Alieno Amplifier 250 LTD

"Zázraky se dějí" je italský film (z roku 1974) podle skutečnosti. Skutečný zázrak dneška se odehrává v Gallicano v Toskánsku, v oblasti Media valle del Serchio (o sladkých vodách řeky Serchio mluví Dante Alighieri ve své Božské komedii - jako protikladu vroucí černé smůly vod pekelných). I když od jeho smrti uplynulo 700 let, stále to platí - v oblasti je dnes vyráběn božský stereo koncový stupeň Alieno 250 LTD, první elektronkový zesilovač používající přímo žhavenou triodu 300B, zde s neuvěřitelným v výkonem - 250 Wattů na kanál.

Alieno Pre

Není to přitom žádný hybridní elektronko-tranzistorový zesilovač! Alieno 250 LTD, vrcholný kus výrobce (produktů pro akustické úpravy, výrobků pro akustická měření, nemagnetické neoxidující kabeláže s absolutně koherentním přenosem signálu a analyzátoru zvuku s funkcí test kvality zvuku) Acustica Applicata, je OTL-OCL (Output Transformer Less & Output Capacitor Less) s jednoduchým designem třídy A. Finta je v technologii LTD (Loudspeaker Tube Direct) umožňující použití elektronek výhradně pro obvody zesilovačů, zatímco tranzistory fungují výhradně pro napájecí a ochranné obvody. Žádný hybridní lampový/tranzistorový zvuk!

Alieno Amplifier 250 LTD

Matematicky: 2x 300B = 250 Watt

Literárně: „Představte si čistotu, tón, bezprostřednost a přirozenost zesilovače 300B Single Ended Triode v kombinaci s obrovským výkonem, který by poháněl jakýkoli reproduktor a dosahoval skvělých basů a přilnavosti."

Slovy (recenzenta na konci testu): "Pokud mezi audiofily probíhá diskuse o úplně nejlépe znějícím zesilovači na světě, tato nová značka zanechá velkou část establishmentu v prachu a oprávněně se ocitá lídrem konverzace."

Slovy (konstruktéra ALIENO Fulvio Chiappetta): "Exkluzivní LTD technologie v ALIENO je inspirována dvěma primárními faktory v studii elektronkových zesilovačů. První je historický přínos využití konfigurace OTL oproti jiným tradičním přístupům.
Odstranění výstupního transformátoru ze signálové cesty je nesmírně důležité. Je to ve skutečnosti nejdůležitější součást v cestě signálu, pokud jde o průhlednost zvuku. V jeho nepřítomnosti lze vyjádřit skutečný zvuk elektronek v celé jejich plnosti.
Navíc některé nedostatky obecně připisované elektronkám, jako je pomalost, nedostatečný úder, špatná regulace nízkých frekvencí, nejsou do značné míry způsobeny elektronkami samotnými, ale výstupním transformátorem.
Při průchodu jakýmkoli výstupním transformátorem prochází signál dvěma důležitými transformacemi: z elektrického signálu je přeměněn na magnetické pole a následně znovu přeměněn na elektrický signál. Po této dvojité konverzi je nevyhnutelná degradace čistoty a bezprostřednosti zvuku."

Alieno Amplifier 250 LTD

SPECIFIKACE
Výstupní výkon: @ 3 Ohmy – 250 Wrms nepřetržitě na kanál
Zkreslení: typicky 0,1 %, max. 0,5 % od 20 do 20 000 Hz
Frekvenční odezva: ± 0,5 dB od 5 do 100 000 Hz
Vnitřní šířka pásma: > 1 MHz
Zisk: 22dB
Vstupní citlivost: 2,5 Vrms
Vstupní impedance: 100 K ohmů (irelevantní kapacita)
Vstupní konektory: RCA a XLR
Optimální impedance: 2 − 8 Ohm.
Poměr signálu k šumu: > 100 dB
Faktor tlumení: > 100
Celková negativní zpětná vazba: zcela chybí negativní zpětná vazba
Rychlost přeběhu: > 300 voltů/mikrosekundy
Výstupní proud: > 100 ampér špičkově na kanál
Eektronky na kanál: 1x elektronka ECC82, 1x KT150, 1x 300B
Rozměry (včetně konektorů kabelů na zadních panelech)
Zesilovač: 45 x 50 x 28 cm
Napájecí jednotka: 45 x 60 x 27
Hmotnost: 100 kg

Alieno Pre

Označení ALIENO nesou 3 produkty, řídící zesilovač (obrázek výše) ALIENO PREAMPLIFIER a slabší verze 250 wattového představeného koncového stupně - ALIENO AMPLIFIER 100 LTD (obrázek níže, hádejte s jakým výkonem)

Alieno 100 LTD

Doporučené ceny:
Alieno Pre Mk II - 57/98 tisíc EUR/AUD
Alieno 100 LTD - 41/72 tisíc EUR/AUD
Alieno 250 LTD Mk II - 61/102.000 EUR/AUD

XAVIAN XN Virtuosa Anniversario

Perfect Sound Group

Marantz Hi-Fi / AV TradeUp

AV Center

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Dream Audio

Mareka Audio

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

High-End Audio Studio

HIFI GUIDE

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Audiophilia Nervosa #1

Všichni chceme, aby "to hrálo" co nejlépe, že? Proto řešíme nejen zesilovač a reprosoustavy, ale i všemožná vylepšení digitálních i analogových zdrojů, ti odvážnější též kabelů a napájení, takoví ti úplně nejzapálenější jdou i po akustice místností nebo bižuterii jako jsou podložky, nožičky, tlumítka a neopak rozvibrovávátka (s trochou snahy v audio oboru najdete úplně cokoliv). Ale to hlavní, tedy samotné nahrávky, bereme jaksi jako samozřejmost.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Elevator - Scan-Speak Ellipticor HiFi ROSE - streamery Roth Audio Panter | dovozce značek Sennheiser a ProAc

Perfect Sound Group

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Monitor Audio Hyphn

HiFi Morava - Audiovector

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio AVHIFI | Storm Audio & Emotiva VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies