Lenbroook Media Group

Lenbrook vloni na podzim oznámil, že "budeme koukat"...

Nejaktuálnější zpráva ze světa hifi - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

...v lednu pak, že "se teprve rozjíždí"...

Nejaktuálnější zpráva ze světa HiFi - LENBROOK MEDIA GROUP - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

...takže vlastně nepřekvapí kde jsme (jsou) dnes - dnes rovnou 2 Lenbrook oznámení (ne)tiskové zprávy 1 ranou (kdo chce 1 větou - tak závěrečná celého materiálu):

Lenbroook Media Group

Krok první: Nově vytvořená Lenbrook Media Group (LMG), obchodní jednotka vytvořená po akvizici MQA na podzim roku 2023 (odkaz výše), oznámila vytvoření MQA Labs s posláním pokročit v distribuci zvuku ve vysokém rozlišení se sadou zvuku. zpracování vylepšení, konverze a kódování produktů pro hudební dodavatelský řetězec. Jeho 3 základní řešení nyní zahrnují AIRIA od MQA Labs, v podstatě adaptivní audio kodek SCL6 s vysokým rozlišením; FOQUS od MQA Labs, řešící analogově-digitální konverzi a QRONO od MQA Labs, vylepšení zpracování zvuku pro přehrávací zařízení.

Když byla oznámena skupina LMG, deklarovaným cílem bylo efektivně umožnit komercializaci a vývoj řešení Lenbrook pro správu obsahu a také využívat nové licenční příležitosti. Se stávajícími softwarovými technologiemi BluOS a platformou pro správu obsahu v jádru by nová obchodní jednotka mohla také dohlížet na růst řešení pro kódování obsahu pomocí cenné sady technologií, které vyplynuly z akvizice MQA, a zejména jejího vzrušujícího nového kodeku SCL6.

LMG oznamuje sadu produktů z nově vytvořených MQA Labs, které přinášejí vylepšení zpracování zvuku v celém hudebním dodavatelském řetězci. AIRIA by MQA Labs ™ (také známý pod svým technickým názvem SCL6) poskytuje zvuk ve vysokém rozlišení a zároveň plynule škáluje od plně bezztrátových po velmi ztrátové rychlosti. FOQUS by MQA Labs ™ představuje inovativní přístup pro převod analogového signálu na digitální. QRONO by MQA Labs ™ přináší řadu vylepšení zpracování zvuku v přehrávacích zařízeních. Očekává se, že tyto technologie budou uvedeny v různých produktech držitelů licence během kalendářního roku 2025.

Gordon Simmonds, generální ředitel Lenbrook Group, mateřské společnosti LMG, uvažoval o původním rozhodnutí získat aktiva MQA. „Tento vývoj potvrzuje naše instinkty kolem tohoto týmu a hodnotu IP. I když pro nás zůstává prioritou výběr a dostupnost obsahu MQA, nikdy to nebylo o jediném kodeku,“ říká.

Vytvoření MQA Labs a jejích nejnovějších produktových rodin odrážejí Lenbrookovu vášeň zlepšit celý audio řetězec a přinést ty nejkvalitnější technologie nahrávání, distribuce a přehrávání, které budou přínosem pro celý speciální audio průmysl a jeho fanoušky.

„Digitalizace analogového signálu přináší do výsledného zvukového souboru řadu nedokonalostí. Jedním z nejběžnějších a nejkritičtějších je něco, co se často označuje jako časové rozmazání – když je rozlišení dvou zvuků sníženo, protože jejich načasování je v digitálním souboru nesprávně reprodukováno,“ vysvětluje Greg Stidsen, technologický ředitel společnosti Lenbrook. „Tým MQA Labs je odborníkem na vylepšení zvuku v časové doméně, protože vynalezl mnoho technik, jak se takovým poruchám zvuku vyhnout nebo je odstranit.“

2 z nových produktových rodin budou tento problém řešit přímo: FOQUS, který řeší analogové na digitální procesy, a QRONO, který se bude zabývat převodem digitální zpět na analogový.

3. produktová řada patří mezi nejočekávanější budoucí produkty LMG. Dříve známý pod svým technickým názvem SCL6, je to nový kodek hladce zajišťující nejlepší možné rozlišení bez ohledu na dostupnost šířky pásma. Kodek nyní pojmenovaný AIRIA od MQA Labs byl vyvinut pro transformaci zvuku přes bezdrátová připojení. V poslední době společnost LMG úspěšně dokončila pilotní projekty pro použití jako distribuční kodek – ideální pro streamovací služby. Jako přenosový kodek září jako kodek s vysokým rozlišením s dramatickými provozními úsporami a spolehlivostí.

Reakce průmyslu na tyto nové produkty je zdá se  velmi pozitivní. „Inspirujeme se reakcemi našich partnerů, kteří tyto technologie začleňují do svých produktů,“ vysvětluje Mike Jbara, viceprezident a generální ředitel společnosti LMG. „Toto je pro nás milník. Jsme odhodláni přijímat a uplatňovat zpětnou vazbu z trhu v tom, jak používáme naše technologie, a zajistit, aby byly flexibilnější a přístupnější v celém hudebním dodavatelském řetězci.“

HDtracks

Pro streamující audiofily je sakra zajímavý  druhý  krok (2. "netisková" zpráva - což je spíš jen "PR" taktika - rozdělení 1 do 2, které přinášíme společně): 

Lenbrook Media Group a HDTracks se spojili na Audiophile Streaming Service
Lenbrook Media Group spolupracuje s platformou pro objevování hudby HDtracks na vývoji streamovací služby navržené speciálně pro audiofily. Vytvořili škálovatelnou službu streamování zvuku pro hudební nadšence.  Lenbrook Media Group oznámila, že podporuje spuštění nové streamovací služby HDtracks, která využije škálovatelnou audio technologii a zároveň nabídne výběr ve formátech zvuku s vysokým rozlišením. Díky nejnovějšímu škálovatelnému kodeku AIRIA od MQA Labs, uznávaném jako původní průkopnická služba pro stahování hudby ve vysoké kvalitě, bude HDtracks nyní schopen nabízet také streamovací řešení, které je schopno podporovat nové vyšší úrovně kvality (AIRIA je transparentní doručovací kodek vhodný pro streamování z cloudu nebo bezdrátově ze zařízení do sluchátek). Uživatelé si budou moci vybrat svůj formát – buď PCM/FLAC nebo MQA – ve službě, která zajistí streamování zvuku ve vysokém rozlišení doma i na cestách.Podle Lenbrooka je řešení navrženo pro bezdrátovou komunikaci s nízkou latencí vynálezci bezztrátové komprese, přináší výhody formátově agnostického, škálovatelného kodeku s bezkonkurenční kombinací kvality zvuku, spolehlivosti a datové účinnosti.

„Naše odvětví bylo vybudováno tak, že náročným hudebním nadšencům poskytujeme možnosti výběru a zároveň využíváme inovace k pokroku v poskytování digitální hudby,“ vysvětluje John Banks, ředitel strategie Lenbrook.

„Už nějakou dobu jsme chtěli spustit službu streamování HDtracků. V Lenbrooku máme partnera s globálním dosahem, který nám pomáhá spustit službu zajišťující kvalitu a spotřebitelský výběr. Fanoušci si budou moci vybrat svůj formát – buď PCM/FLAC nebo MQA – ve službě, která zajistí streamování zvuku ve vysokém rozlišení, ať už jste doma nebo na cestách.“
Spoluzakladatel HDtracks David Chesky

Lenbroook Media Group HD tracks

Jako audiofilové máme vzrušující vyhlídku, jak uvést do života službu pro miliony světových audiofilů, kterým tak vášnivě záleží na kvalitě hudby, kterou poslouchají. Služba bude dostupná napříč platformami. Kromě vlastních aplikací pro mobilní zařízení si tato služba najde cestu do mnoha předních světových špičkových zvukových ekosystémů, aplikací a značek, které pro svůj obsah spoléhají na poskytovatele služeb. Mike Jbara, viceprezident a generální manažer Lenbrook Media Group, říká, že vedení HDTracks jsou pro Lenbrooka perfektními partnery: „Jejich zkušenosti a porozumění špičkovým audio ventilátorům jsou jedinečné a jejich historie s kvalitou a inovacemi mluví sama za sebe,“ říká Jbara. "Jsme připraveni vydat se na tuto cestu s nimi a myslíme si, že hudebním fanouškům se to bude líbit."

Mezi sadou jedinečných funkcí nabídne nová streamovací služba HDtracks spotřebitelům výběr formátů a bude první předplatitelskou službou, která bude schopna maximalizovat kvalitu služeb podle podmínek sítě. Podle Lenbrook existuje neopodstatněné přesvědčení, že kvalita zvuku je definována pouze bitovou hloubkou a že kvalita služby je definována pouze počtem stop, které služba nese. Obě společnosti se shodují na tom, že uživatelé ocení skutečnost, že HDtracky mohou nabízet dobře upravený obsah, který zahrnuje širokou škálu žánrů, a zároveň poskytovat nejlépe znějící verze stopy ve formátu, který si posluchač vybere.

Služba bude dostupná napříč platformami. Kromě vlastních aplikací pro mobilní zařízení si tato služba najde cestu do mnoha předních světových špičkových zvukových ekosystémů, aplikací a značek, které se svým obsahem spoléhají na poskytovatele služeb.

HD track

HDtracks (obr. výše) založili v roce 2008 Norman a David Chesky - průkopníci revolučních nahrávacích technik ocenění cenou GRAMMY a zakladatelé prestižního labelu Chesky Records. HDtracks vzali svou posedlost kvalitou zvuku vážně. Špičková zvuková technologie, pečlivé kontroly kvality, rozsáhlá knihovna a uživatelsky přívětivé rozhraní pomohly vytvořit z HD tracků jednu z předních světových platforem pro objevování hudby.

Stručný obsah mnoha vět výše - budeme streamovat kvalitněji.

Lenbroook Media Group HD tracks

XAVIAN Virtuosa Anniversario & Riviera Labs Levante

Perfect Sound Group

Denon PerL Pro - True Wireless sluchátka do uší

AV Center

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Mareka Audio

TYKON

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

Gramofony Robert Meyer

HIFI GUIDE

Lab12 | Audiofeel

Audio Video Kino Bratislava 2024

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Felix Sit Annus Novus

Posledních 365 dní poněkud uteklo... Jako by to bylo každý rok rychlejší a rychlejší. Možná je to však i tím, kolik věcí se děje a kolik se jich stalo právě i v roce 2023.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Elevator - Scan-Speak Ellipticor High-End Audio Studio Roth Audio DiokAudio

Perfect Sound Group

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Pure Sound Karlovy Vary

BSS Praha | Cabasse

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio WDQ | EverSolo & Zidoo & Emotiva & Storm Audio VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies