Philips 55PUS8804/12

Přetiskujeme zprávu společnosti Philips:

Společnost TP Vision, výrobce audio a video spotřební elektroniky, uvedla na trh další model vycházející z osvědčené spolupráce s firmou Bowers & Wilkins, prestižním výrobcem zvukové techniky. U LCD televizoru 55PUS8804/12 se opět snoubí vytříbená kvalita obrazu televizorů Philips se zvukovou věrností reprodukční techniky britských specialistů.
Obraz
O kvalitu obrazu se stará osvědčený procesor P5 druhé generace. Základní osmibitové zpracování obrazových dat je doplněno metodou FRC (Frame Rate Control), která rychlým „blikáním“ sousedních barevných tónů dokáže vyrobit i jejich mezilehlé hodnoty. Výsledkem je desetibitové rozlišení, které vyžadují formáty vysokého dynamického kontrastu – HDR (High Dynamic Range). I díky tomu se televizor může pochlubit schopností reprodukovat filmy – ať už z disků 4K Ultra HD Blu-ray, nebo ze streamovacích portálů (např. Netflix) – se všemi známými formáty HDR: HDR10, HDR10+, HLG (Hybrid Log Gamma) i Dolby Vision. Díky tomu získá divák obraz s dokonalým podáním barev, s prokreslenými stíny i jasnými partiemi.

Televizor je samozřejmě vybaven tunery pro příjem ze všech užívaných zdrojů signálu, pozemních, kabelových a satelitních, samozřejmostí je i plná kompatibilita s novým formátem tuzemského pozemního vysílání DVB-T2 HEVC.

Konektorová výbava zahrnuje všechny obvyklé porty, pro připojení dalších přístrojů poslouží především čtveřice vstupů HDMI, dvě rozhraní USB, nechybí ani přípojka pro domácí počítačovou síť (LAN) či výstup pro sluchátka; nic ale nebrání ani využití bezdrátového připojení přes Bluetooth. Přístup k internetu samozřejmě umožňuje sledování oblíbeného hybridního vysílání HbbTV, kde najdeme mimo jiné bohaté archivy televizních společností.

Zvuk – rovnocenný partner obrazu
Model 8804 je ovšem i nástrojem věrné reprodukce zvuku. Jeho součástí je tenká reproduktorová lišta (soundbar), jejíž konstrukci obstarala právě společnost Bowers & Wilkins, vyrábějící špičkovou zvukovou techniku již od roku 1960. Pro maximální kvalitu zvuku je soustava osazena širokopásmovými, výškovými i basovým reproduktorem, celkový výkon je pak úctyhodných 50 wattů. Zvládá i dnes nejrozšířenější formát virtuálního prostorového ozvučení Dolby Atmos. Aby reproduktorová lišta, která je součástí televizoru, lahodila kromě uší i oku, pokrývá její povrch speciální průzvučná tkanina Kvadrat spojující estetické i akustické vlastnosti.

Android nabízí i české aplikace
U přijímačů Philips se v posledních letech tradičně setkáváme s ovládáním pomocí operačního systému Android. Je tomu tak i tentokrát, nyní ve verzi 9 Oreo. Divák díky tomu může využít početnou nabídku aplikací pro přímý přístup k řadě internetových služeb, jako jsou např. YouTube, Netflix, Spotify, KODI, Plex, ale i tuzemských (mj. Lepší.TV, Sledovani.TV, Kuki, Voyo, HBO Go, TV Seznam, Mall TV, Pohádky.cz, Markíza Plus…). Navíc si nyní uživatel může podobu nabídek na domácí stránce chytrých funkcí v široké míře sám upravit.

Ambilight ze tří stran
Philips TV už tradičně napomáhá příjemnému prostředí u televizoru i pohodě očí diváků funkcí Ambilight. Ta pomocí podle volitelných režimů osvětluje prostor za obrazovkou. Tato oblíbená funkce – tentokrát ve třístranném provedení – nechybí ani u televizorů série 8804.

Philips 55PUS8804/12 s 55palcovou úhlopříčkou je k dostání již od 24 990 Kč. Jedná se o televizor s výborným poměrem ceny a výkonu, který dokáže po obrazové, zvukové i funkční stránce uspokojit i velmi náročné zájemce.

Přenosky Ortofon

XAVIAN - ručně vyráběné reprosoustavy

GMG Power

Audio kabely Dynamique Audio

200 200 epaudio

200 200 soundstyle

05 200 200 tykon

200 200 horn

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 voix

200 200 rpaudio

Rodel Audio

Kabely Supra

31 200 300 bose

32 200 200 wdq

33 200 200 amarock

 

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

Pozitivní vlny

Musím přiznat, že potom, co až nečekaně hladce proběhla Audio Video Show Praha 2020, měl jsem pocit, že je všechno v pohodě a klidu. Stačilo ale pár dní a situace se zamotala do toho nepříjemného a vlastně trochu depresivního stavu, ve kterém se celý svět nachází. Kdy víc než právě teď tak je dobré uvědomit si pozitivní sílu hudby (zesílené samozřejmě adekvátně pozitivním aparátem...).

Číst dál...

 

Všechny nepravidelníky

HiFiGram

Dynaudio Contour i 200 200 avs 13 200 200 elfton Mareka Audio 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Amarock Studio