brandenburg labs

Výše prof. Karlheinz Brandenburg, hlavní profesor na TU Ilmenau. Jeho start-up, Brandenburg Labs, od svého založení v roce 2019 (v univerzitním městě Ilmenau v Durynsku, možná jste slyšeli o Durynském lese "zeleném srdci Německa", z univerzity to tam mají asi 8 km) pracuje na vývoji inteligentních sluchátek, která produkují zvuk odpovídající skutečnému světu ("pravý prostorový zvuk" - pozn. redakce).

Prof. Brandenburg je známý jako spoluvynálezce formátu MP3, založil Brandenburg Labs krátce předtím, než odešel jako vedoucí oddělení technologie elektronických médií na TU Ilmenau. V Ilmenau Technology and Startup Center (TGZI) v univerzitním kampusu vyvíjí s mladým mezinárodním týmem technologie, o kterých v budoucnu uslyšíme. Využívá poznatky ze základního výzkumu ze své dlouholeté práce profesora a vedoucího a zakladatele Fraunhoferova institutu pro technologie digitálních médií , dále je rozvíjí a aplikuje. Z kampusu Ilmenau chce start-up vyrůst v celosvětově zavedenou značku pro audio technologie navržené Brandenburg Labs.

brandenburg labs

V kancelářích Brandenburg Labs vládne atmosféra optimismu (na testování beta verze je už možné se objednat - a je to prý fantastické). Prof. Brandenburg a jeho tým, včetně bystrých myslí ze Španělska, Brazílie či Indie, navrhuje sluchátka, která slibují nebývalý zvukový zážitek. Ať už během virtuálních videokonferencí, sledování koncertů před televizí nebo běhání – se sluchátky by každé přehrávání zvuku mělo být jako živé.

Prof. Brandenburg demonstračním systémem dokazuje, že to není věc budoucnosti, ale je to již technicky možné. Ve speciálně navržené místnosti s nízkým dozvukem v TGZI se nejprve z reprosoustav přehraje píseň. Poté následuje přehrávání přes sluchátka, která umožňují skladbě znít přesně jako předtím, (ze sluchátek ale) bez sluchátek. 

XAVIAN Virtuosa Anniversario & Riviera Labs Levante

Perfect Sound Group

Denon PerL Pro - True Wireless sluchátka do uší

AV Center

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Mareka Audio

TYKON

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

Gramofony Robert Meyer

HIFI GUIDE

Akustik Design | prostorová akustika pro náročné

Audiofeel | LAB12

 

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Felix Sit Annus Novus

Posledních 365 dní poněkud uteklo... Jako by to bylo každý rok rychlejší a rychlejší. Možná je to však i tím, kolik věcí se děje a kolik se jich stalo právě i v roce 2023.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Elevator - Scan-Speak Ellipticor High-End Audio Studio Roth Audio DiokAudio

Perfect Sound Group

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Monitor Audio Hyphn

BSS Praha | Cabasse

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio WDQ | EverSolo & Zidoo & Emotiva & Storm Audio VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies