800 150 voix

2011 10 19 PRF IsoTek

Dnes vám přinášíme rozhovor s Keithem Martinem, zakladatelem a ředitelem věhlasné společnosti IsoTek, jejíž produkty v oblasti napájení audio sestav si během let získaly až neskutečné množství různých ocenění a pochval od odborného tisku i spotřebitelů. S cenami od osmi tisíc po sto osmdesát tisíc korun za ultimativní řešení to dokonce není ani značka, která by byla mimo dosah většiny kupujících. Keith Martin se s námi rozpovídal o tom, jak se mu líbí v Čechách, proč by každý na světě mel mít síťový filtr a jak vidí budoucnost high endových audio systémů.

Jak se Vám líbí Česká republika? Zaujalo Vás tu něco?

Česká republika se mi opravdu líbí, Praha je jedno z nejkrásnějších měst Evropy. Má krásnou historii a nádhernou architekturu. A pivo také není špatné.

Vždycky jste měl blízký vztah k hi-fi nebo jste skončil v tomhle odvětví „omylem“?

Po absolvování univerzity a získání bakalářského titulu v průmyslovém designu nebyla ekonomická situace nejpříznivější, takže zatímco jsem hledal zaměstnání ve vybraném sektoru, pomáhal jsem v zasilatelství LP desek. Tam vzplálo moje nadšení pro audio, přímo z hudební perspektivy a chtěl jsem dostat více a více z LP, které jsem prodával. Zhruba po roce jsem si zajistil práci v designu a pracoval pro velké firmy od Coca Coly po Lufthansu. To vše předtím, než jsem v roce 2001 založil IsoTek.

Proč vlastně IsoTek? Je to jen obchod nebo cítíte, že napájení a jeho kvalita jsou základem pro dobrý zvuk?

IsoTek byl založen, protože jsem nemohl najít žádný produkt, který by pomohl zlepšit kvalitu napájení mého audio systému. Měl jsem kvalifikaci a věřil jsem, že rozumím této problematice, tomu, co sestava potřebuje. Chtěl jsem mít dobrý zvuk celou dobu, ne jen po půlnoci, kdy všichni ostatní jdou do postele a přestanou používat elektrická zařízení ve svých domech. Hlavním cílem bylo zastavení nežádoucího ruchu a znečištění, ovlivňujícího audio komponenty – odtud IsoTek = Izolační Technologie.

Na co mnozí zapomínají je fakt, že elektřina je prvotní vstup do každého audio nebo audiovizuálního systému. Prochází celým systémem, využívá jí každý komponent k vytvoření signálu proudícího k reproduktorům a k vygenerování pixelů na obrazovce. Co vidíme a slyšíme je odvozeno od a tvořeno elektřinou – je to základní materiál, který tvoří umění. Čím lepší je napájecí zdroj, tím lépe může audio vybavení fungovat. A pokud je zařízení k čištění elektrického proudu navrženo dobře, navrženo pro svůj základní účel, výsledkem může být poměrně neuvěřitelné zlepšení kvality reprodukce. IsoTek je úzce zaměřený, navrhujeme jen systému na zlepšení napájení audio a audiovizuálních aplikací. Máme unikátní, mnohokrát oceněnou technologii a více než desetiletí zkušeností. Od prvního do nejposlednějšího produktu máme spoustu cen a doporučení. Čisté napájení je základem pro dobrý zvuk, ale dobře navržený kondicionér napájení je zásadní pro dosažení tohoto stavu.

Jak byste v krátkosti shrnul filozofii produktů Isotek?

Řešíme správně dvě hlavní znečišťující složky elektrického napájení – běžný šum a střídavý šum. Běžný šum je výsledkem RFI, nechtěných frekvencí přenášených vzduchem. Ty přináší hudbu do našich rádií či internet do našich telefonů. Koupeme se v moři neviděných, často nezaznamenaných nebezpečí. Střídavý šum vzniká, když komponent přijímá energii, v zásadě tedy jakýkoliv napájecí zdroj. Spínaný mód, třída D – to jsou nejhorší útočníci. Většina společností se většinou stará o komponenty a elektrické produkty obklopující audio sestavu. Ledničky, mrazáky, počítače atd. Ale zapomínají, že audio komponenty také znečišťují hlavní přívod energie tím, že čerpají elektřinu. IsoTek zastvuje tuto vzájemnou kontaminaci – například tím, že EVO3 Aquarius nabízí vícenásobné čištění proudu v každé jedné zásuvce. Vlastně je to šest proudových filtrů v jednom balení.

Nedávno jsme také zaměřili pozornost na vyvážení sinusové křivky napájení, věříme, že Syncro je prvním komerčně vyráběným napájecím kabelem, potlačujícím DC složku signálu a může být využit s každým napájecím filtrem včetně našich vlastních. Dříve v tomto roce jsem pustili na trh nejsilnější síťový filtr na světě - Super Titan. Ještě v tomto roce pak představíme Genesis, skvostný regenerační napájecí systém s několikanásobným výstupem, nabízející bezprecedentní výkon. Takže v kostce je filozofií IsoTek neustávající inovace a dodávání produktů přesně podle našeho slibu vysoké kvality, vyvinuté velmi účelně.

Vidíte nějaký rozdíl napříč trhy, v závislosti na kvalitě elektřiny v domácnostech? Prodáváte například rozdílné typy filtrů v západním světě a na východě?

Cestoval jsem po světě při předvádění produktů IsoTek opravdu hodně. Jednou se mě zeptali, zda IsoTek funguje opravdu s čímkoliv. Zastavil jsem se, protože když o tom přemýšlíte, je to skutečně nezodpověditelná otázka. Poslouchal už někdy někdo jediný kus audio vybavení v jakékoliv existující možné konfiguraci? Přesto mohu říct, že před domluvením předvedení produktů nikdy nevím, jaké vybavení bude použito v kombinaci s IsoTek filtrem a jaké mohou být problémy s napájením v tom kterém prostředí. Ani tak jsem nikdy neselhal v prokázání znatelného přínosu tím, že jsem přepojil komponent z levné plastové rozbočky do EVO3 Sirius nebo jakéhokoliv jiného síťového kondicionéru.

Co se týče prodejů, Dálný Východ má tendenci nakupovat naše Reference a Ultra Reference série. Předpokládám, že pokud máte ve Vietnamu na to, abyste si pořídili IsoTek, už máte dost na to, pořídit si to nejlepší co nabízíme.

Kam cítíte, že IsoTek v těchto dnech směřuje? Chcete si udržet malý katalog nebo hodláte expandovat do nových produktových řad či dokonce do nových typů produktů?

Nechci prozrazovat mnohé předem. Neustále pracujeme na výzkumu a vývoji, něco z výsledků půjde na trh, něco ne. Technologie, které jsme vyvinuli, obvykle přichází později než jsme očekávali – jsme například 12 měsíců ve skluzu s Genesis, ale je to neskutečný výsledek, je to doslova jedinečný produkt ve světě regenerační technologie. Přesto mohu říct, že naším zájmem zůstává starost o životní prostředí a snažíme se vést program v této konkrétní oblasti, stejně jako se snažíme vyvinout ještě lepší produkty pro kontrolu napájení.

IsoTek dostává po světě množství různých ocenění – je tu nějaká jiná značka, kterou byste nazvali svým opravdovým konkurentem?

Doopravdy ne, mám sice dost respektu pro ostatní značky v našem segmentu trhu, ale upřímně věřím, že vyrábíme skutečně úžasnou sérii síťových filtrů, které nabízí za svou cenu maximální výkon. Máme také skvělou poprodejní podporu a program péče o zákazníky. Pokud chcete nejlepší hodnotu za vynaložené peníze při nákupu síťového kondicionéru a také bezproblémovou funkčnost spolu s nepřekonatelnými výsledky, pak si myslím, že IsoTek je jediná volba.

Myslíte, že každý a všude musí nutně používat síťový filtr?

Můžete namítat, že pokud žijete na ostrově se svým vlastním generátorem, bez bezdrátových sítí, pak se nemusíte starat o znečištění napájení. Ovšem v momentě, kdy připojíte do sítě jediný kus vybavení s napájecím zdrojem, začnete přidávat do sítě rušení, takže i v tomto prostředí může IsoTek zlepšit výkonnost vašeho systému tím, že zabrání kontaminaci mezi přístroji.

Na jaký produkt jste nejvíce pyšný?

Jsem pyšný na všechno co děláme, v každém produktu je to nejlepší co umíme. Od prvního dne máme pravidlo, že produkt, se kterým bychom nechtěli žít nebo ho vlastnit by neměl vůbec jít na trh. I přesto jsou tu pořád ještě překvapení, produkty, které skutečně září nad zbytkem produktové řady – z naší aktuální nabídky bych to řekl o Aquarius a Super Titan, ještě spolu se Syncro, jedním z nejlepších napájecích kabelů, které kdy kdo mohl slyšet.

Trochu jiná otázka – jaký je Váš oblíbený hi-fi systém nebo značka?

IsoTek! Je to jediný komponent, který si můžete koupit a on vylepší všechno ostatní, co už vlastníte! Jaký jiný produkt vám tohle může nabídnout? Je to skutečně jeden z finančně nejefektivnějších upgradů, který zároveň ochrání váš systém proti nebezpečným proudovým rázům.

Jakou posloucháte hudbu? Máte na ni stále ještě čas?

Jelikož navštěvuji po světě velké množství různých audio výstav, je těžké neposlouchat muziku. Je to také skvělý zdroj pro poslech nových věcí. Poslouchám všechny žánry, opravdu od klasiky po jazz, od techna po folk. Hluboce oceňují jakoukoliv dobrou hudbu, nemusí být v jediném konkrétním stylu. Nedávno jsem objevil skvělého hráče na trubku, Ibrahima Maaloufa, který je momentálně jediným hráčem světa, který hraje arabskou muziku s trumpetou ve čtvrťových tónech.

Jak vidíte budoucnost reprodukované hudby? MP3? Streamování? Nebo návrat k high endovým audio systémům?

To je dobrá otázka. Myslím, že high endovou reprodukcí bude vždycky vinyl. Dobrý gramofon s dobře vylisovanou nahrávkou je prostě nádherný. Takže věřím, že opravdové dvoukanálové high-end systémy budou vždy založené na analogu, nevěřím, že tohle v brzké době zmizí. Poté přichází debata o digitálu – budou lidé poslouchat z CD nebo z pevných disků, z nichž vlastně obojí je jen úložným médiem dat. Dost možná CD odolá testu času tak jako LP nahrávky. Ale se stále se zvyšující rychlostí internetu a padajícími cenami pevných disků se uložená nekomprimovaná muzika zdá být pro audiofily příhodnější. Zajímavé je, že dnes už existují webové stránky, na nichž si můžeme stáhnout nekomprimované AIFF a soubory 96 / 24. MP3 (což je fantastická kompresní technologie) budou relevantní pouze v rámci přenosných hudebních přehrávačů, kde ji většina uživatelů akceptuje.

Máte na závěr cokoliv, co byste chtěl sdělit našim čtenářům?

Nejdůležitější částí jakéhokoliv reprodukčního systému je hudba a to, že si jí užíváte!

Přijďte si poslechnout Xavian Quarta

Audio kabely Dynamique Audio

200 200 epaudio

200 200 soundstyle

05 200 200 tykon

200 200 hifi guide

200 200 horn

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 voix

200 200 rpaudio

Rodel Audio

31 200 300 bose

32 200 200 wdq

33 200 200 amarock

 

ŠÉFREDAKTORŮV NEPRAVIDELNÍK

Pozitivní vlny

Musím přiznat, že potom, co až nečekaně hladce proběhla Audio Video Show Praha 2020, měl jsem pocit, že je všechno v pohodě a klidu. Stačilo ale pár dní a situace se zamotala do toho nepříjemného a vlastně trochu depresivního stavu, ve kterém se celý svět nachází. Kdy víc než právě teď tak je dobré uvědomit si pozitivní sílu hudby (zesílené samozřejmě adekvátně pozitivním aparátem...).

Číst dál...

AV Integra - akce Peníze zpět 200 200 avs 13 200 200 elfton Mareka Audio 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

16 200 200 cpt 17 200 200 aq Bowers Wilkins Formation 200 200 psg 200 200 wdq zidoo 

Gramofon VPI Studio Špalíček - Ostrava 28 200 200 440audio 24 200 200 hifistyl 200 200 melco 

26 200 200 ibd 27 200 200 hiendboutique 25 200 200 grandinote Amarock Studio 200 200 htp

Amarock Studio