Hachidori Fukami

Hachidori Fukami

Kouzlo japonské prefektury (1 ze 47 - viz fotografie pod odstavcem) Išikava (před závorkou po našem, za ní anglicky) Ishikawa, Ishikawa-ken (anglicko-japonsky a čistě japonsky) 石川県 (s 13% území přírodních parků), cítíte v novém předzesilovači Hachidori Fukami (obr. výše - vznikal 5 let za spolupráce několika firem - a o tom to dnes bude). Magické kouzlo prefektury ležící na pobřeží Japonského moře, jejíž severní část tvoří poloostrov Noto (能登半島, Noto-hantó) žijící rybolovem (místní specialitou je kranas japonský, zvaný buri), sběrem krabů a ústřic nebo uměleckými řemesly (výroba předmětů z lakovaného dřeva TOHLE JE DŮLEŽITÉ - týká se přímo Fukami) zatímco jižní část je širší a skládá se převážně z hor. Fukami je doma v městě Nanao (七尾市, Nanao-shi). „Nanao“ v překladu znamená „Sedm ocasů“ a  je pojmenováno podle 7 horských hřebenů (nebo „ocasů“) obklopujících městečko. Jsme v Japonsku takže nepřekvapí, že se nazývají Kikuo (菊尾 - "Chryzantémový ocas"), Kameo (亀尾 - "Želví ocas"), Matsuo (松尾 - "Borový ocas"), Torano'o (虎尾 - "Tygří ocas" ), Takeo (竹尾 - "Bambusový ocas"), Umeo (梅尾 - "Švestkový ocas") a Tatsuo (龍尾 - "Dračí ocas").

Hachidori Fukami

Tohle všechno chtěl zakladatel firmy (základní info a jeho foto na konci dnešního textu) Jonathan Knight dostat do "charakteru" svého životního díla. A autorům, zdá se, se podařilo vměstnat do lampového (12BH7 vstupní elektronky následované 12AX7/ECC83 charakteristické kvalitou zvuku a  nízkoproudým provozem což vede k delší životnosti) zázraku (předzesilovač je snad  "nejpodceňovanějším" komponent systému - přitom základní pravidlo Hi-Fi je všeobecně známo: ORCHESTR HRAJE DLE ÚROVNĚ NEJSLABŠÍHO HRÁČE.) všechno to co čtete a vidíte na fotografií (ať to zní sebebláznivěji). Jonathanovými slovy - za pomoci zenové filosofie (nábožensko-filosoficko-budhistický systém vnímání, založený na prožitcích vnitřní zkušenosti /satori, sámbodhi/ jako poznání sebe sama. Upuštění od všednosti ve prospěch toho, co je podstatné. Obsahuje cviky duchovní koncentrace, dechové techniky a meditace nad nelogickými KOANY /kóan je krátký iracionální příběh obsahující nelogickou „hádanku“, která osvobozuje mysl od zavedených konceptů/ to vše se prý vměstnalo do nového řešení řídících zesilovačů jménem Hachidori Fukami.

Hachidori Fukami

Po procházce parkem / zahradami Kenroku-en (výše / níže) se dá sednout a osvěžit se něčím co jste ještě nepili a nasytit něčím co jste ještě nejedli (foto níže)

Hachidori Fukami

Hachidori Fukami

Kenrokuen park

Fotografie výše (stále 兼六園, po našem Zahrada šesti atributů) Chris Gladis (díky - povedla se), níže 1 z nejnámějších "tamních" pohledů - borovice  zakryté yukitsuri, což jim pomáhá v zimě, když hustě sněží (počasí a teploty jsou podobné jako u nás, ale obklopeno Japonským mořem a nedalekým Tichým oceánem - jsou srážky intenzivnější, než jsme my zvyklí).

Hachidori Fukami

Tak tohle vše ve stručnosti je (obrazně) v předzesilovači Haritage Fukami

Hachidori Fukami

SPECIFIKACE:

Hachidori Fukami

Hachidori Fukami

Společnost Hachidori jest založena Léta Páně 2018 Jonathanem Knightem, aby poskytovala jedinečné produkty a špičkové služby náročné audio komunitě. Zatímco používá moderní design obvodů, 3D CAD design, CNC obrábění a pokročilých technik povrchové úpravy - zvukové a technické cíle Hachidori jsou založeny na úctě k zenové jednoduchosti a přirozenému, hudebně působivému zvuku nejlepších historických audio zařízení (Jonathan vlastní a studoval stovky zesilovačů, magnetofonů a reprosoustav od 20. let 20. století po současnost - už od studentských dob a brigád v audio servisu - protože tak jako většinu z nás i jeho ona "láska" k technice hudbě Hi-Fi potkala už v tomto věku). Podobná úcta k mnoha japonským tradičním uměním vedla k touze začlenit je do produktu, který by byl nejen funkční, ale může být používán jako prvek interiérového designu a zvukové nirvány po celá desetiletí. Předzesilovač Fukami, vytvořený pro reprodukci zvuku z gramofonů a kotoučových magnetofonů (dovolujeme si dát "nesouvisející" odkaz Professional Reel to Reel Restoration Services ), je výsledkem 5leté spolupráce mezi Hachidori (koncept produktu, návrh obvodů), Age Design (estetický a 3D mechanický design), Chubei (lak Wajima nuri) a různými inženýry, řemeslníky, kovodělníky, povrchovými úpravami atd. Výše jsme zmínili lokální výrobu předmětů z lakovaného dřeva, jde o: 

Wajima nuri - lak

Obr. výše "obecný" příklad lakování 輪島塗 / níže logo firmy Hachidori Inc.

Hachidori Fukami

"Lak Wajima-nuri, je celonárodně označený lak, jenž je považován za nejvyšší vyjádření řemesla v Japonsku. Tuto techniku ​​praktikují pouze registrovaní řemeslníci z města Wajima. Wajima-nuri odráží starou japonskou filozofii řemesla, která klade důraz na vysokou kvalitu a dlouhou životnost. Proces začíná nanesením látky Nunogise na dřevěný podklad, po které následuje aplikace základního nátěru Jinoko, směsi jemného jílu a laku z místních zdrojů. To pomáhá zpevnit a stabilizovat dřevo. Po broušení se nanese základní vrstva čistého laku, po které následují opakované kroky broušení a nanášení laku, po každém následují doby sušení na vzduchu za podmínek kontrolované teploty a vlhkosti. Po nanesení vrstvy červeného laku je logo Hachidori ručně malováno technikou Maki-e a lakem obsahujícím jemný stříbrný nebo zlatý prášek. Vrchní nátěr se nanáší technikou Tame-nuri a rozsáhlým ručním leštěním, čímž se získá hluboký lesk s jemnými barevnými přechody, které jsou jedinečné pro každý kus. Tento proces zahrnuje 20 kroků a jeho dokončení trvá přibližně 10 měsíců. Hachidori Fukami používá „Wajima-nuri“ urushi lacquerware."

Hachidori Fukami

Vtípek z překladu, kdy 1 slovo znamená mnoho slov (či naopak) jistě, třeba z nějakého filmu, znáte; výše Fukami: "Dívat se intenzivně do hloubky a ocenit mistrné řemeslo tvořené vášní a obětavostí" (stručná verze: fukami - hlubka)

Hachidori Fukami

Výše atenuátory nabízející široký rozsah a přesné opakovatelné nastavení výstupní úrovně. Propracované měření výstupní úrovně je vhodné zejména pro přímé propojení s A/D převodníky s vysokým rozlišením pro maximalizaci jejich dynamického rozsahu / níže napájecí zdroj a šasi jsou navrženy s účinným pasivním chlazením

Hachidori Fukami

Konstrukce předzesilovače eliminuje možnost rezonance hlavy v pásmu a vysokofrekvenčního zesílení/odříznutí tím, že eliminuje vliv kapacitního zatížení kabelu. 600Ω výstupní měnič push-pull používá výstupní transformátory s jádrem z permalloy, pro minimalizaci harmonického zkreslení vysokého řádu. Přesný diskrétní stejnosměrný servopohon třídy A se používá k vyrovnávání proudů desek, aby se minimalizovalo vznikající nízkofrekvenční zkreslení. Všechny zvukové vazební, ekvalizační a fázové kompenzační stříbrné slídové kondenzátory poskytují  vynikající kombinaci kvality zvuku a vysoké stability a spolehlivosti. Pro jejich použití jsou použity speciální návrhy obvodů, které umožňují jejich použití vzhledem k poměrně omezeným dostupným hodnotám kapacit.

Hachidori Fukami

Japonský přístup k přírodě (projevující se ale přístupem ke všemu - třeba i výrobě Hi-Fi) je dán náboženstvím - šintoismus (existuje od počátku japonských dějin - ranná forma šintó ca 300 př.n.l.) nemá žádná posvátná písma, ani žádný přesně  vymezený systém příkazů a morálních pravidel, která by věřící měli dodržovat. Je to volná směs uctívání nejrůznějších přírodních božstev a vstahu k přírode (my tomu říkáme "udržitelnost" a je to v našem světě spíš "novinka") - je orientován na radostné stránky života a vyznává vděčnost přírodě za její dary. Tím se (konečně) dostáváme k obr. níže - přes "komplikovaný" vzhled - typicky japonská snadná údržba a opravy. Veškeré vysokonapěťové napájecí a audio kabely jsou pro maximální možnou spolehlivost "point-to-point". Veškeré komponenty jsou namontovány na věžových sloupcích pro snadnou výměnu v případě potřeby. Použití elektrolytických kondenzátorů je v praktickém rozsahu omezeno a tam, kde to bylo nutné, byly zvoleny typy s dlouhou životností.

Hachidori Fukami

Jonathan (foto níže) vzal všechno výše uvedené, všechny poznatky a zenovým přístupem je se svými kolegy a spolupracujícími firmami aplikoval na koncepty designu a implementaci předzesilovače Fukami. 27 let ve výzkumu a vývoji a správě polovodičových analogových a smíšených signálů přispělo (mu pomohlo) k jedinečným řešením některých problémů spojených s  "open-reel tape" předzesilovačem. Podobné množství času stráveného v Japonsku a trávení času s mnoha japonskými audiofily poskytlo perspektivy, které dále přispěly k jeho originální vizi -  Hachidori Fukami

Hachidori Fukami

Tady vznikal tady je doma, ještě niže "vzor" loga firmy Hachidori Inc. (viz úvodní obr. textu)

Hachidori Fukami

XAVIAN Virtuosa Anniversario & Riviera Labs Levante

Perfect Sound Group

Denon PerL Pro - True Wireless sluchátka do uší

AV Center

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Mareka Audio

TYKON

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

Gramofony Robert Meyer

HIFI GUIDE

Akustik Design | prostorová akustika pro náročné

Audiofeel | LAB12

 

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Felix Sit Annus Novus

Posledních 365 dní poněkud uteklo... Jako by to bylo každý rok rychlejší a rychlejší. Možná je to však i tím, kolik věcí se děje a kolik se jich stalo právě i v roce 2023.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Elevator - Scan-Speak Ellipticor High-End Audio Studio Roth Audio DiokAudio

Perfect Sound Group

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Monitor Audio Hyphn

BSS Praha | Cabasse

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio WDQ | EverSolo & Zidoo & Emotiva & Storm Audio VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies