI STYL

    Bowers & WIlkins Zeppelin

PASS LABS Studio Špalíček - Ostrava Marantz AVHIFI | Storm Audio & Emotiva VOIX

Audio Video Show Praha 2022

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies