ZMF sluchátka

Chicagský výrobce sluchátek ZMF Headphones oznámil nový model sluchátek přes uši s názvem Atrium. Atrium se brzy stane novou vlajkovou lodí společnosti. Náušníky jsou vyrobeny ze dřeva a membrána měničů je z biobavlny. Kupující si může vybrat z různých povrchových úprav.

Sluchátka ZMF se od svých konkurentů odlišují tím, že ve svých měničích používají membrány vyrobené z biobavlny. Model Atrium je vybaven stejnou technologií biocelulózy v novém měniči, ale Atrium prošel dalšími změnami, například zcela novým systémem tlumení a otevřenějším designem náušníků.

Fanoušci chicagské značky čekají na nový produkt od ZMF už více než několik let. Výrobky ZMF lze přizpůsobit individuálnímu vkusu díky různým druhům dřeva a možnostem kombinování polštářků na uši, což vyvolalo značnou poptávku velkého počtu věrných příznivců. Společnost ZMF Headphones uvádí, že věnuje velké úsilí vyladění nového měniče z biocelulózy, kterým se stala známou, a také rekalibraci tlumicích opatření v náušnících a jejich okolí. Každý, kdo si někdy hrál s absorpčním materiálem nebo měnil náušníky, ví, že jemné změny v této oblasti mohou mít za následek podstatné zlepšení (nebo zhoršení) zvuku sluchátek. To platí pro jakýkoli akustický prostor.

Dřevěné náušníky jsou k dispozici v provedení Natural Cherry nebo ve staroměděné povrchové úpravě u standardní verze, která byla při uvedení na trh začátkem tohoto měsíce doplněna velmi omezenou nabídkou (celkem 40 kusů) dřeva Bubinga. Modely ZMF Author a Eikon budou ukončeny, ale model Author se do léta vrátí jako Author Classic. Model Auteur Classic bude mít několik drobných úprav na řidiči a nový systém tlumení Atrium.

Impedance sluchátek Atrium je 300 ohmů a standardní verze Cherry váží 460 gramů. Kupující si mohou vybrat z různých materiálů a barev a přizpůsobit si své Atrium.

Nevíme, zda se výrobky ZMF dostanou i do Evropy a kolik budou stát. Webové stránky ZMF Headphones uvádějí ceny od zhruba 2 100 eur, ale to je pravděpodobně bez nákladů na dopravu, dovozního cla a místní sazby DPH.

XAVIAN Concerto - výročí 25 let založení firmy

Perfect Sound Group

Polk Audio | hi-fi reproustavy

AV Center - pražské hi-fi studio

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Kohut Audio

Dream Audio

E-shop Mareka Audio

Dynaudio EMIT

HiFi Studio TYKON

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Je dražší nutně lepší?

Všemožné diskuse pod články, ale i s prodejci či dovozci hi-fi techniky, nemluvě o výrobcích posledních týdnů a měsíců mě přivedly k zajímavé otázce – je dražší nutně lepší? Není tím teď nutně míněno „dražší produkt“, ale zejména „dražší součástka“.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Vigo MKII Rodel Audio | hi-fi studio Praha HIFI GUIDE - mbl, Magnat, Q Acoustics 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Musical Fidelity

CPT Praha 17 200 200 aq Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Marantz MODEL 40n

  Studio Špalíček AVHIFI | Storm Audio & Emotiva VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies