roon nucleus titan

Nedávný vývoj u Roon zde: HiFi kooperace, aneb stalo se včera - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení aktuální vzkráceně zde: 

NUCLEUS TITAN SPOJUJE ŠPIČKOVÝ VÝKON S ÚCHVATNOU ESTETIKOU A PŘEDSTAVUJE DOKONALOU PLATFORMU PRO HUDEBNÍ SOFTWARE ROON + AKTUALIZACE Roon 2.0.27 a Roon ARC 1.0.45

Přetiskujeme zprávu společnosti Roon (Harman International):

Společnost Roon, nejinovativnější poslechový software pro milovníky hudby na světě, ve spolupráci se společností Harman International s potěšením oznamuje na veletrhu CES 2024 příchod Nucleus Titan - nové generace vysoce výkonného serveru Nucleus. Nucleus Titan maximalizuje nedávné pokroky ve výrobních procesech a přizpůsobení hardwaru a přináší bezkonkurenční prémiové zařízení určené speciálně pro software Roon pro správu knihoven, průzkum hudby a přehrávání hudby ve více místnostech.

Společnost Nucleus, která je již dlouho považována za první volbu těch, kteří hledají nejlepší možný server/streamer pro Roon, udělala s Nucleus Titan obrovský krok vpřed. Titan nahrazuje Nucleus Plus aktualizovaným hardwarem a výkonem - poskytuje snadné nastavení a bezproblémový provoz ve spojení s estetickým designem, který vyžaduje obdiv.

Nucleus Titan je novou vlajkovou lodí serverů Roon. Spojuje precizní výrobu a přizpůsobení hardwaru s nepřekonatelným designem. Zákazníci si mohou vybrat ze tří přizpůsobitelných variant materiálu pláště - kovu, kamene a dřeva - a vytvořit si tak jedinečný server/streamer, který bude dokonale odpovídat jejich vkusu a poslechovému prostoru. Nucleus Titan je jedinou volbou pro ty, kdo hledají prémiový server Roon, který slibuje vynikající zážitek ze systému Roon ve spojení s dechberoucím vizuálním vzhledem.

roon nucleus titan

Nucleus Titan má tyto přednosti:
¤ Přesně opracovaný hliníkový kryt vyrobený z masivního bloku prvotřídního kovu
¤ Ohromující estetika, navržená pro vystavování a obdiv
¤ K dispozici ve třech základních povrchových úpravách pláště: kov, kámen (kompozit) a dřevo.
¤ Elegantní samochladicí konstrukce s tichým provozem bez ventilátoru.
¤ Přizpůsobitelné vnitřní polovodičové úložiště: 0, 2, 4 nebo 8 TB.
¤ Vylepšená konektivita: dva porty USB-C, dva porty USB-A a dva porty HDMI určené pouze pro zvuk
¤ Pojme nejobjemnější hudební knihovny a vícezónové zvukové konfigurace
¤ Vnější design odráží funkce objevování hudby Roon a eklektickou povahu hudebních sbírek
¤ Nucleus Titan je jediný prémiový server/streamer navržený speciálně pro Roon, týmem který vytvořil Roon

"Nucleus Titan je pokračováním našeho dlouhodobého cíle poskytovat zákazníkům možnosti serverů Roon, které odpovídají jejich specifickým potřebám a přáním. Technologie procesorů a SSD disků se od doby, kdy jsme poprvé vydali Nucleus, výrazně vyvinula a my jsme tyto inovace využili. S Titanem jsme vytvořili vysoce výkonné zařízení, které spojuje precizní výrobu s estetikou, jež evokuje provázanost našich hudebních sbírek a jemnost systému Roon při zkoumání hudby. Jsme velmi nadšeni výsledkem a naší schopností poskytnout našim zákazníkům dokonalou softwarovou platformu Roon," říká Enno Vandermeer, spoluzakladatel společnosti Roon.

Doporučená cena: $3.699 (ceny jsou vždy pouze orientační, konkrétní koncová cena v daném místě záleží na lokálním DPH a dalších ekonomických faktorech jako cena dopravy, clo..)

roon ARC sw

To bylo první z "3x lepší" v úvodním titulku, nyní 2 "jen" softwarová vylepšení, konkrétně (v angličtině)

Roon 2.0.27 and ARC 1.0.45 are live! - Roon Software Discussion / Software Release Notes - Roon Labs Community

Zkráceně česky: Aplikací Roon 2.0.27 a Roon ARC 1.0.45 by se měl vyřešit  problém všech, jenž používají aplikaci Roon ARC, která je navržena pro přehrávání hudby přes Roon na cestách a vyžaduje přístup k centrální místní knihovně médií na serveru Roon, přičemž stahování z Roon ARC ne vždy funguje tak, jak by mělo. Bylo někdy příliš pomalé a stahování velkého množství obsahu zdlouhavé a obtížné. Tak to byl 3x lepší Roon (aplikace jsou samozřejmě zadarmo, EUropská cena zatím neznámá), s Nucleus Titan na úvodním obrázku textu v "rozložené podobě" (oficiální foto zatím také není k dispozici)

roon nucleus titan

ZPRÁVA OD ZAKLADTELŮ ROON  ze 7.2. 2024:

Všem členům komunity Roon,

V listopadu loňského roku společnost Roon Labs koupila společnost Harman International. To znamená nový začátek pro společnost Roon, naše průmyslové partnery a náš tým. Dnes bychom chtěli probrat, co to znamená pro nás, pro vás a pro budoucnost společnosti Roon.

Posledních několik měsíců bylo neuvěřitelně rušných, protože jsme naši společnost začlenili do společnosti Harman, která je mnohonásobně větší než my. Velmi na nás zapůsobily zdroje, financování a infrastruktura, které máme v našem novém domově k dispozici, a vedení společnosti Harman více než splnilo svůj slib, že nás bude podporovat na naší cestě vpřed. Mnohé z našich ambicí, které byly jako malá společnost obtížné nebo nemožné, jsou nyní na dosah a již nyní vidíme, jak to prospěje našim uživatelům a urychlí náš pokrok.

Ve společnostech Harman a Samsung jsme našli mnoho nadšenců pro Roon. Stejně jako všichni v naší komunitě i tito lidé - včetně nejvyšších manažerů - sdílejí naši vášeň pro hudbu a kvalitu zvuku. Společnost Harman získala Roon, aby sloužil obchodní strategii, ale je důležité pochopit, že odpovědní pracovníci s rozhodovací pravomocí si našeho produktu hluboce váží. Obdivují to, co jsme udělali, a jsou odhodláni zachovat Roon a pomáhat nám ho zlepšovat.

Před akvizicí jsme několik let věnovali rozšiřování dosahu systému Roon tím, že jsme se zaměřili na nové publikum. Vynaložili jsme skutečné úsilí na vylepšení zážitku z produktu pro lidi s menšími hudebními knihovnami a také pro příležitostné posluchače v komunitách hobbyistů, jako jsou hráči a sluchátka. Ačkoli nám tato vylepšení pomohla najít nové publikum, někdy měla za následek nechtěné zklamání naší nejvěrnější, dlouhodobé uživatelské základny sběratelů hudby a audio nadšenců.

Ve společnosti Harman jsme dostali mandát znovu navázat kontakt s naším hlavním publikem. Jsou to kurátoři, kteří s nadšením utvářejí své hudební sbírky, audiofilové, kteří oceňují nuance vysoce výkonných zvukových zařízení, a odborníci na žánry, kteří jsou závislí na systému Roon, aby rozšířili své znalosti o hudbě. Jsou to lidé, kteří využívají více streamovacích služeb nebo mají rozsáhlé knihovny hudebních souborů - lidé, kteří prostě chtějí tu nejlepší platformu pro zážitek ze své hudební knihovny. V rámci této komunity je Roon stále jediným produktem, který komplexně uspokojuje jejich rozmanité potřeby, a my ve společnosti Harman jsme nyní nadšeni, že můžeme své úsilí znovu zaměřit na služby pro ně.

V tomto směru jsme podnikli několik kroků. V roce 2022 jsme do systému Roon zavedli požadavek na připojení k internetu. Toto rozhodnutí bylo vedeno strategickými úvahami, ale uznáváme, že tato změna vyvolala mezi našimi uživateli skutečnou nespokojenost, a chápeme proč. Dnes oznamujeme návrat k chování systému Roon před vydáním verze 2.0. To znamená, že naši uživatelé si opět mohou užívat své hudební sbírky bez nutnosti nepřetržitého připojení k internetu.

Zároveň posouváme produkt kupředu. Jen před několika týdny jsme zavedli významnou aktualizaci funkcí stahování ARC a dnes s potěšením oznamujeme uvolnění podpory služby TIDAL MAX, která přináší rozsáhlou knihovnu obsahu PCM ve vysokém rozlišení každému uživateli Roon s předplatným TIDAL HiFi Plus.

Do budoucna se snažíme upřednostňovat funkce, které nejlépe slouží naší komunitě. Roon zaujímá živou mezeru a naše strategie ve společnosti Harman již nevyžaduje, abychom hledali větší publikum. V důsledku toho můžete očekávat skutečné změny v typech funkcí, na které se zaměříme a které budeme poskytovat.

Věnujeme pozornost zanedbávaným aspektům produktu - upřednostňujeme výkon a spolehlivost - abychom zajistili, že Roon zůstane pevný jako skála. Znovu se vrátíme k dlouho požadovaným funkcím, kterým jsme se vyhýbali, jako je procházení složek a vylepšení způsobu, jakým Roon zpracovává krabicové sady. Připravujeme zásadní vylepšení funkcí našich playlistů (aleluja!). V příštím roce se zaměříme na funkce, které se soustředí spíše na vaši hudební knihovnu než na neknihovní streamovaný obsah.

Akvizice společnosti Roon společností Harman znamená pro náš produkt nový začátek. Jsme odhodláni přizpůsobit se našemu hlavnímu publiku a zaměřit se na potřeby milovníků hudby a audio nadšenců. Již jsme učinili pokroky v řešení problémů uživatelů, například jsme vrátili požadavek na připojení k internetu, představili jsme nové vzrušující funkce, jako je TIDAL MAX, a poskytli jsme aktualizované možnosti stahování ARC. S podporou společnosti Harman se těšíme na budoucnost s vyšším výkonem, spolehlivostí a funkcemi, které uspokojí potřeby vás, komunity Roon. Pokud vás zajímá více, přečtěte si podcast, který jsme natočili s Davidem Hymanem 50, dlouholetým uživatelem Roon, audiofilem a veteránem hudebního průmyslu, který založil společnost MOG (z níž se později stala Beats Music a nakonec Apple Music).

Těšíme se na to, co nás čeká, a jsme vděční za vaši trvalou podporu. Děkujeme, že jste součástí této cesty. Nemůžeme se dočkat, až vám v následujících měsících přineseme další vzrušující novinky.

Zakladatelé společnosti Roon

 roon nucleus titan

XAVIAN Virtuosa Anniversario & Riviera Labs Levante

Perfect Sound Group

Denon PerL Pro - True Wireless sluchátka do uší

AV Center

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Mareka Audio

TYKON

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

Gramofony Robert Meyer

HIFI GUIDE

Akustik Design | prostorová akustika pro náročné

Audiofeel | LAB12

 

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Felix Sit Annus Novus

Posledních 365 dní poněkud uteklo... Jako by to bylo každý rok rychlejší a rychlejší. Možná je to však i tím, kolik věcí se děje a kolik se jich stalo právě i v roce 2023.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Elevator - Scan-Speak Ellipticor High-End Audio Studio Roth Audio DiokAudio

Perfect Sound Group

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Monitor Audio Hyphn

BSS Praha | Cabasse

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio WDQ | EverSolo & Zidoo & Emotiva & Storm Audio VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies