Heed helikon 30th

Heed Helikon 30th anniversary amplifiers - to je to oč tu běží. K 30. výročí značky 3 krabicový zesilovač (předzesilovač, 2 monobloky) v limitované 30ti kusové edici, se specifickým výstupem NOS a dnes již nevyráběnými vazebními kondenzátory Nichicon Gold v plně vyvážené topologii Nexus v můstkovém režimu jejich proprietárních duálních obvodů, které produkují násobky základního výkonu. Zkráceně (asi) mňamka.

Předzesilovač a mono výkonové stupně Heed Helikon
Právě 30 let vyrábí Heed Audio jednu z nejvýkonnějších audio elektronik za "dostupné" peníze na světě. Kdysi začali základními high-endovými modely, jejichž výkon byl za hranicí jejich ceny (integrovaný zesilovač Obelisk, gramofon Quasar, sluchátkový zesilovač CanAmp), neustále nejen zlepšovali původní portfolio  produktů, ale expandovali směrem vzhůru do vyšších pater a výkonnostních kategorií, nejprve kompletní řadou Obelisk, pak Thesis, nadchl úžasný CD přehrávač / transport Delta, zaujal  integráč Lagrange posouvajícím úroveň na některé z vyšších úrovní high-endového výkonu a muzikalit, tak tenhle výrobce nyní představuje linkový a mono zesilovače Helikon. Neslyšeli jsme, ale dle solidní zdrojů se (opět) řadí k hudebně nejuspokojivějším modelům na trhu (za vlastně skoro "rozumnou cenu").

Pohled na Hi-Fi slovy Head Audio: "Jsme daleko od toho, abychom vás ztratili z technického hlediska. Naším cílem není naučit vás naší profesi nebo vám poskytnout čísla, která se pouze liší od ostatních zařízení. Elektronické specifikace a „správnost“ jsou pouze jedním aspektem a nestačí k vytvoření dokonalé reprodukce hudby. Přesto bychom vám měli osvětlit některé speciality, díky kterým jsou produkty Heed jedinečné a vyčnívají z davu. Přirozeně je nemožné udělat hudební dojem pouze slovy. Je nutné si poslechnout si a až pak srovnávat mezi technickými a zvukovými vlastnostmi našich produktů." 

Předzesilovač a monobloky  heed (svůj název sami většinou píší s malým "h") Helikon budou prodávané jako sladěný set, budou nejprve limitovány speciální produkcí 30 kusů k 30. výročí, s použitím velmi speciálních sladěných výstupních zařízení NOS a již nepoužívaných a velmi žádaných vazebních kondenzátorů Nichicon Gold v plně vyvážené, nejnovější implementaci jejich topologie Nexus, využívající můstkový režim jejich patentovaných zrcadlených duálních obvodů, který produkuje čtyřnásobek výstupního výkonu základního obvodu v každém z monobloků.  Firemním mottem je: "Zapomeňte na Hi-Fi, pamatujte na hudbu."

Heed helikon 30th

Doporučená cena (setu): 24.000/27.500 EUR/USD (ceny jsou vždy pouze orientační, konkrétní koncová cena v daném místě záleží na lokálním DPH a dalších ekonomických faktorech jako cena dopravy, clo..)

Heed Audio

Neb fotografií k heed Helikon 30th Anniversary  je málo + firma (ze "vzdáleného" Maďarska) je v našich krajích spíš neznámá, podívejme se jí na zoubek:

heed Thesis

THESIS série - 7 produktů (LAMBDA - předzesilovač; ALPHA - digital/analog předzesiloVač; DELTA - přehrávač CD; PHI - phono; OMEGA - monobloky; GAMMA - stereo zesilovač; PI - napájecí zdroj)

Thesis lambda

Heed Thesis CD

Lambda předzesilovač (£3.099 / 3.500€) a Delta CD přehrávač  (3.400€) - obr. výše; PHI phono předzesilovač (2.600€) níže

heed phono

heed Thesis

heed Gamma

Thesis Omega (3.900€/ks) monobloky a Gamma stereo koncový zesiloavč (3.750€) výše; předzesilovač Alfa (2.500€); napájecí zdroj níže (2.750€)

Thesis lambda

heed Thesis

heed Thesis

Tak to byla "nejrozsáhlejší" řada, nyní exkluzivní LAGRANGE - čítající 1 integrovaný zesilovač (£5.000/$5.800/6.600€)

heed Lagrange

heed Lagrange

heed Lagrange

heed Lagrange

heed Lagrange

heed Lagrange

Řada OBELISK a její 3 (i když také spíš 1) modely - integrovaný zesilovač SI; externí zdroj PX (filtruje napájení) a externí napájecí zdroj X2 (napájí předzesilovač)

heed Obelisk

heed Obelisk

heed Obelisk

heed Obelisk

Chýlíme se k závěru - 2členná řada ELIXIR a oba modely spolu - ELIXIR integrovaný zesilovač (£1.500) a DAC Abacus (£1.650.00)

heed ABACUS

heed ELIXIR a ABACUS

Závěrečnou spíše doplňkovou řadou je MODULAR LINE a její nabídka sluchátkových a MM/MC zesilovačů (od 445 do 1.270€)

Heed MODULAR LINE

Heed MODULAR LINE

XAVIAN Virtuosa Anniversario & Riviera Labs Levante

Perfect Sound Group

Denon PerL Pro - True Wireless sluchátka do uší

AV Center

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Mareka Audio

TYKON

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

Gramofony Robert Meyer

HIFI GUIDE

Akustik Design | prostorová akustika pro náročné

Audiofeel | LAB12

 

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Felix Sit Annus Novus

Posledních 365 dní poněkud uteklo... Jako by to bylo každý rok rychlejší a rychlejší. Možná je to však i tím, kolik věcí se děje a kolik se jich stalo právě i v roce 2023.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Elevator - Scan-Speak Ellipticor High-End Audio Studio Roth Audio DiokAudio

Perfect Sound Group

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Monitor Audio Hyphn

BSS Praha | Cabasse

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio WDQ | EverSolo & Zidoo & Emotiva & Storm Audio VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies