KeL 722 NEO

Sloupek na obrázku je KEL. KEL 722 NEO výsledek „úzké spolupráce" firem NEODIO (jejich TMA je čtenáři známa https://www.hifi-voice.com/vsimli-jsme-si/4523-prichazi-tma ) a výrobce reprosoustav KELINAC, jejich kooperace ztělesňuje francouzskou prestiž a know-how. Tento špičkový model je 3-pásmová, 4-reproduktorová bassreflexová reprosoustava.

KEL 722 NEO je vybaven kupolovým výškovým reproduktorem o průměru 25 milimetrů vyrobeným ze 100% hořčíku a výkonným neodymovým motorem umožňujícím bezprecedentní čitelnost vysokého rejstříku díky své lehkosti umožňující rozšířenou šířku pásma a citlivost 95 dB. Směrovost je téměř nulová: -2dB při 20kHz!

KeL 722 NEO

Reproduktor obstarávající středopásmové frekvence má průměr 13 centimetrů a je vybavený tuhou velmi lehkou kompozitní membránou. Citlivost je pěkných 94 dB a speciálně navržený závěs spojený s aerogelovou membránou poskytují zvuk vzácné průhlednosti a velké přesnosti. O basové frekvence se stará duo reproduktorů s průměrem 17 cm s ultra tuhou 100% tkanou membránou z uhlíkových vláken.

Linkwitz-Rileyho filtr 2. řádu se skládá ze špičkových prvků, včetně polypropylenových kondenzátorů. Byl rozsáhle optimalizován pro měření a poslech, což umožňuje dokonalé sloučení různých přidružených reproduktorů a nabízí výslednou výjimečnou linearitu +/- 2 dB od 100 do 20 kHz. 722 NEO používá HP WBT Nextgen 0708cu, které poskytují jak optimální kvalitu kontaktu, tak především absenci napětí ve vysokých středech a výškách, se kterými se setkáváme u levnějších připojovacích svorek, a které narušují elektrický tok.

KeL 722 NEO

NEODIO se podílelo na optimalizaci tuhosti ozvučnice, kde bylo vylepšeno tlumení díky použití svých  Neodio rozpěr. Tyto hliníkové písty jsou umístěny napříč ozvučnicí, za reproduktory a tlačí na její boční stěny, čímž zlepšiju dynamiku, definici i kvalitu barvy tónu. Kompletní měděná kabeláž 3mm² OFC je také svěřena Neodio, Neodio Fractal 8 byl  speciálně upraven pro tento model reprosoustav.

KeL 722 NEO

SPECIFIKACE
Citlivost: 93dB/2,83V/1m
Frekvenční rozsah: 30Hz-25Khz (+/-3dB)
Dělící frekvence: 250Hz a 3000Hz, Linkwitz-Rileyův filtr 2. řádu
Barva: 6 vrstev černá nebo bílá
Rozměry: 114 x 21 x 30 cm
Hmotnost: 32 kg
Doporučená cena: 6.900 € (7.700€ za alternativní barvy)

XAVIAN XN Virtuosa Anniversario

Perfect Sound Group

Marantz Hi-Fi / AV TradeUp

AV Center

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Dream Audio

Mareka Audio

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

High-End Audio Studio

HIFI GUIDE

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Audiophilia Nervosa #1

Všichni chceme, aby "to hrálo" co nejlépe, že? Proto řešíme nejen zesilovač a reprosoustavy, ale i všemožná vylepšení digitálních i analogových zdrojů, ti odvážnější též kabelů a napájení, takoví ti úplně nejzapálenější jdou i po akustice místností nebo bižuterii jako jsou podložky, nožičky, tlumítka a neopak rozvibrovávátka (s trochou snahy v audio oboru najdete úplně cokoliv). Ale to hlavní, tedy samotné nahrávky, bereme jaksi jako samozřejmost.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Elevator - Scan-Speak Ellipticor HiFi ROSE - streamery Roth Audio Panter | dovozce značek Sennheiser a ProAc

Perfect Sound Group

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Monitor Audio Hyphn

HiFi Morava - Audiovector

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio AVHIFI | Storm Audio & Emotiva VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies