AKTUALIZOVÁNO 3.10.2013 | Audiofilové v České republice si jistě všimli, že nejtradičnější výstava špičkové audio a video techniky se jaksi nekonala ve svém tradičním jarním termínu. HIGH END PRAHA se totiž v roce 2013 přesunul do podzimního času, výrazně bohatšího na produktové novinky. Jako každý rok, i letos vám Hi-Fi Voice přináší exkluzivní zpravodajství o tom, nač se na výstavě můžete těšit.

Protože rok a půl od posledního konání výstavy byl netradičně nabitý elektronickými zajímavostmi, bude se letos (opět) na co dívat a co poslouchat. Bez zajímavosti není ani značný podíl „nový jmen".

FINALE AUDIO

Organizátor výstavy, pražské studio Finale Audio, si na letošní výstavu připravilo luxusní „analogový" set. Elegantní elektronky Jadis budou pohánět reprosoustavy Franco Serblin, posmrtný monument geniálního konstruktéra. Analog bude pokračovat i v tradiční kombinaci gramofonu Michell Engineering a raménka SME.

Z dalších zastoupených pak budou samozřejmě McIntosh, Monitor Audio a nově kabely YTER z netradiční kombinace palladia a stříbra.

Z produktů to budou hlavně integrované zesilovače – McIntosh MA7900 (2x200 Wattů) a Jadis i35 Argentum (2x30 Wattů ve třídě A). Franco Serblin budou zastupovat Accordo v novém provedení Grigio.

Pokud tak máte zájem o poslech kompaktních, elegantních systémů, navštivte místnost Finale Audio.

EUROSTAR OSTRAVA

Z portfolia největšího českého dovozce hifi techniky Eurostar Ostrava se na výstavě setkáte hlavně se známými jmény – Bowers&Wilkins, Rotel, Classé, Denon, Koss a InAkustik.

Držte si palce, aby se hlavně inženýři v Classé pár týdnů pořádně nevyspali – pak je tu totiž slušná šance, že na HIGH END PRAHA uvidíte novou řadu v celoevropské premiéře. Co ale rozhodně zajímavé bude, to je studie nového provedení reprosoustav B&W (více zjistíte osobně na výstavě :)). Od Bowers&Wilkins tu dále bude nejnovější přírůstek katalogu – špičkové sloupky CM10, vše „krmeno" pomocí Referenz série od výrobce kabelů InAkustik.

Příznivci značky Koss také ocení studii nového designového provedení, určeného speciálně pro Českou republiku – to si také milovníci modelu Porta Pro sami vybrali a tak se na něj mohou podívat (více informací zde).

MEDIA CONTROL SK

Trochu překvapující je účast slovenského Media Control, byť to pro mnohé bude vítaná možnost setkat se po dlouhé době osobně s elektronikou značky Accuphase. Svou výstavní premiéru si odbude také dosud nepříliš aktivní značka Wisdom Audio, zajímavá bude i přítomnost ovládacího systému Crestron.

Od legendárního japonského výrobce Accuphase uvidíte sestavu předzesilovač – výkonový stereo zesilovač ve třídě A – SACD přehrávač, složenou z modelů C-2820, A-65 a DP-700. Architektonické monitory Wisdom Audio budou zastoupeny kompletní sestavou 5.1 s modely Sage P-38i, Insight P-5i a subwooferem SCS. Od stejné značky bude k dispozici i elektronika. Řídicí systém Crestron ukáže ve výstavní premiéře nejnovější sestavu Procise, zvláště pak koncový zesilovač PRO-AMPI, sestavu 7x400 Wattů.

Pokud máte zájem, na výstavě se můžete potkat se zástupci firmy Crestron a navíc se dočkáte zajímavé soutěže a netradiční prezentace.

AUDIO VISUAL TECHNOLOGY

Jedním ze zmiňovaných „nových jmen" na výstavě bude i firma Audio Visual. Ta přiveze hlavně značku RIHA, reprosoustavy a zesilovače vyrobené v České republice. Ty doplní jako zdroj signálu OPPO.

První zmiňovanou značku budou zastupovat koncový zesilovač B-200, předzesilovač s D/A převodníkem DAC-DR DO s nekompromisní relátkovou regulací hlasitosti a 3pásmové sloupové reprosoustavy Tera Tower-D Plus.

Ve stánku Audio Visual můžete vyhrát Blu-ray disk za vyplnění krátké ankety, ale také získat kupon na slevu 10%.

XAVIAN

Jedním z tradičních vystavujících je rozhodně i XAVIAN rozhodně nejznámější výrobce reprosoustav široko daleko. V již zavedeném spojení se značkou HEGEL se představí hlavně zajímavé novinky z nejdostupnější kategorie – sloupky Delizia, regálovky Bonbonus a jejich „centrové" verze.

Jako vždy se můžete připravit na italsky přátelské uvítání, poznat můžete osobně celý výrobní tým v čele s Robertem Barlettou. Pro zájemce bude probíhat soutěž o jeden pár drobečku Bonbonus.

EXAUDIO

Pro dnešek posledním a druhým „novým jménem" je eXaudio, které představí hodně širokou škálu audio techniky. Všechny produkty by dle slov zastoupení měly být na českém trhu k vidění a slyšení úplně poprvé. Jedná se o modely značek Thrax (předzesilovač Dionysos, phono předzesilovač Orpheus, dvoukanálový koncák Heros a D/A převodník Maximinus), Kawero (reprosoustavy Chiara), SprialGroove (gramofon SG1.1 a raménko Centroid), akustické panely a racky LeadingEdge a kabeláž EnKlien (modely Aeros, Titan a Taurus).

Poznat značku Thrax vám pomůže její zástupce Rumen Artarski.

AUDIO TRADE

Společnost Audio Trade vozí do České republiky německé reprosoustavy Quadral. A právě tři modely této značky budou hlavními hvězdami expozice - půjde o veleúspěšné Platinum M50, exkluzivní Signo Avantgarde 80 a aktivní monitory RONDO active. Na výstavě bude produkty kromě českého zastoupení prezentovat ještě Volker Schwerdtfager přímo ze značky Quadral. Těšit se tak můžete jak na řešení domácího kina, tak čistokrevné high end stereo, tak zajímavé dostupné "počítačové audio".

SMART HIFI

Nově se objevivší společnost Smart HiFi přiveze na výstavu ukázku všech "svých" značek. Budete tak moci ochutnat "british sound" z produktů Musical Fidelity a Atlas Cables, bytelné ručně vyráběné ostrovní racky HiFi Racks a sluchátkový poslech po milovníky stylu předvede Jabra.

BASYS CS

Jedna z nejtradičnějších firem - BaSys CS - přiveze do Corinthia Towers všechny své značky v čele s luxusními modely. K vidění bude Loewe Reference a možná i Orchestra, od Marantz sestava N-11S1 / SA-11S3 / PM-11S3, reprosoustavy Cabasse Pacifict, řada T od beyerdynamic a dvoukanálové portfolio Pioneer. ELAC budou zastupovat stylové bezdrátové reprosoustavy.

WDQ

Společnost WDQ jako již tradičně vystaví hlavně produkty OPPO, ale také Atlona a DVDO. Tématem bude určitě hlavně zvyšující se rozlišení a nástup 4k, oba trendy podpoří OPPO BDP-105EU a 4k přepínad DVDO Quick6 a rozbočovat Atlona AT-HDDA-4. Kvalitní obraz ukáže 4k televizor SONY.

PERFECT SOUND GROUP

Malá firmička Perfect Sound Group se začíná řadit mezi největší a rozhodně nejaktivnější dovozce audio techniky v České republice, milovníka dobrého zvuku nadchne už jen pohled na jejich katalog. Dominantou expozice budou nové akvizice, tedy značky NAD (nejen s modely nové D série), gramofony AVID, raménka SME a přenosky Koetsu, reprosoustavy PSB a GENELEC s modely série Home Audio. To vše doplní tradiční zástupci značek Arcam, nové duo 101 / 102 od Burmester, Tannoy přinese vlajkovou loď řady Definition DC10A a KEF se představí trochu netradičně jako výrobce sluchátek M200 a M500.

V expozici se můžete pobavit se zástupci značky NAD, stjeně jako se zakladatelem AVID, panem Conradem a některým ze zástupců značky Tannoy. Jako bonbónek uvidíte a uslyšíte také D/A převodník ASUS Xonar Essence One MUSES Edition.

Navíc - poslední opomenutý high endový klenot IsoTek je sponzorem celé akce, takže návštěvník má možnost vyhrát filtr EVO3 Solus a kabel Evo Premier C15.

TYKON

Ve výstavních prostorách firmy TYKON by se měl rozhodně zastavit úplně každý - řada premiér lokálního i většího charakteru totiž rozhodně stojí za to. Více v krátké tiskové zprávě:

Acoustic Energy představí ve světové premiéře novou řadu One, konkrétně sloupový model One 3, který stojí 17 990,- za pár a nahradí oblíbený,ale přesluhující model Neo 3 v2. Italská Audia bude zastoupena referenční dvojící Strumento 1 a 4. Představíme novou značku z našeho portfolia, americké Audio Research,které se zde představí světovou premiérou předzesilovače SP 20 za 229.9990,-a dále modely z řady Reference,koncový zesilovač Reference 75,CD přehrávač s převodníkem CD9 a integrovaný zesilovač VSi75. Cambridge Audio představí prototyp děleného zesilovače 851E/851W,hudební centrum Minx Xi,nový AV receiver Azur 751R ,bezdrátové aktivní reproduktory Minx GO,Air 100 a Air 200 a sloupový model reprosoustav AERO 6.
Electrocompaniet se předvede s novým zesilovačem se zabudovaným streamerem ECI 6 DS,dále přehrávačem EMP 3 a převodníkem ECD 2. Ve většině sestav bude jako referenční zdroj použit EMM Labs CDSASE a Meitner MA 1. Norstone předvede nový stojan Stabl AV.Další nová značka v našem portfoliu,britská REGA,se představí prakticky v celém sortimentu.Sonus faber uvede celou řadu Olympica a také ukázku oblíbených Venere.Wadia jako třetí nová značka bude zastoupena zesilovači Intuition 01 a modely 121 a 151.Další světová premiéra bude od Wilson Benesch,konkrétně sloupový model Square 5. Vše bude propojeno a doplněno kabely a doplňky od Acrolink,Acustica Applicata a Soundcare.

PANTER

Pražský Panter přiveze letos na výstavu opět sluchátkovou aristokracii - kromě momentálního hitu Momentum a menších sourozenců Momentum On-Ear to budou i špičkové kousky HD 800 a HD 700. Vše si užijete na hodně povedených high end sluchátkových zesilovačích HDVD 800 a HDVA 600. Ochutnat budete moci také aktivní reprosoustavy Yamaha a Neumann.

HOSHI

Firma Hoshi, výhradní zástupce zajímavé německé značky Audio Exklusiv, přiveze hodně rozsáhlý vzorek výrobního programu. Těšit se můžete na velké elektrostaty P 6.1. Kromě nového předzesilovač P7S uvidíte i koncový stupeň P14 a CD přehrávač P8, k vidění ale budou i prototyp reprosoustav P 0.5, P2 phono předzesilovač, gramofon Reference a tlumící podložky. Vše bude uloženo v nábytku Creaktiv HiFi. Obzvláštní pozornost si prý zaslouží elektrostaty, předzesilovač a prototyp nových repro. Detaily vám ochotně vypoví jejich tvůrce, Andreas Schönberg.

RP AUDIO

RP Audio přiveze osvědčené značky, kompletní průřez svých dovozním katalogem. Setkáte se tak se značkami Audionet, Advance Acoustic, Finite Elemente, Gryphon, Soulution, Stockfish, Tangent, Vivid Audio, Wharfedale a XSymphony. Těšte se obzvláště na Vivid Audio GIYA G3, Audionet DNP a DNC (síťový stereofonní předzesilovač, respektive streamer a D/A převodník), ale i na Wharfedale Diamond 121. Popovídat si budete moci s prezidentem společnosti Audionet, Thomasem Gesslerem.

VZHŮRU NA HIGH END!

Doufáme, že se nám podařilo vás nalákat na příjemný zážitek pro náročné posluchače a diváky. Těšíme se na viděnou začátkem října tam co každý rok.

SHRNUTO A PODTRŽENO

více informací: www.high-end-praha.cz

kdy: 5. – 6. 10. 2013

kde: Hotel Corinthia Towers

za kolik: 100,- Kč

XAVIAN XN Virtuosa Anniversario

Perfect Sound Group

Marantz Hi-Fi / AV TradeUp

AV Center

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Dream Audio

Mareka Audio

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

High-End Audio Studio

HIFI GUIDE

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

200 200 avs 200 200 elfton 2021 HiFi ROSE - streamery Roth Audio Panter | dovozce značek Sennheiser a ProAc

Perfect Sound Group

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio AVHIFI | Storm Audio & Emotiva VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies