OMA Museum

Nový reproduktor Oswalds Mill Audio Museum Speaker byl vytvořen pro Guggenheimovo muzeum umění v New Yorku a představen na výstavě Anthem 2021.

Nejnovější reproduktor OMA je extrémně výkonný, kompaktní reproduktor profesionální úrovně vyrobený z masivního pensylvánského jasanového dřeva, ošetřeného novým tepelným procesem zvaným torrefaction.

Reproduktor Museum Speaker byl vytvořen pro Guggenheimovo muzeum umění v New Yorku a představen na výstavě Anthem 2021. Nejnovější reproduktor společnosti OMA je extrémně výkonný, kompaktní reproduktor profesionální úrovně vyrobený z masivního pensylvánského jasanového dřeva, ošetřeného novým tepelným procesem zvaným torrefaction.

Díky tomu je dřevo tmavší, stabilnější a zlepšuje se jeho už tak vynikající tonalita. Skulpturální mřížka a zadní panel reproduktoru jsou vyřezány z fenolických desek, kompozitu papíru a termosetové pryskyřice, který má vynikající tlumicí vlastnosti. Stojan reproduktoru je vyroben z těžké oceli válcované za studena. Dva 15" woofery jsou plně profesionální měniče, stejně jako koaxiální kompresní měnič na dřevěné středové a vysokofrekvenční kuželové horně ve tvaru stadionu, vynalezené společností OMA a první v historii zvuku. Spodní 15" woofer je aktivně napájen deskovým zesilovačem vlastní konstrukce a výroby společnosti OMA, který nabízí ohromující reprodukci nízkých basů. Tento čtyřcestný systém je schopen koncertního výkonu s velmi malou spotřebou, přičemž jeho účinnost je 100 dB 1 Watt/1 metr, což je více než u jakéhokoli reproduktoru v této třídě. Díky jmenovité impedanci 8 ohmů jej lze napájet jakýmkoli zesilovačem, včetně lampových zesilovačů s nízkým výkonem.

"Reproduktor Museum je jako mít na příjezdové cestě závodní vůz Formule 1."

XAVIAN Concerto - výročí 25 let založení firmy

Perfect Sound Group

Polk Audio | hi-fi reproustavy

AV Center - pražské hi-fi studio

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Kohut Audio

Dream Audio

E-shop Mareka Audio

Dynaudio EMIT

HiFi Studio TYKON

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Je dražší nutně lepší?

Všemožné diskuse pod články, ale i s prodejci či dovozci hi-fi techniky, nemluvě o výrobcích posledních týdnů a měsíců mě přivedly k zajímavé otázce – je dražší nutně lepší? Není tím teď nutně míněno „dražší produkt“, ale zejména „dražší součástka“.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Vigo MKII Rodel Audio | hi-fi studio Praha HIFI GUIDE - mbl, Magnat, Q Acoustics 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Musical Fidelity

CPT Praha 17 200 200 aq Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Marantz MODEL 40n

  Studio Špalíček AVHIFI | Storm Audio & Emotiva VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies