Musím přiznat, že potom, co až nečekaně hladce proběhla Audio Video Show Praha 2020, měl jsem pocit, že je všechno v pohodě a klidu. Stačilo ale pár dní a situace se zamotala do toho nepříjemného a vlastně trochu depresivního stavu, ve kterém se celý svět nachází. Kdy víc než právě teď tak je dobré uvědomit si pozitivní sílu hudby (zesílené samozřejmě adekvátně pozitivním aparátem...).

Jakkoliv temně (a maličko cynicky) to snad může znít, není lepší příležitosti, než je tento čas nejistoty, stresu a (zatím jen lehkého) zoufání, kdy zcela vypnout, stáhnout se a ponořit se mezi léčivé tóny. Ideálně i těmi nejbližšími...

Protože co může být lepšího, než si sednout doma v teple, v klidu a v pohodě, dát si čaj (klidně ten Tatranský, to podle osobní nátury) a plout svými oblíbenými i dávno zapomenutými nahrávkami, lhostejno zda šířených ze vzdálených serverů, z kompaktních disků nebo vinylových placek. Pointa nakonec zůstává všude stejná - zapomenout na všechno venku, zpomalit, nechat svět, ať si dělá co chce a soustředit se na sebe samé, na harmonii ve své mysli a taky na to, že spokojená mysl pomáhá k dobrému zdraví nebo na to, že ve vlastním vesmíru uzavřený a zasněný audiofil dost pravděpodobně nic nechytí ani nerozšíří do svého okolí.

Takže - jakkoliv je podobných myšlenek všude až dost - přeji pevné nervy a pojďme těch pár týdnů proplout v klidu a pohodě na vlnách tónů do klidnější budoucnosti. Hudbě zdar, teď víc, než kdy dřív!

Daniel Březina
šéfredaktor

Dynaudio Contour i 200 200 avs 13 200 200 elfton Mareka Audio 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

16 200 200 cpt 17 200 200 aq Bowers Wilkins Formation Dynamique Audio 200 200 wdq zidoo 

Mitchell Acoustics uStream One Studio Špalíček - Ostrava 24 200 200 hifistyl Amarock Studio 200 200 htp

Amarock Studio