Bluesound Pulse soundbar

Přetiskujeme zprávu společnosti Ketos:

Bluesound představuje světově první streamovací Soundbar s vysokým rozlišením zvuku
Zvuk referenční kvality, znamenitý design a síla BluOS konektivity

Společnost Bluesound, lídr v bezdrátových multiroom hudebních systémech s vysokým rozlišením, dnes na veletrhu CEDIA Expo v americkém Dallasu uvádí na trh PULSE SOUNDBAR, první firemní zvukový projektor pro TV a domácí kino, nabízející jako první na světě streamování hudby ve vysokém rozlišení. S výkonným systémem Bluesound BluOSTM pro bezdrátové multiroom streamování vytváří Soundbar z místnosti s televizorem srdce bezdrátového hudebního systému pro celý dům nebo byt, nabízející uživatelům svět hudby ve vysokém rozlišení ovládaný snadno použitelnou aplikací v českém jazyce pro chytré telefony a tablety. Bluesound Soundbar je určen pro televizory s úhlopříčkou 42“ a větší a bude nabízen on října za cenu 29.990 Kč s DPH.

PULSE Soundbar je o kvalitě zvuku, podporuje rozlišení zvukových nahrávek až 24 bitů se vzorkovací frekvencí 192 kHz. Navíc podporuje přehrávání streamů ve vysokém rozlišení ve formátu MQA (Master Quality Authenticated), což je další prvenství v kategorii soundbarů. Kvalitu zvuku Soundbaru lze srovnat s dobrými audiofilními reprosoustavami, poskytující živé, realistické podání, detail a dynamiku hudebním nahrávkám a filmům.

Získání této úrovně výkonu z velmi tenkého a elegantního těla si vyžádalo inovativní myšlení a pokročilé technologie. Pro dosažení svého nesrovnatelného výkonu používá PULSE Soundbar mnoho high-end a hi-fi technologií včetně skutečné 3-pásmové konfigurace měničů se samostatným zesilovačem pro každý z nich a výhybkami řešenými pomocí výkonných DSP procesorů. Každý z měničů je vyráběn na zakázku pro toto použití a je umístěn v individuálně optimalizované komoře, poskytující izolaci a ideální provozní podmínky. Stylová černá skříň je vyrobena z extrudovaného hliníku, prémiového materiálu typicky viděném v reprosoustavách za statisíce korun. Extrudovaný hliník je ceněn pro vysokou tuhost a pevnost a současně možnost dosažení vysokého vnitřního objemu skříně díky tenké stěně.

Vynikající podání hlubokých basů z PULSE Soundbar, doposud neslyšené v této třídě, je dosaženo mnoha faktory včetně velkého vnitřního objemu skříně, pasivními zářiči a DSP

ekvalizací. Jeho frekvenční charakteristika je plochá do 70 Hz, na frekvenci 55 Hz klesá pouze o 3dB, což je vzhledem k velikosti pozoruhodné. Pro ty, kteří chtějí ještě větší objem basů,

bude později na podzim Bluesound nabízet PULSE SUB v ceně 19.990 Kč s DPH. Pro majitele tradičních subwooferů pak bude v nabídce Bluesound dongle pro přímé připojení Soundbaru ke stávajícímu subwooferu.

Stejně jako u ostatních modelů Bluesound PULSE je akustický design a ladění reproduktorů prováděno v Národní výzkumné radě Kanady renomovaným inženýrem a designérem reprosoustav Paulem Bartonem.

Síla a dosah systému BluOS

PULSE Soundbar používá BluOS - proprietární, čistě hudební operační systém, provozovaný na pokročilém výkonném procesoru ARM s velmi přesným taktováním na frekvenci 1GHz. To vše umožňuje podporu téměř všech zvukových kodeků včetně FLAC, ALAC, MP3, AAC, WMP, Ogg a skutečný zvuk ve vysokém rozlišení vč. MQA. K místním zdrojům hudby na síťových discích NAS nebo počítačích lze přistupovat přes WiFi nebo pevný Gigabit Ethernet, stejně jako k milionům skladeb, které lze streamovat přes internet z více jak tuctu nativně integrovaných hudebních služeb. K dispozici jsou též analogový a optický vstup pro připojení televizoru a USB vstup pro připojení flash pamětí s hudbou. Streamování z chytrých telefonů a tabletů je umožněno přes vestavěný Bluetooth s hi-fi kodekem AptX. Součástí PULSE Soundbar je také infračervený snímač s funkcí učení (TV Connect), pomocí kterého lze dálkové ovládání televizoru použít také pro ovládání základních funkcí Soundbaru, jako je např. změna hlasitosti nebo ztišení.

Soundbar, který vypadá stejně dobře, jako zní

Překrásné tvary PULSE Soundbar byly vytvořeny oceňovaným průmyslovým designérem Davidem Farragem ze studia DF-ID. Mnoho důmyslných a jedinečných designových drobností činí PULSE Soundbar nejenom praktickým, ale i pohledným. K dispozici jsou tři možnosti montáže: postavení na nábytek nebo montáž na zeď pomocí standardně dodaného příslušenství, nebo vyzvednutí TV nad nábytek pomocí volitelného držáku tak, že pod ní jde Soundbar bezpečně zasunout. V závislosti na zvoleném způsobu montáže lze vyvést přívodní kabely ze spodní nebo horní strany Soundbaru pomocí jeho prostého pootočení o 180°.

Pro usnadnění montáže je s Bluesound PULSE Soundbar standardně dodáváno kompletní příslušenství: napájecí kabely na 230V i 120V, stereo kabel RCA-RCA. Ethernet kabel, dvě nožičky, dvě prodloužení nožiček a držák na zeď včetně šablony pro snadné přidělání.

„PULSE Soundbar je skutečně velkolepý produkt“, řekl John Banks, ředitel značky Bluesound. „Nikdy předtím audio produkt nenabídl kombinaci zvukového výkonu, inteligence a všestrannosti, která by zvládla obsloužit kompletní domácí audio systém. Jak milovníci filmů, tak nadšenci do hudby snadno ocení, jaké potěšení jim PULSE Soundbar nabízí v hlavní poslechové místnosti a v celém domě nebo bytě.“

Na českém trhu se Bluesound PULSE Soundbar objeví v říjnu za cenu 29.990 Kč s DPH.

Přijďte si poslechnout Xavian Quarta

Audio kabely Dynamique Audio

200 200 epaudio

200 200 soundstyle

05 200 200 tykon

200 200 hifi guide

200 200 horn

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 voix

200 200 rpaudio

Rodel Audio

31 200 300 bose

32 200 200 wdq

33 200 200 amarock

 

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

Pozitivní vlny

Musím přiznat, že potom, co až nečekaně hladce proběhla Audio Video Show Praha 2020, měl jsem pocit, že je všechno v pohodě a klidu. Stačilo ale pár dní a situace se zamotala do toho nepříjemného a vlastně trochu depresivního stavu, ve kterém se celý svět nachází. Kdy víc než právě teď tak je dobré uvědomit si pozitivní sílu hudby (zesílené samozřejmě adekvátně pozitivním aparátem...).

Číst dál...

AV Integra - akce Peníze zpět 200 200 avs 13 200 200 elfton Mareka Audio 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

16 200 200 cpt 17 200 200 aq Bowers Wilkins Formation 200 200 psg 200 200 wdq zidoo 

Gramofon VPI Studio Špalíček - Ostrava 28 200 200 440audio 24 200 200 hifistyl 200 200 melco 

26 200 200 ibd 27 200 200 hiendboutique 25 200 200 grandinote Amarock Studio 200 200 htp

Amarock Studio