MK Analogue MM-PH-AMP

Mateje z kraje dobrého vína už znáte...

Plně vyvážený Matej Kelc - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení

...nezahálel a aktuálně se ozval se slovy:

MK Analogue MM-PH-AMP

MK Analogue - Neomezená phono vášeň
"Za posledních 10 let jsme vložili všechny naše zkušenosti a vášeň do zdokonalování (obr. pod odstavcem - step-up) MC transformátorů. Zkoumali jsme, analyzovali a revidovali každý detail, bez ohledu na to, jak je malý. Výsledkem tohoto úsilí jsou dva mimořádné stupňovité transformátory, které dokáží pohlédnout do očí jakémukoli produktu na globálním trhu planety Země. Úvahy o specializovaném a nekompromisním phono MM předzesilovači začaly před 5 lety. I v této kategorii jsme vytvořili zařízení, se kterým prostě chcete poslouchat hudbu.

 MK Analogue SUT-1

Signálovou trasu dosavadní produktů značky, MC transformátoru ("předzesilovače slabého signálu MC") SUT-1L (zvyšovací transformátor pro MC přenosky s impedancí do 10 Ohm) a jeho blízkého příbuzného JAK-1M (step-up transformátor pro přenosky s impedancí od 12 do 50 Ohm) doplní komponent pro pokračování cesty signálu - phono předzesilovač, ne moc romantického, ale všepopisujícího jména MM-PH-AMP

MK Analogue MM-PH-AMP

NOVINKA: MM-PH-AMP
MM Phonopreamp jakožto ideální parter pro step-up transformátory a pro high-end MM a MI gramofonové přenosky

Ke svým MC transformátorům (kterými EUropu a svět zaujal) nyní přidává pokračování signálové cesty MM phono předzesilovač - dal mu jméno MK Analogue MM-PH Amp. Slovinský gramofonový specialista MK Analogue uvádí na trh čistý MM gramofonový předzesilovač MM-PH-AMP, který je určen zejména jako dokonalý partner pro jejich věhlasné MC transformátory. Kromě obvyklého nastavení kapacity pro MM vložky nabízí předzesilovač také tři stupně zesílení a čtyři hodnoty impedance. To znamená, že pro MC přenosky lze prostřednictvím transformátorů dosáhnout podstatně více koncových variant - pro jemné doladění zvuku. MK Analogue zdůrazňují, že některé MM a MI systémy také zvukově těží z terminací nad 47 kiloohmů. Maximem při návrhu MM-PH-AMP byla časově korektní reprodukce všech frekvencí ve slyšitelném rozsahu. To rozhoduje o tom, zda je záznam nahrávky vnímán jako živý, přirozený, dynamický, prostorový a reálný. Čistá frekvenční odezva od 20 hertzů do 20 kilohertzů je běžnou praxí. Aby však bylo možné realizovat lineární fázovou odezvu v tomto rozsahu, je zapotřebí pět oktáv headroomu. To znamená, že časově korektní reprodukce při 20 kilohertzích vyžaduje lineární frekvenční odezvu až do 640 kilohertzů. MM-PH-AMP proto pracuje dokonce až do 800 kilohertzů nebo 1 megahertz - v závislosti na zvoleném zesílení. Ze stejného důvodu je dolní mezní frekvence 3,2 hertzů - proto MK Analogue záměrně upouští od podzvukového filtru. Podle výrobce dosahuje zařízení odstupu signálu od šumu přes 90 decibelů (váženo křivkou C).

MK Analogue MM-PH-AMP

Ekvalizace RIAA je postavena čistě pasivně s velmi rychlými oboustranně potaženými kondenzátory MKP, které se běžně používají ve vysoce kvalitních repro výhybkách, to by mělo zaručit maximální rozlišení i dynamiku. Na výstupu je použit výkonný zesilovač třídy A, který by mohl pohánět i menší reprosoustavy. V případě nutnosti hejsou delší kabely od MM-PH-AMP k předzesilovači proto žádný problém. Napájecí jednotka s toroidním transformátorem je umístěna v samostatné skříni, aby se eliminovalo případné rušení a vzájemné ovlivňování. 

MK Analogue MM-PH-AMP
Matej Kelc, hlava společnosti MK Analogue, se zabývá výrobou MC transformátorů již od porevolučních let. Postupně zdokonalil obvody, speciální koncepci stínění a v neposlední řadě i samotné transformátory a v roce 2022 uvedl na trh svůj celosvětový sériový produkt  SUT-1L jenž se stal tak populární, že MK Analogue po čase přidal druhý model pro přenosky s vyšší impedancí -  SUT-1M. Novinka phono předzesilovač MM-PH-AMP MM je výsledkem pečlivého několikaletého vývoje a jestli je tak povedený jako jeho step-up transformátory..

MK Analogue MM-PH-AMP

SPECIFIKACE (MK Analogue MM-PH-AMP)
Vstup a výstup: RCA
Vstupní impedance: 33kΩ;  47kΩ;  68kΩ;  100kΩ
Hodnoty zesílení: 40dB, 43dB, 46dB
Kapacity: 50pF, 150pF, 250pF, 470pF; 150 nebo 250 pF se doporučuje pro provoz se step-up transformátory MK Analogue
Schopnost přetížení: + 19dB (5mV, 47kΩ)
Odstup signálu ( šum: 89 dB (nevážený, 47kΩ, 430Ω zakončení); 93 dB (vážený C, 47kΩ, 430Ω zakončení)
Frekvenční odezva: 3,5 Hz až 800 000 Hz (-3 dB; 46 dB)
Fázová linearita: do 31 000 Hz
Spotřeba energie: 8 W (zapnuté zařízení; doporučení), 2 W (pouze zapnutý napájecí zdroj)
Délka síťového kabelu: 1,2 m (mezi MM-PH-AMP a napájecím zdrojem)
Nožičky: Vibrace tlumící nožičky  Sorbolution® (pro předzesilovač a napájecí jednotku) 
Barva: černá
Rozměry: 34 × 9,3 × 26,5 cm (zařízení);  15 × 9,3 × 21 cm (napájecí jednotka)
Hmotnost: 5 kg (zařízení);  1,7 g (napájecí jednotka)

MK Analogue MM-PH-AMP

Doporučená cena: 4.900 euro (ceny jsou vždy pouze orientační, konkrétní koncová cena v daném místě záleží na lokálním DPH a dalších ekonomických faktorech jako cena dopravy, clo..)

 MK Analogue MM-PH-AMP

XAVIAN Virtuosa Anniversario & Riviera Labs Levante

Perfect Sound Group

Denon PerL Pro - True Wireless sluchátka do uší

AV Center

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Mareka Audio

TYKON

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

Gramofony Robert Meyer

HIFI GUIDE

Akustik Design | prostorová akustika pro náročné

Audiofeel | LAB12

 

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Felix Sit Annus Novus

Posledních 365 dní poněkud uteklo... Jako by to bylo každý rok rychlejší a rychlejší. Možná je to však i tím, kolik věcí se děje a kolik se jich stalo právě i v roce 2023.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Elevator - Scan-Speak Ellipticor High-End Audio Studio Roth Audio DiokAudio

Perfect Sound Group

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Monitor Audio Hyphn

BSS Praha | Cabasse

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio WDQ | EverSolo & Zidoo & Emotiva & Storm Audio VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies