Manley Labs Oasis

Poprvé byl spatřen na největší Hi-Fi show Spojeného království v (letošním) Bristolu, vystaven v přízemí - on nejnovější audiofilské mistrovské dílo společnosti Manley (jména) Oasis Phono Stage. Logický nástupce Chinooku (test v odkazu - člen ušlechtilé rodiny lampovo  zvukové radosti z jižní Kalifornie)

Pětadvacetiny v kobaltu | MANLEY LABS - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

..nový Manley Labs OASIS Phono Stage, využívá spínaný napájecí zdroj MANLEY POWER® , nové praktické funkce a luxusní design šasi, aby do vašeho domova uvedl novou řadu designů a úrovně (před)zesilovačů Manley. 

Manley Labs Oasis

Co je konkrétně nového:
1. Nové šasi je hlubší a má pevnou ocelovou horní část s velkými zaoblenými zaoblenými bočními hranami, což bude velmi vítáno jako velké vylepšení 'n' konečné úpravy oproti primitivnějšímu šasi CHINOOK
2. Design čelní desky se vyznačuje elegantní vykládanou "závodní dráhou" v kontrastní barvě k základní desce pro vizuální zajímavost. Facias bude k dispozici černá n modrá nebo modrá n černá. Pravděpodobně také stříbrná a černá...
3. Přepínače GAIN jsou pro snadnější přístup přemístěny na zadní panel vedle nakládacích přepínačů
4. A samozřejmě OASIS je poháněn MANLEY POWER ® (obr. níže), naším novým SMPS. Je to velké zvukové zlepšení

Manley Power

Manley Power

Manley Power

Manley Power

Manley Power

EveAnna Manley

Od prezidentky Manley Labs EveAnny Manleyové (dáma výše):

„OASIS je pojmenován po jednom z našich nejdražších partnerů Mastering Studia.
OASIS Mastering založil v polovině 90. let Eddy Schreyer. David Manley byl najat, aby navrhl a postavil Eddyho první verzi zařízení OASIS Mastering na Ventura Boulevard ve Studio City. V polovině stavby David Manley opustil zemi a přestěhoval se do Francie a nás nechal pokračovat a dokončit instalaci. Bylo to emocionálně nabité období v mém životě a tyto vnitřní pocity mě poháněly k tvrdé práci a výkonu na vyšší úrovni. Eddy a kolega masteringový inženýr Gene Grimaldi mi v té době byli oporou a jsou dodnes. Všichni jsme se navzájem potřebovali, abychom překonali ty rušivé časy, to je jisté. Spojíme-li to zpět s názvem této phono stage, protože se jedná o design „nastav to a zapomeň na to“, po nastavení přepínačů načítání a zesílení jste vyzváni, abyste odložili svou práci a užili si hudební dovolenou. s naším OASIS, útočištěm pro váš požitek z vinylu.“

Manley Labs Oasis

Náš nový OASIS Phono Stage (říká EveAnna Dauray Manley), logický nástupce staršího Chinooku, využívá náš moderní vyhrazený napájecí zdroj a konstrukci, aby do vašeho domova uvedl novou řadu designů předzesilovačů Manley. OASIS, pojmenovaný po jednom z našich nejdražších partnerů Mastering Studio, přenáší čisté a přesné zvukové obvody předchozích zvukových cest Steelhead a Chinook do nového věku vysoce věrných předzesilovacích nabídek od Manley Labs.
Stejně jako Steelhead, každý kanál využívá dvě triodové sekce 6922 pro zesilování pomocí nízkošumových FETů přijímajících signál pod každou katodou. Vysoce přesné pasivní ekvalizační sítě RIAA provádějí úlohu dekódování, aby obnovily původně zamýšlenou frekvenční odezvu zvukového signálu. V Oasis signál neprochází žádnými integrovanými obvody. Existují integrované obvody nasazené v konfiguraci servopohonů, které přivádějí přesné předpětí na bránu každého FET, a můžete si všimnout některých dalších čipů, které provádějí některé LOGICKÉ funkce pro řízení zapínacích a vypínacích sekvencí vyvolávajících relé MUTE, aby se zabránilo nechtěným nárazy nebo zvuky při zapínání jednotky. Důležité je, že signál je přímo připojen ze stupňů zesílení k další duální triodě 6922 sloužící jako výstupní budič v konfiguraci White Follower. Tento obvod koncového stupně je náš oblíbený kvůli jeho super nízké výstupní impedanci a mohutným schopnostem řízení proudu. Může řídit dlouhé kabely a obtížné zatížení, trubkové nebo polovodičové. Přineste to. Nejsou zde žádní stoupenci slaboduché katody!

Šasi má nový práškově lakovaný ocelový pasivovaný zinek, který bude sdílen s dalšími 3 připravovanými novými předzesilovači Manley. Díky této efektivitě jsme trochu utratili a vytvořili luxusnější pouzdro s velkým zaobleným horním krytem se sportovními hladkými zaoblenými bočními hranami. Přední část, která završuje skříň, zdobí 3/8” tlustá CNC frézovaná čelní deska se složitě vykládanou kontrastní „závodní“ vložkou pro vizuální zajímavost. Do podlouhlého ostrůvku na fasádě je laserem vyryto označení OASIS. Na základě populárního požadavku jsme vyrobili čelní desky v tradiční „Manley Blue“ alias „Pewter Grey“ nebo Black.

Manley Labs Oasis

Nastavení Oasis je snadné a nevyžaduje vstup do vnitřku jednotky. Na zadním panelu najdete všechny přepínače, které potřebujete k optimalizaci rozhraní kazet na Oasis. V závislosti na nominální výstupní úrovni vaší kazety lze GAIN nastavit na 45dB, 50dB, 60dB nebo 65dB zesílení. Tyto možnosti GAIN vyhovují všem kazetám s pohyblivým magnetem a pohyblivou cívkou. Zadní panel také obsahuje DIP přepínače pro nastavení vstupních odporových a kapacitních hodnot zatížení. 31 možných možností mezi 26 a 800 ohmy plus 47 kOhm a 7 kapacitních možností zatížení mezi 50 pF a 350 pF poskytuje flexibilitu pro přizpůsobení jakékoli kazetě a jemné doladění tónu. Nastavte to a zapomeňte! Všude jsou použity audiofilské a časem prověřené komponenty, které ztělesňují Manleyho oddanost svůdným zvukům v kombinaci se spolehlivostí, na které závisí profesionálové po celém světě. Za pouhou čtvrtinu ceny našeho uznávaného předzesilovače Steelhead se Oasis zaměřuje na eleganci designu, pečlivé provedení, efektivní konstrukci a znatelnou kvalitu.

Oasis, navržený a postavený v Kalifornii, je příkladem závazku společnosti Manley vůči naší místní komunitě a jednoduché, čisté a tiché signálové cestě. Oasis demonstruje nejvyšší linearitu vakuových trubic a zároveň poskytuje flexibilitu potřebnou pro jakékoli nastavení gramofonu. Vše od nejexotičtějších 180 gramových audiofilských lisů až po 25centové klasiky ze sekáčů bude reprodukováno přesně a hudebně.

Přestaňte se starat o nastavení! Najděte útěchu v naší OASIS, pohodlně se usaďte a užijte si své nahrávky!

Manley Labs Oasis

Prozatímní SPECIFIKACE
¤ Komplement vakuové trubice: 6922 x 2 (stupeň zesílení) plus 6922 x2 (výstupní stupeň). Lze použít jakékoli typy 6DJ8, 7308, ECC88
¤ Nevyvážené vstupní a výstupní připojení přes Manley Teflon ® a pozlacené RCA konektory
¤ Časovač automatického ztlumení: Při prvním zapnutí jsou výstupní konektory ztlumeny přibližně na 45 sekund. Obvod automatického ztlumení umožňuje zahřátí elektronek a usazení obvodů. Při vypnutí jsou výstupní konektory okamžitě ztlumeny.
¤ Vstupní zakončovací kapacita: 3polohové uživatelem volitelné hodnoty kondenzátoru 50pF, 100pF a 200pF poskytují výsledné kombinace: 50, 100, 150, 200, 250, 300 a 350 pF. Tato nastavení obvykle používejte pro kazety s pohyblivým magnetem (MM)
¤ Výchozí vstupní impedance: 47 kOhmů, nejsou vybrány žádné další přepínače DIP. Toto nastavení obvykle používejte pro kazety s pohyblivým magnetem (MM)
¤ Volitelná vstupní impedance: 5polohové uživatelem volitelné hodnoty odporu 50, 100, 200, 400 a 800 ohmů. Existuje 32 možností načítání. Použijte tyto možnosti odporového zatížení obvykle pro kazety s pohyblivou cívkou (MC)

Manley Labs Oasis

Zisk: DIP přepínače na zadním panelu vyberte 45dB, 50dB, 60dB nebo 65dB
Odchylka od křivky RIAA: Méně než ± 0,5 dB od 20Hz do 20kHz při jakémkoli nastavení zisku. Typicky méně než ±1dB od 10Hz do 100kHz.
Zkreslení (THD+N) (zakončení vstupu 47 kOhm, zisk 45dB, sinus 1kHz, výstup 0dBu): Typické 0,010% THD+N, do zátěže 100kOhm, BW = 100Hz-22kHz
Zkreslení (THD+N) (zakončení vstupu 47 kOhm, zisk 45dB, sinus 1kHz, výstup 0dBu): Typické 0,030% THD+N, do zátěže 600 Ohmů, BW = 100Hz-22kHz
Dynamický rozsah (Zisk nastavený na 45 dB, zdroj 200 Ohmů): 91 dB @ 1 kHz, 0,1 % THD+N, BW = 22 Hz-22 kHz
Dynamický rozsah (Zisk nastavený na 45 dB, zdroj 200 Ohmů): 107 dB @ 1 kHz, 1,0 % THD+N, BW = 22 Hz-22 kHz
Noise Floor při nastavení zisku 45 dB se zkratovaným vstupem: -84 dBu, A-weighted
Noise Floor při nastavení zisku 60 dB se zkratovaným vstupem: -75 dBu, A-weighted
Maximální vstup při nastavení zisku 45 dB s 20 Ohm Zdroj Z @ 1 kHz do 10 kOhm zátěže: 250 mV RMS = +34,5 dBu @ 1 % THD+N BW=22Hz-22kHz
Maximální vstup při nastavení zisku 60 dB s 20 Ohm Zdroj Z @ 1 kHz do 10 kOhm zátěže: 40 mV RMS = +34,2 dBu @ 1 % THD+N BW=22Hz-22kHz
Maximální výstup: +37dBu @ 1kHz, 1,5% THD+N do zátěže 100 kOhm
Výstupní impedance: 91 Ohmů
Minimální doporučené zatížení: 2500 Ohmů
Vlastní napájecí zdroj s interním spínacím režimem: Plně regulované B+, ohřívač a řídicí napěťové lišty.
Provozní síťové napětí: 90 až 254 VAC (interní univerzální napájení)
Spotřeba energie v pohotovostním režimu: 1 Watt (8,0 mA @ 120VAC)
Spotřeba energie: 42 Wattů (345 mA @ 120VAC)
Frekvence síťového napětí: 50~60Hz
Rozměry: 17″ x 14″ x 3 1/2″ 
Hmotnost: 20 lbs.

Manley Labs Oasis

Doporučená cena: zatím nebyla zveřejněna 

Manley Labs Oasis

Hi-Fi Voice všem audiofilům přeje, aby se měli (minimálně) MANLEYově 

manley absolute headpones

XAVIAN Virtuosa Anniversario & Riviera Labs Levante

Perfect Sound Group

Denon PerL Pro - True Wireless sluchátka do uší

AV Center

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Mareka Audio

TYKON

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

Gramofony Robert Meyer

HIFI GUIDE

Akustik Design | prostorová akustika pro náročné

Audiofeel | LAB12

 

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Felix Sit Annus Novus

Posledních 365 dní poněkud uteklo... Jako by to bylo každý rok rychlejší a rychlejší. Možná je to však i tím, kolik věcí se děje a kolik se jich stalo právě i v roce 2023.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Elevator - Scan-Speak Ellipticor High-End Audio Studio Roth Audio DiokAudio

Perfect Sound Group

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Monitor Audio Hyphn

BSS Praha | Cabasse

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio WDQ | EverSolo & Zidoo & Emotiva & Storm Audio VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies