ROHM

Společnost ROHM Semiconductor oznámila, že vyvinula nový integrovaný digitálně-analogový převodník BD34352EKV (DAC) a odpovídající vyhodnocovací desku (BD34352EKV-EVK-001), které podporují přehrávání zdrojů zvuku s vysokým rozlišením ve vysoce kvalitních zvukových zařízeních. Tento nový produkt, který doplňuje nejnovější vlajkovou loď D/A převodníků MUS-IC BD34301EKV, byl navržen pro maximální extrakci a převod digitálních zvukových dat s vysokým rozlišením na analogové zvukové signály v nových konstrukcích produktů, zejména v nových digitálních audio přehrávačích a USB-DAC.

Využití 50 let zkušeností s vývojem zvukových integrovaných obvodů umožnilo společnosti ROHM vytvořit svou "technologii návrhu kvality zvuku", která je podle japonských výrobců schopna extrahovat plné množství informací ze zdrojů zvuku a nabízet produkty, které poskytují vynikající kvalitu zvuku, včetně zvukových procesorů a integrovaných obvodů pro správu napájení.

V souladu s těmito technologickými principy byl nejnovější vlajkový čip D/A převodníku ROHM BD34301EKV - součást řady ROHM MUS-IC - od svého uvedení na trh v roce 2021 hodnocen a chválen pro svou kvalitu zvuku, která se nadále prosazuje po celém světě. Aby však společnost ROHM vyhověla rostoucí poptávce výrobců po 32bitovém D/A převodníkovém čipu, který lze použít v širší škále zvukových zařízení, vyvinula BD34352EKV.

Tento nový D/A převodník lze nakonfigurovat pro monofonní nebo dvoukanálové 32bitové systémy a podporuje vzorkovací frekvence od 32 kHz do 768 kHz plus DSD 2,8 MHz, 5,6 MHz, 11,2 MHz a 22,4 MHz.

"Nový čip D/A převodníku BD34352EKV je speciálně vyladěn tak, aby mohutně vyjadřoval energii zdrojů zvuku při zachování přirozených plochých zvukových charakteristik koncepce návrhu čipů D/A převodníků ROHM. Současně obsahuje pokročilý digitální filtr - stejný, jaký je použit u modelu BD34301EKV. To vede k vynikajícím číselným parametrům (poměr S/N: 126 dB, THD+N: -112 dB) čipu D/A převodníku, díky čemuž je ideální pro špičková audio zařízení," uvádí společnost.

Kromě toho je BD34352EKV vybaven pinovou kompatibilitou s BD34301EKV a má stejný přizpůsobitelný filtr jako vlajkový integrovaný obvod. To umožňuje různé ladění kvality zvuku pro každé audio zařízení, což snižuje zátěž při vývoji a zároveň přispívá k vytvoření ideálního zvuku, o který vývojáři a výrobci audio zařízení usilují. Jinak je nový D/A převodník vyráběn podle stejného vysoce kvalitního procesu jako řada MUS-IC ve vertikálně integrovaném výrobním systému, na který dohlíží tým zkušených a specializovaných inženýrů společnosti ROHM.

ROHM potvrzuje, že jeho nový čip BD34352EKV DAC je již nyní k dispozici pro hromadnou výrobu a odběr vzorků (16 USD/kus bez daně). Novou vyhodnocovací desku BD34352EKV-EVK-001 budou prodávat společnosti Digi-Key, Mouser a Farnell.

XAVIAN Concerto - třípásmové sloupové reprosoustavy

Perfect Sound Group

Polk Audio | hi-fi reproustavy

AV Center - pražské hi-fi studio

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

200 200 soundstyle

Dream Audio

E-shop Mareka Audio

Dynaudio EMIT

HiFi Studio TYKON

Fischer&Fischer high end reprosoustavy

Amarock Studio | KEF - PASS LABS - HARBETH

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

Je dražší nutně lepší?

Všemožné diskuse pod články, ale i s prodejci či dovozci hi-fi techniky, nemluvě o výrobcích posledních týdnů a měsíců mě přivedly k zajímavé otázce – je dražší nutně lepší? Není tím teď nutně míněno „dražší produkt“, ale zejména „dražší součástka“.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Vigo MKII Rodel Audio | hi-fi studio Praha HIFI GUIDE - mbl, Magnat, Q Acoustics

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Musical Fidelity

XAVIAN 16 200 200 cpt 17 200 200 aq Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Marantz MODEL 40n

PASS LABS Studio Špalíček - Ostrava Marantz AVHIFI | Storm Audio & Emotiva VOIX

Audio Video Show Praha 2022

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies