Velodyne microvee

S modelem MicroVee X představuje společnost Velodyne, specialista na subwoofery, nejnovější generaci svého kompaktního nízkofrekvenčního zázraku. Díky osvědčené konstrukci se dvěma pasivními membránami a stabilním kovovým krytem, jakož i díky novému měniči a zesílení třídy A/B nabízí MicroVee X fascinující výkonnou a ještě přesnější reprodukci basů.

Stejně jako v předchozích maloformátových subwooferech Velodyne Acoustics používá MicroVee X 6,5palcový měnič se dvěma bočně uspořádanými pasivními zářiči stejného průměru. Měnič byl kompletně přepracován a nyní váží úctyhodných 3,6 kilogramu, z čehož tři kilogramy připadají na magnet z feritového materiálu Y30. Membrána z uhlíkového kompozitu s mimořádně pružným nitrilovým pryžovým obalem a dvoupalcová čtyřnásobná kmitací cívka z vysoce čisté mědi zajišťují maximální přesnost bez zkreslení až do nejhlubších basů.

Audiofilský zesilovač třídy A/B nového modelu MicroVee X čerpá svůj výkon 300 W RMS a 800 W špičkový výkon ze čtyř masivních 180voltových tranzistorů MOSFET s proudovou kapacitou 34 ampér, a technologicky se tak řadí k nejlepším tradicím klasických výkonových zesilovačů nejvyšší kvality. Integrace takového výkonu do tak kompaktní skříně klade na napájení nejvyšší nároky a neponechává žádný prostor pro kompromisy. Vysoce účinný spínaný napájecí zdroj je rovněž založen na dvou tranzistorech MOSFET s výkonem 17 A a 650 V.

Pro dosažení co nejlepšího výkonu za všech provozních podmínek vybavili vývojáři společnosti Velodyne Acoustics model MicroVee X nejmodernějším DSP od společnosti Analog Devices. Díky speciálně upraveným nastavením ekvalizéru a limitéru je zajištěna nejen nejlepší akustická kvalita, ale také pohodlné přizpůsobení danému místu. Polaritu, hlasitost a aktivitu interního crossoveru lze pohodlně nastavit z poslechového místa pomocí elegantního dálkového ovládání, které je součástí dodávky. MicroVee X nemusí být ani na dohled: Dodávané "Remote Eye" s třímetrovým kabelem umožňuje nerušený příjem, i když si subwoofer sám najde nenápadné místo pod nábytkem.

Díky svému ultrakompaktnímu formátu se MicroVee X snadno integruje do jakéhokoli obytného prostředí a stále poskytuje výkonné a přesné basy, díky nimž se subwoofery Velodyne Acoustics staly legendárními. Zároveň jsou jeho možnosti použití téměř neomezené: Připojení RCA pro vstup a průchozí smyčku umožňují snadnou instalaci ve spojení s běžnou dvoukanálovou sestavou a díky výstupní schopnosti až čtyř voltů jsou kompatibilní se spotřebitelským i profesionálním prostředím. Kromě toho je k dispozici vstup LFE a reproduktorové terminály pro použití s externími zesilovači. Pro dosažení co nejlepšího výkonu ve spojení se sofistikovanými vícekanálovými systémy lze interní crossover vypnout pomocí dálkového ovládání.

XAVIAN Concerto - výročí 25 let založení firmy

Perfect Sound Group

Polk Audio | hi-fi reproustavy

AV Center - pražské hi-fi studio

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Kohut Audio

Dream Audio

E-shop Mareka Audio

Dynaudio EMIT

HiFi Studio TYKON

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Je dražší nutně lepší?

Všemožné diskuse pod články, ale i s prodejci či dovozci hi-fi techniky, nemluvě o výrobcích posledních týdnů a měsíců mě přivedly k zajímavé otázce – je dražší nutně lepší? Není tím teď nutně míněno „dražší produkt“, ale zejména „dražší součástka“.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Vigo MKII Rodel Audio | hi-fi studio Praha HIFI GUIDE - mbl, Magnat, Q Acoustics 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Musical Fidelity

CPT Praha 17 200 200 aq Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Marantz MODEL 40n

  Studio Špalíček AVHIFI | Storm Audio & Emotiva VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies