Hisense HE88I5v

Přetiskujeme zprávu společnosti Hisense:

Naprostá novinka letošního roku, laserový televizor Hisense HE88L5V zcela zásadně posouvá dosud známé hranice zážitků při sledování filmů, sportovních přenosů, koncertů nebo hraní her. Dokonale propojuje špičkový 4K obraz se špičkovým zvukem, který vychází přímo z velkorysého 88palcového zobrazovacího panelu se speciální strukturou. 360stupňové zvukové pole ještě umocňuje dramatičnost promítaného obrazu, bez ohledu na to, kde sedíte. Kinozážitek nové generace přichází vůbec poprvé do domácností. Novinka se bude prodávat i na tuzemském trhu od konce března. Cena byla předběžně stanovena na 129 000 Kč.
První sonický laserový televizor na světě - Hisense HE88L5V - se skládá z televizní konzole, tedy projekční televizní části s ultrakrátkou promítací vzdáleností a celulárního bionického panelu s úhlopříčkou 88 palců, na který je obraz promítán – a který je jako první na světě přímo ozvučen. Na rozdíl od klasického projektoru může být konzole tohoto plnohodnotného TV umístěna pouhých 19 cm od stěny, na níž budete promítat. Vystačí si tedy s minimem místa.
Navíc nezáří do očí a je šetrnější ke zraku, i když budete sedět velmi blízko. Doporučená vzdálenost je 3,5 m, oproti 7 m u konvenční TV obdobné velikosti. Promítání si tak skutečně vychutnáte.
Proti stejně velkým LCD televizorům má ale laserová TV navíc i poloviční spotřebu elektrické energie a projekční panel je výrazně lehčí – váží přibližně třetinu. Instalace je rychlá a jednoduchá a na rozdíl od ultra velkých LCD televizorů se vše obejde bez stavebních zásahů. Stačí tedy postavit konzoli na televizní stolek, umístit nad něj projekční panel o hmotnosti necelých 12 kg, připojit k elektřině, internetu a anténě - a domácí kino může začít.

Sonický zobrazovací panel
Stejně jako v kině nebo na stadionu potřebuje dokonalý obraz ke strhujícímu prožitku i dokonalý zvuk. Pokud vás má dění na obrazovce skutečně vtáhnout do akce, neobejde se to bez správné hlasitosti, zvonivých výšek, dunivých basů, jasných dialogů a věrných zvuků.


První sonická laserová TV přináší zcela novou kvalitu zvukového prožitku, o který se postará unikátní sonický panel se speciální strukturou podobnou včelím plástvím s více než 100 000 audio buňkami řízenými DML technologií (Distirbuted Mode Loudspeaker). Ta zajistí přenos zvuku generovaného na mikroúrovni přímo do místa děje, takže snadno podlehnete dojmu, že zvuk prýští rovnou z obrazu.
Hisense HE88L5V tak poskytuje dokonale věrný, jasný, čistý zvuk bez zkreslení a prodlevy. Pro srovnání: novinka má věrnost (Hi-Fidelity Ratio) na úrovni 97 %, naproti tomu rezonanční panel OLED TV dosahuje pouze hodnoty (Fidelity Ratio) 87 %; nová sonická laserová TV tak nabízí o 10 % věrnější zvuk než dosud nejpokročilejší rezonanční televizní panel s technologií OLED.
Potěší i skutečně široké frekvenční pásmo s rozsahem zvuku od 50 Hz až do 20 kHz, překonávajícími dosud dostupné parametry v kategorii TV - s úchvatnými výškami a mohutnými basy na úrovni subwooferu. A samozřejmě i možnost intenzivního hlasového podání s maximem dosahujícím hodnoty 90 dB, tedy daleko za hranicí hlasitosti, kterou mohou nabídnout klasické TV se skleněnou obrazovkou.
Sonický panel podporuje nejpokročilejší zvukový standard Dolby Atmos® Audio a nabízí prostorové 360stupňové zvukové pole. Jakákoliv scéna, ať už je to drama, sport nebo akce, vás naprosto pohltí. Prožitek proto bude intenzívní a strhující, a to bez ohledu na vzdálenost od plátna i na to, na jakém místě budete ve svém novém domácím kině sedět.

Skvělý obraz
Velkorysý zobrazovací panel s úhlopříčkou 88 palců (223 cm) nabídne skvělý obraz s věrným podáním barev, dokonalou hloubkou a vykreslenými detaily ve formátu HDR 10, na jaký jste zvyklí v kině - avšak v domácích podmínkách. Přitom není třeba, aby byla v místnosti naprostá tma, nebo aby byl prostor uzavřený. Zapomeňte i na poměrně úzký pozorovací úhel a na místa, která na vás v kině zbyla.
Nová sonická laserová TV využívá RGB architekturu a chipset s moderní projekční technologii DLP® společnosti Texas Instruments. „Výsledkem je rychlé zpracování obrazu o vysoké čistotě, s jemnými detaily a vysokým jasem. Systém X-Fusion™ Laser Light Source generuje velmi úzký světelný paprsek - světelná vlna je proto naprosto čistá s vysokou úrovní jasu 350 nitů, a na rozdíl od obyčejného projektoru nemá přenos světla problémy s rozptylem. Můžete si proto vychutnat obrovskou škálu precizně zobrazených, přirozených, čistých a sytých barev s realistickým kontrastem, hlubokou černou a jasně bílou. Díky tomu se při sledování filmů, sportu i jakéhokoliv jiného vizuálního obsahu dočkáte skutečně nadstandardní obrazové kvality v 4K Ultra HD kvalitě, a to nejen večer, ale i ve dne bez zatažených závěsů,“ říká Matej Hušták, produktový manažer Hisense pro ČR a SR.

Kompletní centrum zábavy
V chytré televizi Hisense HE88L5V je nainstalován rychlý a intuitivní operační systém VIDAA U4, který z TV dělá multimediální centrum: vedle TV vysílání tak můžete sledovat i obsah z UHD Blu-Ray nosičů, z mobilu, počítače nebo internetu. K dispozici je velké množství předinstalovaných aplikací včetně českých. Bez ohledu na to, zda jste filmový, hudební, nebo sportovní fanoušek, tak máte na dosah nekonečný svět zábavy, zážitků i poznání. Samozřejmostí je ovládání hlasem pomocí asistentky Alexa i prostřednictvím RemoteNow přes telefon či tablet.


Hisense uvedl první laserovou TV na světě už v roce 2014
Už v roce 2014 uvedla společnost Hisense první laserovou TV na světě. Výzkum technologie trval 7 let.
V letošním roce pak na prestižním veletrhuaudio spotřební elektroniky CES představila zcela novou obrazovou technologii TriChroma Laser TV využívající tři laserové paprsky pro ještě živější a jasnější barvy než předcházející generace laserových TV. Dokáže jako první pokrýt více než 90 % barevného spektra viditelného lidským okem a v současnosti představuje v kategorii velkých TV absolutně nejvyšší standard.

Přenosky Ortofon

Xavian Quarta Evoluzione

Marantz | luxusní audio z Japonska

GMG Power

Perfect Sound Group

AV Center

Dynaudio se slevou

Thrill Audio

200 200 horn

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 voix

RP Audio

Rodel Audio | hi-fi studio Praha

Dream Audio

200 200 soundstyle

05 200 200 tykon

Kabely Supra

31 200 300 bose

32 200 200 wdq

Amarock Studio

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

 

Dynaudio Contour i 200 200 avs Elfton Vigo MKII Mareka Audio 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Hornmanufaktur - jen hudba Denon - hi-fi legenda HIFI GUIDE Superhifi Lepší Zvuk

16 200 200 cpt 17 200 200 aq Kohut Audio Dynamique Audio 200 200 wdq zidoo 

VPI gramofony a pračky LP Studio Špalíček - Ostrava 24 200 200 hifistyl Amarock Studio 200 200 htp

Amarock Studio