pro audio

Společnost Pro Audio Technology oznámila model SR-28212ai, který označuje za svůj dosud nejambicióznější a nejflexibilnější reproduktor z akustického hlediska. Nový reproduktor PRO SR-28212ai je vybaven 1,7palcovým pokročilým polymerovým kompresním výškovým reproduktorem, dvěma ultra výkonnými 8palcovými středotónovými měniči a dvěma 12palcovými woofery s výkonem 2000 W. Konfigurace umožňuje sloužit jako plnorozsahový LCR, surround a subwoofer - to vše ve výrazné, "zaměřitelné", jediné 6palcové hluboké skříni.

Jak vysvětluje společnost Pro Audio Technology (PRO), díky využití schopností řízení basů zesilovacích ovladačů modelu ALC společnosti slouží jediný reproduktorový systém SR-28212ai jako tři reproduktory v jednom: reproduktor s velmi vysokým výkonem a plným rozsahem pro LCR nebo surroundové aplikace, LFE (hlavní) subwoofer a subwoofer pro řízení basů surroundových a Atmos reproduktorů - to vše najednou a ze stejné tenké skříně.

Model SR-28212ai, navržený s ohledem na rezidenční systémy prostorového zvuku (včetně DCI), lze nakonfigurovat s přímým axiálním nebo asymetrickým vlnovodem, který směřuje zvuk pod úhlem 40 stupňů k hlavní ose reproduktoru. To umožňuje "nasměrovat" zvuk na referenční poslechové místo, zatímco je reproduktor namontován v rovině architektonické stěny. SR-28212ai je také prvním produktem PRO, který využívá nový vlnovod PRO Theorem, který nabízí rozptyl kritických vysokých frekvencí v ose i mimo ni.

SR-28212ai je plně zaměřitelný pomocí otočných držáků PRO, poskytuje velmi široký rozptyl, je neuvěřitelně účinný (>100 dB/W v každém propustném pásmu) a nabízí masivní výkon přes 130 dB. Citlivost nízkofrekvenční sekce je 102 dB (při výkonu 4000 W, 2000 W AES, zvládnutí výkonu); středofrekvenční sekce je 106 dB (1000 W, 500 W AES, zvládnutí výkonu); a vysokofrekvenční sekce je 108 dB / Watt.

Pro systémy s omezenou hloubkou, kde nelze reproduktory nasměrovat, lze model SR-28212ai objednat také s 40stupňovým vlnovodem, který při montáži na plocho nasměruje vysoké frekvence pod úhlem 40 stupňů. Pro další zvýšení využitelnosti lze modul středotónového reproduktoru otočit, aby se snížila úroveň výškového reproduktoru, nebo jej umístit do středu skříně pro horizontální použití, například pod nebo nad videostěnu, a to buď s 0stupňovým, nebo 40stupňovým vlnovodem.

Případně může instalatér obrátit středotónový reproduktor a namontovat reproduktor vzhůru nohama a umístit subwooferovou část blízko stropu pro použití jako prostorový subwoofer k doplnění reproduktorů Dolby Atmos, přičemž středotónové a výškové měniče zůstanou ve správné orientaci a výšce. Extrémně flexibilní asymetrické vlnovody SR-28212ai se 40 stupni lze otáčet v krocích po 90 stupních a střílet tak v libovolném směru: doleva, doprava, nahoru nebo dolů.

"V systémech s omezeným prostorem nebo rozpočtem mohou tři 6palcové hlubokotónové reproduktory 28212ais fungovat jako LCR reproduktory a tři hlavní LFE subwoofery. Není třeba kupovat nebo umisťovat samostatné subwoofery. Neznám nikde výkonnější a flexibilnější reproduktorový systém," říká Paul Hales, prezident a produktový designér společnosti Pro Audio Technology. "V kombinaci s našimi možnostmi správy basů a mixáže ALC neexistuje téměř žádná aplikace, kterou by nezvládl."

Společnost Pro Audio Technology navrhuje a vyrábí kompletní řadu reproduktorů a DSP zesilovačů pro špičkové rezidenční instalace. Všechny produkty PRO jsou navrhovány, konstruovány a vyráběny v USA.

Reproduktory SR-28212ai jsou nyní dostupné po celém světě.

www.proaudiotechnology.com 

Přenosky Ortofon

Xavian Terza Evoluzione

Perfect Sound Group

Polk Audio | hi-fi reproustavy

GMG Power UNITque

AV Center

Thrill Audio

200 200 horn

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

VOIX Premium Audio

RP Audio

Rodel Audio | hi-fi studio Praha

Dream Audio

200 200 soundstyle

05 200 200 tykon

Kabely Supra

32 200 200 wdq

Amarock Studio

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

 

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

Je dražší nutně lepší?

Všemožné diskuse pod články, ale i s prodejci či dovozci hi-fi techniky, nemluvě o výrobcích posledních týdnů a měsíců mě přivedly k zajímavé otázce – je dražší nutně lepší? Není tím teď nutně míněno „dražší produkt“, ale zejména „dražší součástka“.

Číst dál...

Dynaudio EMIT 200 200 avs Elfton Vigo MKII Mareka Audio 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Hornmanufaktur - jen hudba Denon - hi-fi legenda HIFI GUIDE 200 200 amarock studio Kinki Studio

16 200 200 cpt 17 200 200 aq Kohut Audio Dynamique Audio 200 200 wdq zidoo 

PASS LABS Studio Špalíček - Ostrava 24 200 200 hifistyl Amarock Studio 200 200 htp

Amarock Studio