NAD C379

Integrované zesilovače s logem NAD (dnes o C379) jsou naprostou klasikou oboru high fidelity už od... té doby co rodák z New Jersey jménem Martin L. Borish zjistil, že optometrie (rodinná tradice) nebude jeho oborem a začátkem 70tých let značku NAD založil. A pak koncem oněch 70tek pro NAD Bjørn Erik Edvardsen stvořil ikonu oboru (vzpomínanou dodnes) jednoduchý skvělý cenově dostupný legendární integrovaný zesilovač NAD 3020 (považovaný za jeden "z nejdůležitějších komponentů věrného zvuku" historie Hi-Fi - uveden na trh L.P. 1978 za 80 liber šterlinků a v roce ´98 vyhlášen nejznámějším a nejprodávanějším zesilovačem historie). Nejprve tedy legenda a poté pár příkladů jeho následovníků:

NAD 3020

NAD 3020

NAD 3020

NAD 3020

NAD M33 - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

NAD C 399 - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

NAD C 3050 - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

NAD C 389 - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

NAD C 316BEE V2 - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

Martin L. Borish odešel (život na téhle planetě okomentoval: "To byla nádherná jízda") v roce 2017; dnes už (od A.D. 1999) firma spadá pod kanadskou společnost Lenbrook Group of Companies...

Nejaktuálnější zpráva ze světa HiFi - LENBROOK MEDIA GROUP - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

...což nic ne(z)mění(lo) na stylu a cestě kterou značka jde (že drží krok s dobou je jiná věc - dokonce patří k těm progresivním). Nu a posledním nejnovějším výsledkem toho všeho (výše) je novinka (níže) integrovaný zesilovač NAD C379:

NAD C379

NAD C379

Nový přírůstek do řady Classic kombinuje inovaci a hodnotu, aby poskytoval vytříbený výkon a kvalitu - NAD Electronics, přední výrobce vysoce výkonného audia, uvádí nový zesilovač Classic Series s označením NAD C 379 HybridDigital™ DAC Amplifier. Pečlivě navržený výstupní stupeň třídy D, špičkový ESS SABRE® DAC a druhá generace technologie Modular Design Construction (MDC) pro následné upgrady a rozšiřitelnost - to je ve zkratce NAD C 379.

Model využívá přizpůsobený výstupní stupeň UcD s technologií HybridDigital™ k poskytování 80 wattů nepřetržitého výkonu (do 8 a 4 Ω) a pozoruhodných 120 wattů dynamického výkonu (4 Ω), to vše prakticky bez šumu nebo zkreslení. C379 lze také propojit se stereo zesilovačem C 268 v plně vyvážené konfiguraci pro 300 wattů nepřetržitých a přes 500 wattů okamžitých, aby byl zajištěn maximální výkon a výkon i pro ty nejnáročnější skladby.

NAD C379

Vysoce účinný napájecí zdroj NAD C379 spotřebovává méně než polovinu výkonu konvenčních zesilovačů ve své třídě a zároveň poskytuje čistý výkon pro všechny zesilovací stupně. Tento energeticky úsporný zdroj a vyvážený design také poskytuje téměř dokonalou regulaci napětí v širokém rozsahu podmínek.

„NAD C 379 představuje třídu sama o sobě, integruje všechny základní komponenty vysoce výkonného hudebního systému a pojme všechny hudební zdroje od vinylu po digitální streamování,“ řÍKÁ Cas Oostvogel, produktový manažer NAD Electronics. „Se svými pečlivými obvody s nízkou hlučností a schopností vylepšit jak své funkce, tak výkon, je tato integrovaná třída D důkazem dědictví klasické řady NAD a naší neúnavné snahy o dokonalost zvuku za dostupnou cenu.

ESS 9028

Digitální obvod je postaven na kriticky uznávaném ESS SABRE® ES9028 DAC, nejvýkonnějším 32bitovém digitálně-analogovém převodníku s nebývalým dynamickým rozsahem a ultra nízkým zkreslením.

NAD C379

Díky 2. generaci modulární konstrukce NAD, MDC 2, NAD C379 a jeho 2 rozšiřující sloty umožňují uživatelům upgradovat možnosti zesilovače pomocí nových A/V technologií a dalších funkcí prostřednictvím modulu, včetně BluOS© s vysokým rozlišením pro více místností. streamování a Dirac Live Room Correction. Dostupný modul MDC2 BluOS-D dále umožňuje bezproblémovou integraci s BluOS, Apple AirPlay 2 a obousměrným aptX HD Bluetooth.

NAD C379

S BluOS mohou uživatelé připojit C379 ke své domácí síti přes Wi-Fi nebo Ethernet a zažít nejpokročilejší bezdrátový systém správy hudby pro více místností s rozlišením 24 bitů/192 kHz. BluOS, ovládaný pomocí aplikace BluOS pro smartphone, tablet nebo stolní počítač, spravuje vaši sbírku digitální hudby a připojuje se k více než 20 vysoce kvalitním streamovacím hudebním službám včetně Tidal, Deezer, Qobuz, Amazon Music, Spotify a dalších.

NAD C379

Kromě toho je NAD C379 vybaven řadou analogových a digitálních možností připojení včetně aptX HD Bluetooth, HDMI eARC, MM Phono stage a dvou nezávislých výstupů pro subwoofer. Integrovaný zesilovač také obsahuje vestavěný samostatný sluchátkový zesilovač s nízkou výstupní impedancí a schopností vysokého výstupního napětí, což mu umožňuje ovládat širokou škálu sluchátek.

NAD C379 

VLASTNOSTI a SPECIFIKACE (NAD C379)
¤ hybridní digitální UcD zesilovač s režimy Stereo a Bridge
¤ 2x 80 W na kanál Ω
¤ 2 x 120 W na kanál dynamického výkonu (4 Ω )
¤ 1 x 300 W 
¤ ESS SABRE® 32-bit/384kHz DAC
¤ duální MDC 2 porty pro budoucí upgrady a rozšířené funkce
¤ MM phono zesilovač s přesnou RIAA ekvalizací a ultra nízkým šumem
¤ výkonný vestavěný samostatný sluchátkový zesilovač pro nízkou a vysokou impedanci
¤ HDMI eARC; optické digitální a koaxiální digitální vstupy
¤ 2 nezávislé výstupy subwoofer
IHF dynamický výkon:
¤ 120W do 8  Ω
¤ 200W do 4  Ω
¤ 250W do 2  Ω
Rozměry: 435 x 100 x 390 mm
Hmotnost: 8,7 kg

NAD C379

Doporučená cena: 899/1.099/1.199 GBP/USD/EUR (ceny jsou vždy pouze orientační, konkrétní koncová cena v daném místě záleží na lokálním DPH a dalších ekonomických faktorech jako cena dopravy, clo..)

NAD C379

XAVIAN Virtuosa Anniversario & Riviera Labs Levante

Perfect Sound Group

Denon PerL Pro - True Wireless sluchátka do uší

AV Center

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Mareka Audio

TYKON

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

Gramofony Robert Meyer

HIFI GUIDE

Lab12 | Audiofeel

Audio Video Kino Bratislava 2024

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Felix Sit Annus Novus

Posledních 365 dní poněkud uteklo... Jako by to bylo každý rok rychlejší a rychlejší. Možná je to však i tím, kolik věcí se děje a kolik se jich stalo právě i v roce 2023.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Elevator - Scan-Speak Ellipticor High-End Audio Studio Roth Audio DiokAudio

Perfect Sound Group

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Monitor Audio Hyphn

BSS Praha | Cabasse

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio WDQ | EverSolo & Zidoo & Emotiva & Storm Audio VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies