Monitor Audio Hyphn

Společnost Monitor Audio Group představuje svůj nový vlajkový reproduktor Hyphn. Podle výrobce jde o jasné vyjádření schopností v oblasti designu, vývoje a výroby.

Hyphn je prý nejambicióznější, technicky nejpokročilejší a nejvýkonnější reproduktor v historii společnosti Monitor Audio Group. Prototyp "Concept 50", představený v roce 2022, byl dále rozpracován do produkční verze Hyphn. Svým radikálně novým designem, technickými inovacemi a přemírou výkonu a síly tento reproduktor podle vlastního vyjádření vybočuje z řady.

Srdcem reproduktoru Hyphn je "M-Array". Tato konstrukce, vyvinutá výhradně inženýry a techniky společnosti Monitor Audio, se skládá z výškového reproduktoru orámovaného šesti 2"/5 cm středotónovými měniči. Výsledkem je jasná zvuková scéna, která posluchači umožňuje přesně lokalizovat a vybrat každý nástroj a hlas.

Výškový reproduktor využívá technologii Micro Pleated Diaphragm III (MPD III) z prototypu Concept 50, výškového reproduktoru vyvinutého akustickými inženýry společnosti Monitor Audio a již použitého v řadě Platinum 3G. Šest 2"/5 cm středotónových měničů rovněž využívá technologii tuhé membrány III (RDT III) společnosti Monitor Audio, představenou v roce 2022, pro lepší čistotu středních frekvencí.

Mřížka M je umístěna uprostřed mezi dvěma sloupy Hyphn, z nichž každý ukrývá dvojici výkonných 8"/20 centimetrových wooferů, které směřují dovnitř a jsou nastaveny jako "force-cancelling" uspořádání. Tato konstrukce zajišťuje, že vibrace nevyhnutelné z reproduktorů jsou omezeny na minimum. To platí jak pro samotné měniče, tak pro skříň reproduktoru.

Reproduktory Hyphn byly navrženy tak, aby poskytovaly kontrolu nad basy, přesnost a dynamiku, stejně jako detaily ve výškách a vyšších středech. Křížové měniče byly navrženy s cílem zajistit přesný a kontrolovaný výkon v celém frekvenčním spektru. "Hyphn" pochází z architektonického termínu "link", který představuje spojení dvou samostatných struktur. Každý reproduktor se skládá ze dvou sloupů, přičemž v "článku" mezi nimi je umístěna soustava M.

Skříň je vyrobena z tepelně tvarovaného, přesně frézovaného minerálního a akrylového kamene, který vytváří stabilní konstrukci. Díky basreflexovým trubicím zapuštěným do skříně, výztužným žebrům a výztuhám s tloušťkou vnitřních a vnějších stěn od ½ do 1 palce pro výztuhy kolem basových reproduktorů s potlačením síly je skříň prakticky bez vibrací. Model Hyphn je k dispozici ve třech povrchových úpravách: Satin White, Matte Black a Matte Heritage Green.

XAVIAN Virtuosa Anniversario & Riviera Labs Levante

Perfect Sound Group

Denon PerL Pro - True Wireless sluchátka do uší

AV Center

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Mareka Audio

TYKON

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

Gramofony Robert Meyer

HIFI GUIDE

Akustik Design | prostorová akustika pro náročné

Audiofeel | LAB12

 

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Felix Sit Annus Novus

Posledních 365 dní poněkud uteklo... Jako by to bylo každý rok rychlejší a rychlejší. Možná je to však i tím, kolik věcí se děje a kolik se jich stalo právě i v roce 2023.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Elevator - Scan-Speak Ellipticor High-End Audio Studio Roth Audio DiokAudio

Perfect Sound Group

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Monitor Audio Hyphn

BSS Praha | Cabasse

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio WDQ | EverSolo & Zidoo & Emotiva & Storm Audio VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies