Monitor Audio Hyphn

Společnost Monitor Audio Group představuje svůj nový vlajkový reproduktor Hyphn. Podle výrobce jde o jasné vyjádření schopností v oblasti designu, vývoje a výroby.

Hyphn je prý nejambicióznější, technicky nejpokročilejší a nejvýkonnější reproduktor v historii společnosti Monitor Audio Group. Prototyp "Concept 50", představený v roce 2022, byl dále rozpracován do produkční verze Hyphn. Svým radikálně novým designem, technickými inovacemi a přemírou výkonu a síly tento reproduktor podle vlastního vyjádření vybočuje z řady.

Srdcem reproduktoru Hyphn je "M-Array". Tato konstrukce, vyvinutá výhradně inženýry a techniky společnosti Monitor Audio, se skládá z výškového reproduktoru orámovaného šesti 2"/5 cm středotónovými měniči. Výsledkem je jasná zvuková scéna, která posluchači umožňuje přesně lokalizovat a vybrat každý nástroj a hlas.

Výškový reproduktor využívá technologii Micro Pleated Diaphragm III (MPD III) z prototypu Concept 50, výškového reproduktoru vyvinutého akustickými inženýry společnosti Monitor Audio a již použitého v řadě Platinum 3G. Šest 2"/5 cm středotónových měničů rovněž využívá technologii tuhé membrány III (RDT III) společnosti Monitor Audio, představenou v roce 2022, pro lepší čistotu středních frekvencí.

Mřížka M je umístěna uprostřed mezi dvěma sloupy Hyphn, z nichž každý ukrývá dvojici výkonných 8"/20 centimetrových wooferů, které směřují dovnitř a jsou nastaveny jako "force-cancelling" uspořádání. Tato konstrukce zajišťuje, že vibrace nevyhnutelné z reproduktorů jsou omezeny na minimum. To platí jak pro samotné měniče, tak pro skříň reproduktoru.

Reproduktory Hyphn byly navrženy tak, aby poskytovaly kontrolu nad basy, přesnost a dynamiku, stejně jako detaily ve výškách a vyšších středech. Křížové měniče byly navrženy s cílem zajistit přesný a kontrolovaný výkon v celém frekvenčním spektru. "Hyphn" pochází z architektonického termínu "link", který představuje spojení dvou samostatných struktur. Každý reproduktor se skládá ze dvou sloupů, přičemž v "článku" mezi nimi je umístěna soustava M.

Skříň je vyrobena z tepelně tvarovaného, přesně frézovaného minerálního a akrylového kamene, který vytváří stabilní konstrukci. Díky basreflexovým trubicím zapuštěným do skříně, výztužným žebrům a výztuhám s tloušťkou vnitřních a vnějších stěn od ½ do 1 palce pro výztuhy kolem basových reproduktorů s potlačením síly je skříň prakticky bez vibrací. Model Hyphn je k dispozici ve třech povrchových úpravách: Satin White, Matte Black a Matte Heritage Green.

XAVIAN Virtuosa Anniversario

Perfect Sound Group

McIntosh TradeUp Program

AV Center - hi-fi studio Praha Vinohrady

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Kohut Audio

Dream Audio

Mareka Audio

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

High-End Audio Studio

HIFI GUIDE

HEXMAT

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Audiophilia Nervosa #1

Všichni chceme, aby "to hrálo" co nejlépe, že? Proto řešíme nejen zesilovač a reprosoustavy, ale i všemožná vylepšení digitálních i analogových zdrojů, ti odvážnější též kabelů a napájení, takoví ti úplně nejzapálenější jdou i po akustice místností nebo bižuterii jako jsou podložky, nožičky, tlumítka a neopak rozvibrovávátka (s trochou snahy v audio oboru najdete úplně cokoliv). Ale to hlavní, tedy samotné nahrávky, bereme jaksi jako samozřejmost.

Číst dál...

200 200 avs 200 200 elfton 2021 200 200 rodel audio Roth Audio Panter | dovozce značek Sennheiser a ProAc

Musical Fidelity

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio AVHIFI | Storm Audio & Emotiva VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies