Black Swan

Černá labuť (2010) | ČSFD.cz je docela zajímavý film pracující po svém s teorii černé labutě (Termín je metaforou popisující důležité neočekávané události, které mají významný dopad na společnost. Tyto události se odchylují od toho, co je běžné, a proto je obtížné je předvídat. Pojmenování černá labuť si autor teorie,  profesor oboru finanční matematika a filozof N.N. Taleb, zvolil z toho důvodu, že po celá tisíciletí lidé věřili, že se na světě nacházejí pouze labutě bílé barvy.) BLACK SWAN 30th Anniversary pojmenoval model k 30tému výročí svého založení kanadský výrobce reprosoustav Gershman Acoustics. O nezvyklých zajímavých konstrukčních řešeních značky jsme již psali To není regálová reprosoustava! | GERSHMAN ACOUSTIC - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení konečně se objevily foto a pár údajů k Černé labuti 30th, nuže zde jsou..

Gershman Acoustics Black Swan

BLACK SWAN - špičkový design, umělecké dílo, design reprosoustav bez zábran

Eli Gershman, hlavní konstruktér, se rozhodl navrhnout reprosystém, který neumožňuje interakci pohonných jednotek uvnitř skříně – něco, čemu říká SSAS (Separate Sub Alignment System - přihlášeno k patentování). Podružná skříň je však navržena tak, aby časově sladila střední a vysoké frekvence – což je obtížný a únavný úkol. Metoda SSAS zachovává perfektní časové vyrovnání a také vysokou tuhost pro zvládání vibrací.

BLACK SWAN jsou zkonstruovány naprosto novým přístupem, který zahrnuje dvě zcela oddělené skříně umístěné nad sebou tak, že hladce splývají v jednu. Každý reproduktor má skříň basového reproduktoru uloženou na kovových kuželích a ozvučnici ve tvaru A zavěšenou nad ní pro umístění středotónového a výškového reproduktoru. Ta se rozprostírá kolem ozvučnice basového reproduktoru s dlouhými dvojitými HDF vrstvenými nástavci, které drží na místě další sada nejmodernějších izolačních nožiček IsoAcoustics. Při vhodném umístění vypadá reprosoustava kompletní jako jedna skříň.

isoacoustics

isoacoustics

Samostatnou basovou skříň lze posunout o několik palců, aby bylo možné doladit časové vyrovnání a žádná z basových energií – a je jich hodně – se nemůže přenést do středofrekvenčních a vysokofrekvenčních ozvučnic. Systém SSAS tak poskytuje stabilní prostředí téměř bez rezonance, podporuje čistší zvuk, lepší rozlišení a trojrozměrné zobrazování podobné malým ozvučnicím, o nichž je známo, že jsou nejlepší. Ozvučnice Black Swan jsou konstruovány ze dvou 2 palce silných vrstev desky nejvyšší kvality s vysokou hustotou a jsou pečlivě dokončeny jako jedna z povrchových úprav klavíru s použitím 15 vrstev nejlepšího italského klavírního laku. Černá labuť je skutečně  mistrovský artefakt! Jmenuje se BLACK, ale lze ji objednat v jakékoli barvě, kterou si přejete.

Gershman Acoustics Black Swan

SPECIFIKACE
Frekvenční odezva: 18Hz - 24 KHz
Citlivost: 88 dB
Impedance: 8 Ohm
Doporučený výkon:  70 - 500W
12” - basový reproduktor
5,25” - středotónový
1” - kopulovitý výškový reproduktor
Výška: 54”
Hloubka: 18”
Šířka: 16”
Hmotnost: 174 lb

Gershman Acoustics Black Swan

Doporučená cena: $79.990 (americké ceny jsou uváděny většinou bez daně, ceny jsou vždy pouze orientační, konkrétní koncová cena v daném místě záleží na lokálním DPH a dalších ekonomických faktorech jako cena dopravy, clo..)

XAVIAN Virtuosa Anniversario & Riviera Labs Levante

Perfect Sound Group

Denon PerL Pro - True Wireless sluchátka do uší

AV Center

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Mareka Audio

TYKON

Dynaudio EMIT

Perlisten reprosoustavy

Gramofony Robert Meyer

HIFI GUIDE

Akustik Design | prostorová akustika pro náročné

Audiofeel | LAB12

 

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Felix Sit Annus Novus

Posledních 365 dní poněkud uteklo... Jako by to bylo každý rok rychlejší a rychlejší. Možná je to však i tím, kolik věcí se děje a kolik se jich stalo právě i v roce 2023.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Elevator - Scan-Speak Ellipticor High-End Audio Studio Roth Audio DiokAudio

Perfect Sound Group

CPT Praha AQ STUDIO Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Monitor Audio Hyphn

BSS Praha | Cabasse

Sonus faber & McIntosh - nejlepší reprosoustavy a zesilovače

  Studio Špalíček Ostrava - nejlepší hifi studio WDQ | EverSolo & Zidoo & Emotiva & Storm Audio VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies