Harangi Sound

Přetiskujeme zprávu společnosti Harangi Sound:

Po třech letech vývoje přichází společnost Harangi Sound na trh reproduktorů. Vlajkový produkt – pasivní reproduktory PARUS slibují nejkvalitnější hudební zvuk ve své kategorii a český, minimalistický design.

Všechno to začalo spojením čtyř hudebních nadšenců z Brna, kteří chtěli udělat z poslechu hudby opět primární činnost. “Kvalitní zvuk si podle nás zaslouží plnou pozornost a chceme, aby to všichni slyšeli na vlastní uši. Proto přinášíme špičkové reproduktory za dostupnou cenu. Poslední tři roky jsme tomu věnovali maximální úsilí a ladili i ty nejmenší detaily. Konečně jsme se dostali do fáze, kdy je celý náš tým naprosto spokojený.“, říká zakladatel značky Viktor Harangi.

PARUS neboli Sýkora
Vysokou kvalitu zaručují nejen vybrané komponenty, ale především dlouholeté zkušenosti a znalosti z oblasti audio inženýrství. Za reproduktory PARUS totiž stojí Bohumil Sýkora, naprostá jednička a legenda mezi Československými hifisty, jenž se už v sedmdesátých letech minulého století podílela na vývoji reproduktorů pro značku TESLA. Ten a nikdo jiný vdechl reproduktorům PARUS duši. Není proto náhoda, že se vlajkový produkt společnosti Harangi Sound jmenuje po něm. PARUS je totiž latinsky Sýkora.


Poslouchej!
Stejně jako kvalita obrazu, tak i kvalita zvuku může být do určité míry subjektivní. Proto se Harangi Sound rozhodla soustavu PARUS podrobit testům u odborníků a porovnat se s konkurencí. Jedna z prvních návštěv s poslechovými bednami proběhla v HiFi Klubu Brno. Srovnávání s bednami jako jsou Linn ze Skotska (pořizovací cena 80.000 Kč) a dalšími dopadlo pro PARUS nad skvěle. "Chlapi, nemám co dodat, ten zvuk je prostě stoprocentní. Není důvod bejt tvrdej. To jsou regálovky s nad očekávání dobrým zvukem vzhledem k velikosti. Hold Sýkora, to je jistota.”, říká Ing. Tomáš Dvořáček, autor a vedoucí projektu Hifi Klub Brno.

Design, zvuk a trochu čísel
Ozvučnice je vyrobena z masivní 19 mm probarvené MDF desky a ošetřena šestivrstvým lakem. Kryt reproduktorů, designová dominanta, je pokryta akustickou zvukově propustnou látkou a zadní strana je potisknutá sítotiskem. Na výhybku jsou použity komponenty nekompromisní kvality od dánského výrobce Jantzen Audio. Ozvučnice je osazena středobasem o průměru 127 mm s hliníkovou membránou a 26 mm výškovým měničem s látkovou kopulkou.
Reproduktory mají Impedanci 8 ohmů, citlivost 82db (2,83V / 1 m), frekvenční rozsah 60 Hz - 20 KHz (+-3db). Zadní vyústění base reflexu. Vhodné pro zesilovač o výkonu 50 až 100 W.
PARUS reproduktory mají výjimečný zvuk kvůli naprosté důslednosti ve výrobě, vývoji a při výběru komponentů. I relativní maličkosti, jako například připevnění měničů k ozvučnici, nebylo řešeno konvenčně, ale pomocí závrtných matic, aby spoj držel pevně vždy nebo například tloušťka stěn ozvučnice, která je 19 mm, taky není pro reproduktory této velikosti běžně používaná – reproduktory jsou díky tomu pevné a nevznikají žádné nechtěné rezonance. Při doteku beden během poslechu člověka až zamrazí z překvapení, že necítí žádné vibrace, i když celé jeho tělo vnímá sílu basů.

Tímhle to nekončí
Reproduktory PARUS nebudou jediným produktem, který Harangi Sound přivedou na trh. „Pomalu rozšiřujeme náš tým o další členy. Do budoucna chceme začít spolupracovat s vysokými školami a absolventy se stejným nadšením jako máme my. Chceme se stále posouvat dopředu, vyvíjet a inovovat.“, říká Viktor Harangi. „Máme v plánu obsáhnout celé spektrum reproduction chain. Od pasivních reproduktorů k aktivním, zesilovače, mikrofony, sluchátka a další.“, dodává Viktor.

Dostupnost a ceny
Oficiální předprodej reproduktorů PARUS začal 16. srpna. Již nyní si je tak můžete zakoupit v na www.harangisound.com, a to za zaváděcí cenu 25.000 Kč. 

Přenosky Ortofon

Xavian Stella Esclusiva

GMG Power

KEF LS50 Meta

200 200 epaudio

AV Center

AVITSMART | Chord Hugo 2

200 200 horn

200 200 audiocenter

maranz model30

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 voix

RP Audio

Rodel Audio

200 200 soundstyle

05 200 200 tykon

Kabely Supra

31 200 300 bose

32 200 200 wdq

33 200 200 amarock

 

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

Pozitivní vlny

Musím přiznat, že potom, co až nečekaně hladce proběhla Audio Video Show Praha 2020, měl jsem pocit, že je všechno v pohodě a klidu. Stačilo ale pár dní a situace se zamotala do toho nepříjemného a vlastně trochu depresivního stavu, ve kterém se celý svět nachází. Kdy víc než právě teď tak je dobré uvědomit si pozitivní sílu hudby (zesílené samozřejmě adekvátně pozitivním aparátem...).

Číst dál...

 

Všechny nepravidelníky

HiFiGram

Dynaudio Contour i 200 200 avs 13 200 200 elfton Mareka Audio 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Amarock Studio