Rotel Diamond

Dva nové modely Rotel “Diamond Series” připomínají, demonstrují a slaví 60 leté dědictví značky, kterou v roce 1961 v japonském Tokiu založil s neutuchajícím závazkem kvality a vášní pro výjimečný zvuk pan Tomoki Tachikawa. Rodina Tachikawa řídí a vlastní značku Rotel dodnes. Modelová řada Diamond obsahuje DAC CD transport DT-6000 a integrovaný zesilovač RA-6000. Oba komponenty promlouvají novým jazykem industriálního designu v moderním stylu a zároveň vzdávají hold generacím modelů z minulosti.

Jak se od významné oslavy sluší a patří, komponenty Diamond nabízejí mimořádně vysoký standard zvukového projevu, jež je výsledkem kombinace obvodového řešení převzatého z řady Michi a velmi kvalitní zakázkové součástkové základny. To vynáší tyto nové výrobky na špičku sortimentu Rotel. DAC CD transport DT-6000 je nekompromisním zdrojem pro náročné audiofily a milovníky hudby, který probudí zvuk do neslýchané přesnosti. Středobodem modelu DT-6000 je osmikanálový D-A převodník ESS Sabre ES9028PRO nakonfigurovaný jako dvojice čtyř monofonních převodníků vyhrazená pro levý a pravý audio kanál. Obvody zpracování dat digitálních streamů extrahují zvukové nuance s mimořádnou čistotou, smyslem pro detail a výjimečně nízkou hladinou šumu. DAC napájí plně diferenciální výstupní filtry vlastní konstrukce osazené pro realistickou reprodukci pečlivě vyladěnými součástkami. DT-6000 je napájen toroidním transformátorem vlastní výroby a sestavou vysokokapacitních filtračních kondenzátorů se štěrbinovou folií a nízkým rozptylem vířivých proudů. Všechny důležité obvody jsou napájeny nezávislými, od sebe izolovanými zdroji, proto je zbytkový šum a zkreslení ještě nižší.

Vstup PC-USB podporuje kódování MQA a reprodukci hudebních souborů ve formátu DSD. Koaxiální a optická digitální rozhraní jsou ideální pro připojení audio streamerů a mediálních přehrávačů s výstupním signálem PCM a rozlišením až 32bit/384kHz. Nekompromisní kvalita reprodukce je samozřejmě poskytována také od šasi odpruženou CD mechanikou s výsuvným podavačem disků.

Integrovaný zesilovač RA-6000 dodává s využitím technických a akustických řešení převzatých od vlajkových lodí série Michi při 4 ohmové zátěži poctivých 2 x 350 W. Velké péče bylo věnováno především zapojení a výběru součástkové základny ve zvukových obvodech a konstrukci napájecího zdroje. Zároveň se navázalo na již dosažená zlepšení modelů Rotel MKII. Řada vstupů umožňuje připojení současných, ale i starších zdrojů. K dispozici jsou tři koaxiální a tři optické digitální vstupy, tři analogové vstupy RCA, USB vstup pro PC s podporou MQA, Bluetooth aptXTM HD pro bezdrátové streamování ve vysoké kvalitě, symetrický vstup XLR, USB vstup na předním panelu pro výrobky iOS a v neposlední řadě vstup PHONO pro gramofony osazené přenoskou MM potěší příznivce vinylových desek.

RA-6000 a DT-6000 série Diamond jsou dostupné v provedení Black a Silver u autorizovaných prodejců Rotel na přelomu srpna a září 2022.

DOPORUČENÉ CENY:

• RA-6000: 115000 Kč
• DT-6000: 59000 Kč

XAVIAN Concerto - výročí 25 let založení firmy

Perfect Sound Group

Polk Audio | hi-fi reproustavy

AV Center - pražské hi-fi studio

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Kohut Audio

Dream Audio

E-shop Mareka Audio

Dynaudio EMIT

HiFi Studio TYKON

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Je dražší nutně lepší?

Všemožné diskuse pod články, ale i s prodejci či dovozci hi-fi techniky, nemluvě o výrobcích posledních týdnů a měsíců mě přivedly k zajímavé otázce – je dražší nutně lepší? Není tím teď nutně míněno „dražší produkt“, ale zejména „dražší součástka“.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Vigo MKII Rodel Audio | hi-fi studio Praha HIFI GUIDE - mbl, Magnat, Q Acoustics 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Musical Fidelity

CPT Praha 17 200 200 aq Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Marantz MODEL 40n

  Studio Špalíček AVHIFI | Storm Audio & Emotiva VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies