Cera Kinetic

Izolační nožičky Audio Engineers Cera Kinetic přitahují pozornost svým prvotřídním materiálem a jedinečným designem a speciální technologie tlumení částic zajišťuje optimální izolaci, čímž mimořádně účinně odděluje zvukové komponenty.

Izolační patky Cera Kinetic jsou schopny účinného trojrozměrného axiálního a radiálního tlumení v rozsahu 360 stupňů a tlumení částicemi na bázi keramiky poskytuje účinnější a širší frekvenční rozsah absorpce vibrací než předchozí řešení. Izolační patky Cera Kinetic tlumí a pohlcují vlastní rezonance zvukových zařízení a vibrace z okolí.

Nejmodernější materiály a technologie
Izolační patky Cera Kinetic jsou mimořádně účinnou kombinací materiálů a technologií používaných v kosmické technice a při výrobě pokročilých letadel. Vnější kryt a základna izolačních nožiček Cera Kinetic jsou vyrobeny z nemagnetické, vysoce kvalitní slitiny hliníku, hořčíku a křemíku a speciálního vysoce účinného krystalického polymeru s velmi přesným CNC obráběním.

Slitina hliníku, hořčíku a křemíku a speciální vysoce výkonný krystalický polymer mají již samy o sobě vynikající vlastnosti tlumení vibrací a účinně eliminují nežádoucí elektronické interakce s citlivými součástmi audio zařízení, které způsobují běžně používané magnetizovatelné oceli.

Uvnitř izolačních nožiček Cera Kinetic se nacházejí speciální keramické částice oxidu hlinitého, které mají střední hustotu materiálu, ale jejich tvrdost podle Mohsovy stupnice je 9, což se blíží tvrdosti diamantu 10 podle Mohsovy stupnice. Velikost a tvrdost keramických částic v izolačních patkách Cera Kinetic byla navržena s ohledem na různé vibrační charakteristiky materiálu základny a pouzdra, aby bylo zajištěno účinné tlumení částic v širokém frekvenčním rozsahu. Volně se pohybující extrémně tvrdé keramické částice různých velikostí obtížněji přenášejí vibrace než pevné (tvrdé nebo pružné) materiály, takže pohlcování vibrací je mnohem účinnější a kinetická energie se jednoduše přemění na teplo.

Cera Kinetic poskytuje neelastické tlumení, díky čemuž je izolace účinnější než u tlumičů z elastomerových materiálů, protože pohlcené vibrace se nemohou odrážet.

Speciální montáž
Velmi přesná CNC obráběná základna a pouzdro izolačních patek Cera Kinetic se montují speciálním vysokotlakým procesem, který je držen pohromadě díky výslednému vakuovému efektu.

Díky tomuto speciálnímu montážnímu procesu nejsou zapotřebí žádné další spojovací prvky, takže volně se pohybující keramická zrna oxidu hlinitého jsou schopna vysoce účinného tlumicího účinku proti částicím.

Každá izolační patka Cera Kinetic se vyrábí v EU a montuje se ručně.

XAVIAN Concerto - výročí 25 let založení firmy

Perfect Sound Group

Polk Audio | hi-fi reproustavy

AV Center - pražské hi-fi studio

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Kohut Audio

Dream Audio

E-shop Mareka Audio

Dynaudio EMIT

HiFi Studio TYKON

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Je dražší nutně lepší?

Všemožné diskuse pod články, ale i s prodejci či dovozci hi-fi techniky, nemluvě o výrobcích posledních týdnů a měsíců mě přivedly k zajímavé otázce – je dražší nutně lepší? Není tím teď nutně míněno „dražší produkt“, ale zejména „dražší součástka“.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Vigo MKII Rodel Audio | hi-fi studio Praha HIFI GUIDE - mbl, Magnat, Q Acoustics 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Musical Fidelity

CPT Praha 17 200 200 aq Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Marantz MODEL 40n

  Studio Špalíček AVHIFI | Storm Audio & Emotiva VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies