Chord GroundARAY

Společnost Chord Company oznámila "zásadní novinku ve vývoji své patentované technologie redukce šumu ARAY", a to uvedení řady uzemňovacích zařízení GroundARAY. A níže si můžete prohlédnout video, které tyto produkty vysvětluje.

GroundARAY je, jak říká britský specialista na audio zařízení se sídlem ve Wiltshire, zařízení pro redukci vysokofrekvenčního šumu, které se připojuje k nepoužívaným zásuvkám na A/V zařízení. Funguje jako nízkoimpedanční cesta, kterou prochází vysokofrekvenční šum, a následně zlepšuje hlučnost "hostitelského" produktu.

Jak vidíte, zařízení GroundARAY má válcovou konstrukci, která je vyrobena z přesného CNC obráběného silnostěnného hliníku - samotné silné stěny jsou navrženy tak, aby zařízení nepřispívalo k vysokofrekvenčnímu šumu. Každý válec GroundARAY je vyplněn pečlivě vybraným materiálem, který tlumí hluk.

Konektory, dodává společnost Chord Company, jsou vyráběny ručně, přičemž konečná sestava je následně uzamčena na místě, aby se snížil jakýkoli vliv akustických vibrací.

Nová spojka uzemňovacích zařízení navazuje na čtyři roky dalšího výzkumu a vývoje společnosti Chord v oblasti její patentované technologie ARAY, která se poprvé objevila v roce 2012 a byla použita ve firemním mechanickém ladicím systému TunedARAY a specifickém systému redukce šumu kabelů SuperARAY. V roce 2017 začala společnost Chord pracovat na řešení, které by fungovalo nezávisle na kabelech, ale spolupracovalo s nimi a pomáhalo snižovat vf šum na signálovém uzemnění. Výsledkem je řada GroundARAY.

GroundARAY je k dispozici v šesti variantách zakončení, včetně RCA, DIN, BNC, RJ45, USB Type-A a XLR-A pro širokou škálu digitálních a analogových komponent. Kromě toho se zařízení GroundARAY může pochlubit pěti samostatnými systémy redukce šumu, které pracují v různých vysokofrekvenčních šumových pásmech a paralelně přeměňují nežádoucí vysokofrekvenční elektrický šum na teplo.

Příslib? Nízkoimpedanční trasa s vysokou šířkou pásma, do které prochází vysokofrekvenční šum a která účinně "vytahuje" šum ze signálové země hostitelského zařízení.

Společnost Chord uvádí, že GroundARAY jsou nejefektivnější, pokud se používají v několika zařízeních A/V systému. Jednoduše se zapojí do stávajících prázdných zásuvek a lze je použít jednotlivě nebo v několika případech, například přes levý a pravý výstup. U převodníků a streamerů lze zařízení GroundARAY použít s nevyužitými digitálními vstupy. Společnost Chord dodává, že efekty redukce šumu GroundARAY mohou využívat i projektory a plátna.

Přenosky Ortofon

Xavian Terza Evoluzione

Perfect Sound Group

Polk Audio | hi-fi reproustavy

GMG Power UNITque

AV Center

Thrill Audio

200 200 horn

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

VOIX Premium Audio

RP Audio

Rodel Audio | hi-fi studio Praha

Dream Audio

200 200 soundstyle

05 200 200 tykon

Kabely Supra

32 200 200 wdq

Amarock Studio

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

 

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

Ale já to nepoznám

Poslední rok se – z logických důvodů – výrazně zvýšila frekvence vašich čtenářských dotazů. Všichni nakonec více či méně sedíme doma a dobrý poslech hudby a zážitky z filmů to pomáhají snášet. Spolu s někdy až nižšími desítkami dotazů denně se také zvýraznil některé zažité mýty a „legendy“ audiofilského světa.

Číst dál...

Dynaudio EMIT 200 200 avs Elfton Vigo MKII Mareka Audio 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Hornmanufaktur - jen hudba Denon - hi-fi legenda HIFI GUIDE 200 200 amarock studio Kinki Studio

16 200 200 cpt 17 200 200 aq Kohut Audio Dynamique Audio 200 200 wdq zidoo 

PASS LABS Studio Špalíček - Ostrava 24 200 200 hifistyl Amarock Studio 200 200 htp

Amarock Studio