AKTUÁLNÍ VÝPRODEJ REDAKČNÍCH KOMPONENTŮ

Plně funkční krásné kousky, které prostě jen zbytečně a dlouho leží nevyužívané v redakční sbírce. Udělejte si radost.

PŘEHLED ZDE

 

 

CMA Audio

Nový Niimbus US5 Pro přidává další symetrické připojení sluchátek. Vzhledem k tomu, že 4,4mm konektor Pentaconn získal popularitu jako nový standard vyváženého připojení sluchátek, rozhodla se společnost CMA Audio přidat tuto funkci a přejmenovala svůj populární konektor US4+ na US5 Pro. Všechny ostatní funkce a specifikace zůstávají stejné. Model US5 také přidává 4,4mm konektor Pentaconn spolu se všemi ostatními funkcemi z modelu plus kromě možnosti 256stupňového relé hlasitosti.

Niimbus převzal high-endový přístup své značky Violectric a posunul jej ještě dále u sluchátkových zesilovačů Niimbus US 5 a US 5 Pro. Esence 35 let zkušeností společnosti vrcholí ve dvou zcela nových sluchátkových zesilovačích Niimbus US 5 a US 5 Pro, které pomáhají zprostředkovat ty nejhutnější hudební zážitky z high-endu přímo do uší.

"Sluchátková reprodukce je obzvláště náročná, protože zdroj zvuku je umístěn velmi blízko hlavy. Díky zcela symetrickému duálnímu monofonnímu uspořádání, vnitřnímu provoznímu napětí 50 V a vysokému výstupnímu výkonu řídí naše nové vlajkové modely sluchátka jakéhokoli typu s maximální přesností. Pracují s velmi nízkým zkreslením a odhalují absolutní zvukové blaho," popisuje CMA.

Nové sluchátkové zesilovače Niimbus US 5 a US 5 Pro jsou připraveny podpořit každý typ měničů a dosáhnout nejlepšího možného výkonu, od vysoce kvalitních dynamických systémů až po planární magnetické měniče, otevřené nebo uzavřené zadní konstrukce, vysoké nebo nízké impedance. Inovativní nastavení Pre Gain s širokým rozsahem od -18 do +24 dB zaručuje nízké vnitřní zesilovací faktory a nízký šum při všech impedancích sluchátek. Čtyři výkonné úrovně zesilovače bez námahy řídí sluchátka s vysokou i nízkou impedancí s výkonem až 7 000 mW při 50 Ohmech a výstupním napětím 32 V RMS při 600 Ohmech. Nízká výstupní impedance zaručuje vysoký útlumový faktor, který v kombinaci s propracovaným napájecím zdrojem se dvěma toroidními transformátory a kondenzátory 50 000 µF zajišťuje přesnou reprodukci přechodových dějů, vysokou dynamiku a minimální zkreslení.

Kromě dvou nesymetrických 6,3mm konektorů nabízejí Niimbus US 5 a US 5 Pro 4pinové XLR a 4,4mm Pentaconn připojení pro symetrická sluchátka. To poskytuje výrazně lepší oddělení kanálů díky individuálnímu uzemnění a také ještě lepší dynamickou odezvu. Díky čtyřem zesilovacím stupňům fungují nové modely Niimbus při zapojení se symetrickými konektory jako push-pull-setup, takže pozitivní a negativní pohyby membrán jsou zesilovány individuálně.

Bez ohledu na to, zda signál tvoří silný, dynamický orchestr nebo křehké akustické nástroje, zesilovač má vždy kontrolu nad sluchátkovými měniči a poskytuje přesný a živý zvuk. Jeden symetrický a dva nesymetrické stereofonní vstupy spolu se symetrickými a nesymetrickými linkovými výstupy umožňují připojení dalších komponentů. Linkové výstupy lze nastavit na pevnou nebo proměnnou úroveň, čímž se Niimbus US 5 a US 5 Pro mění v referenční předzesilovače pro následné výkonové zesilovače nebo aktivní reproduktory.

"Niimbus přináší nekompromisní dokonalost do posledního detailu. Proto byl při vývoji referenčních modelů US 5 a US 5 Pro kladen zvláštní důraz na přesné ovládání hlasitosti. Zesilovače dosahují přesnosti a kanálové konzistence, která skutečně odpovídá jejich high-endovým nárokům," uvádí společnost.

US 5 využívá vysoce kvalitní motorizovaný potenciometr, zatímco US 5 Pro používá systém reléově řízeného atenuátoru pro nejlepší - i když nejsložitější - analogovou regulaci úrovně, která je dnes k dispozici. Ovladač hlasitosti je připojen k mikropočítači, který zase ovládá síť pevných odporů prostřednictvím jazýčkových relé nepodléhajících opotřebení. Síť relé zahrnuje působivých 256 diskrétních úrovní hlasitosti s velikostí kroku 0,4, což nabízí nejvyšší možnou přesnost bez zabarvení signálu. "Veškeré toto úsilí se vyplácí: s US 5 a US 5 Pro nabízí Niimbus vynikající stereofonní obraz s detailní prostorovou lokalizací nástrojů bez artefaktů," dodává CMA.

Zvenčí jsou sluchátkové zesilovače Niimbus US 5 a US 5 Pro vybaveny desetimilimetrovými černě eloxovanými čelními panely, tlačítky pro výběr vstupu a výstupu, ovladačem vyvážení a sluchátkovými výstupy, kromě ovladače hlasitosti. Dálkové ovládání, vyfrézované z jednoho kovového bloku, ovládá všechny důležité parametry a nabízí maximálně snadné použití, zejména při použití nových modelů Niimbus jako předzesilovačů. Všechna zařízení jsou vyráběna výhradně z vysoce kvalitních komponentů ve vlastních závodech společnosti poblíž Bodamského jezera na jihu Německa.

XAVIAN Concerto - výročí 25 let založení firmy

Perfect Sound Group

Polk Audio | hi-fi reproustavy

AV Center - pražské hi-fi studio

Thrill Audio

Horn Distribution

200 200 audiocenter

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

RP Audio

Kohut Audio

Dream Audio

E-shop Mareka Audio

Dynaudio EMIT

Audio Video Kino Bratislava 2022

Amarock Studio | Audio Solutions

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Je dražší nutně lepší?

Všemožné diskuse pod články, ale i s prodejci či dovozci hi-fi techniky, nemluvě o výrobcích posledních týdnů a měsíců mě přivedly k zajímavé otázce – je dražší nutně lepší? Není tím teď nutně míněno „dražší produkt“, ale zejména „dražší součástka“.

Číst dál...

200 200 avs Elfton Vigo MKII Rodel Audio | hi-fi studio Praha HIFI GUIDE - mbl, Magnat, Q Acoustics 

Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.

Musical Fidelity

CPT Praha 17 200 200 aq Amarock Studio - špičkový zvuk Studio Hifistyl

Marantz MODEL 40n

  Studio Špalíček AVHIFI | Storm Audio & Emotiva VOIX

Amarock Studio | luxus Kalista a Rockport Technologies