SDS

Svět se skládá z vibrací (jak věděli a svůj přístup na tom stavěli - už staří Mayové a ví každý audiofil). Co dovede 4 mm Soundeck PM je až trochu k nevíře, aneb: "Umístěte Soundeck PM na svůj gramofon, pusťte své oblíbené album -  a užívejte si své ohromeni. Hliníkový laminát průmyslového výrobce Sound Damped Steel (SDS - díky tomu že jeho ředitel Les Thompson je velký Hi-Fi nadšenec)  přeměňuje vibrační energii na zanedbatelné množství tepla, což umožňuje vaší přenosce (nerušeně)  zpracovávat informace v drážkách bez rušení zpětnou vazbou a hlukem. Ostatně už Newtonova teorie říká, že pro každou sílu v jednom směru - existuje stejná síla v opačném. Zatímco hrot shromažďuje vibrace a posílá je nahoru do přenosky, také probíhají "vynucené" vibrace zpět do záznamu, ty jsou shromažďovány a recyklovány systémem a vytvářejí sekundární (šum) hluk, který je třeba zpracovat. Jednoduché řešení Soundeck PM tento nežádoucí nevítaný šum (hluk, dle definice "jakýkoliv nežádoucí zvuk") odstraňuje, takže systém se může zpracovávat čistě hudbu, bez veškeré té kaše na pozadí. To má za následek čistší basy, nástroje, které byly skryté, jsou najednou čisté a zřetelné(-nější). Pamatujete to ticho na školních chodbách během vyučování? A co nastane po zazvonění na konci vyučování?   Tak podobné je použití Soundeck PM vs "obyčejná" výrobcem v originále dodaná podložka.
V nabídce Soundeck je  Ø295 mm (standardní velikost); 292 mm (Linn Sondeck, Axis, Basic) a 285 mm (Technics). Nyní nový model (první před 20ti lety, když je Les Thomson začal nabízet výrobcům, kteří na tento nenápadně DŮLEŽITÝ komponent / součást komplexu vibrací gramofonu poněkud zapomínali(-jí), měl 2,5 mm - další 3mm, dnes poslední generace:) o tloušťce 4 mm (konstrukce se skládá z z nemagnetického hliníku, na něm  vrstva 65µm /1mm = 1000µm/ firemního polymerového tlumícího materiálu a nahoře další hliníková vrstva) pro extra tlumení. Standardní provedení (foto níže): 97,50 GBP

 soundeck PM

Možnosti jsou neomezené - varianty dle vašeho přání za: 137,5 GBP
Podložka s vysoce kvalitní fotografií nebo obrázkem vytištěným UVA inkousty, takže při použití na gramofonu nemá vliv na kvalitu zvuku. Pošlete kvalitní obrázek, který je vhodné oříznout do kruhu, aby se vešel na podložku (varianty jejich rozměrů výše) a firma vám váš originál vytiskne. Opravdu se snaží: "Pokud chcete státní vlajky nebo specifický online obrázek, pošlete popis a uvidíme, jestli to dokážeme." - říká nenápadně důležitý bojovník proti vibracím - britský Soundcast (boj s vibracemi je popravdě velmi složité téma, jde o "správnou míru"; přílišné zatlumení už naopak škodí, reverb /zvuku/ je pro ucho často i příjemný)

soundeck

soundeck

soundeck

Proč brát vážně schopnosti SDS (Les Thompson "objevil" HiFi když si koupil v 16ti letech album Sgt. Pepper´s Lonely Hearts Club Band - a posouváním repro zkoušel z nahrávky dostat co nejlepší zvuk - že jednou bude oceňovaným rytířem v boji proti vibracím, v průmyslu i v HiFi - tehdy jistě netušil) rsp. jejich HiFi divize Soundeck (z North Shields na okraji Newcastle) asi nejlépe formou videa (jde o rozdíly "v hluku", nastavte si vyšší hlasitost):

HIFI APLIKACE PRO VYLEPŠENÍ ZVUKU…
Produkty tlumení SDS jsou ze své podstaty velmi účinné při snižování nežádoucích vibrací v HiFi zvukových systémech a zvyšují tak zážitek z poslechu. Toto je, chcete-li, „vytříbená“ oblast použití technologie ve srovnání s průmyslovými projekty – ale principy jsou stejné.

SDS

Válku s hlukem ("špatnými" vibracemi) vede SDS od (výše) přes (obr. níže) po Hi-Fi

SDS 

"Zvukově tlumená ocel je často doporučována jako potenciálně jedno z cenově nejefektivnějších řešení kontroly (nežádoucího) hluku.", citujeme SDS

soundeck

Soundeck DF Damping Feet jsou 3mm zvukově tlumené ocelové desky, dostupné jako 50 nebo 70 mm obdélníky, nebo disky (od £16 za kus). Tyto malé drahokamy izolují reprosoustavy i  komponenty od vibrací a zpětné vazby. Zabraňují reprosoustavám "vibračně souznít" s podlahou na které stojí (běžné hroty odolávají přenosu vibrací, ale stále zůstávají v kontaktu se zdroji, tlumicí patky Soundeck je odstraní), umožňují zesilovačům a přehrávačům pracovat ve stabilnějším prostředí. Komponenty jsou izolovány od míst, z nichž jinak přejímají energii (vibrace). 

Soundeck

Soundeck

Soundeck

Za "absolutní" řešení (bohužel pouze v případě "absolutně" neomezemých možností vaší peněženky) považujeme Poražené vibrace | G CLEF ACOUSTICS - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení ). Pro případy "běžné reality" je tu SOUNDECK a jeho produkty. Pro ty kdo to chtějí vzít "od podlahy" (doslovně od podlahy obr. výše, zde je myšlen zásah do gramofonu) má firma v nabídce (viz citát: "Zvukově tlumená ocel je často doporučována jako potenciálně jedno z cenově nejefektivnějších řešení kontroly /nežádoucího/ hluku." na obr. níže): "Pošlete e-mail na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. s číslem vašeho modelu a připojte fotografii zobrazující spodní stranu vašeho talíře. Pokud budeme potřebovat pár měření, ozveme se vám. Základní cena je 30 liber, ale složité tvary budou o něco více." 

Soundeck

Soundeck

Přiznáme že nevíme jaký dopad na zvuk má firemní "Soft Cover" (£6,50 obr. níže): "1,5mm měkká neoprenová gramofonová podložka, kterou lze použít jako náhradu za opotřebovanou podložku, nebo jako jemné rozhraní mezi deskou a talířem."

Soundeck

Na závěr už "běžnější" produkt (clamp / puck / stabilizátor / závaží na LP): "Obroben z nerezové oceli ve dvou částech a poté spojeno SDS polymery pohlcujícími hluk. Kromě zatížení (přidávání hmoty), což je to, co dělají ostatní puky, Soundeck DPS obsahuje omezenou vrstvu (viz text výše), která skutečně shromažďuje a odstraňuje vibrace v nahrávce. Výsledkem jsou čistší, jasnější basy a jasnost v celém frekvenčním rozsahu."
Rozměry jsou na výšku 3,5 cm, průměr 8 cm (vejde se dovnitř gramofonového krytu - viz foto níže) a hmotnost 575 gramů. Existuje i hliníková verze, která váží 270 gramů a je vhodnější pro odpružené závěsné konstrukce (obě  DPS verze stojí shodných £75)

Soundeck

Soundeck

XAVIAN Virtuosa Anniversario & Riviera Labs Levante

Perfect Sound Group

Denon PerL Pro - True Wireless sluchátka do uší

AV Center

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Mareka Audio

TYKON

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

Gramofony Robert Meyer

HIFI GUIDE

Lab12 | Audiofeel

Audio Video Kino Bratislava 2024

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Felix Sit Annus Novus

Posledních 365 dní poněkud uteklo... Jako by to bylo každý rok rychlejší a rychlejší. Možná je to však i tím, kolik věcí se děje a kolik se jich stalo právě i v roce 2023.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Elevator - Scan-Speak Ellipticor High-End Audio Studio Roth Audio DiokAudio

Perfect Sound Group

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Pure Sound Karlovy Vary

BSS Praha | Cabasse

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio WDQ | EverSolo & Zidoo & Emotiva & Storm Audio VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies